Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A tabit mennyire befolyásolja...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A tabit mennyire befolyásolja az alkohol?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem szedni ditinell fogamzásgátlót, két levelet szedtem eddig végig, este fél hétkor szoktam bevenni, és azért előfordult párszor, hogy barátokkal iszogatni, bulizni mentünk. Nem vészesen gyakran, talán olyan két-három hetente, tehát nem arról van szó, hogy minden második nap iszok a tabira. Csak az ilyen alkalmakkor kb pont azután kezdtem általában inni, hogy bevettem a tabit. Kellően részeg voltam mindig, de egyszer sem hánytam, és csak a hányást meg hasmenést említi a betegtájékoztató. Szóval ilyen esetben van valami hatása az alkoholnak a tabira? Egyik barátnőm mondta, hogy ő úgy tudja, gyengíti a hatását, de én ezt még sehol nem olvastam eddig.


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. máj. 19. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hányod ki, nem gyengíti a hatását. Ha így lenne, írná a betegtájékoztató.

Ennek ellenére nem tesz túl jót a májadnak, ha a gyógyszer bevétele után közvetlenül inni kezdesz.

2022. máj. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy a betegtájékoztató is írja. Ha nem hányod ki, nem lesz hasmenésed (márpedig a túl sok piánál mindkettő benne van a pakliban) akkor nincs hatással a felszívódására. Bizonyos gasztroentherolgiás problémák esetén az alkohol lassítani tudja a felszívódást, de az fennállna akkor amúgy is sz.rul lennél a piától.
2022. máj. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat!
2022. máj. 20. 00:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Lett valami biztos tapasztalatod ezzel kapcsolatban? Én is ditinellt szedek nemrég és érdekelne hogy azóta hogy állsz ezzel? Rosszullét hasonlók?


Ha iszol és mondjuk akkor este a párod benned megy el utána sincs félelem a terhességtől? Én leginkább ettől aggódom hogy ittasan teherbe tudok esni a tabi mellett is.


Köszi!!

2022. aug. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!