Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kinek a dolga a fogamzásgátlás ?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek a dolga a fogamzásgátlás ?

Figyelt kérdés
2022. máj. 19. 09:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
41%

Nem ő, de szednék bogyót, ha emberi áron lesz. Egyébként vannak jótékony hatásai is a fogamzásgátlónak (szebb bőr, rák kockázatát csökkenti, szabályos ciklus, moderált vérzés, fájdalmakat is csökkentheti), és nem is csak egyféle tabletta van. És nem lesz tőle meddő sem.

Nem egy vállalhatatlan kényszer. Költséget felezzük. Hány olyan van, aki évek után is gumiban szexel valakivel?

2022. máj. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%
Mivel én váltom ki a patikában a fogamzásgátlóm, és felnőtt nő vagyok keresettel, ezért én intézem. Tartós kapcsolatban vagyok, együtt élünk, nem számít az a 3 havonta 7000Ft. Főleg hogy én kapcsolaton kívül is szedném, egyéb menstruációs problémák miatt. De pl gumi és hasonlók esetén mind a két fél dolga, aki ennyit képtelen tenni magáért, az ne akarjon szexelni.
2022. máj. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
58%

#11 A fogamzásgátló módszerekről nekem kicsit más a véleményem, de a tiedet is megértem.


A saját tapasztalatom:

- szabályos ,,ciklus”: fogamzásgátló tabletta mellett nincs a nőnek ciklusa. Az csak megvonásos vérzés. Emiatt van, akinek azonnal visszaáll az elhagyása után a ciklusa. Más viszont 2-8 évig is szenvedhet. Igen, én is közéjük tartozom és sok más barátnőm is. Pedig előtte óraműpontos ciklusuk volt nekik. Nekem kevésbé.

- Az igaz, hogy nincsenek annyira fájdalmak, de egy rendes kivizsgálással (nem állami) kideríthető az oka a fájdalmaknak. Ehhez viszont egy jó orvos kell.

- Nem mindenkinek való, de néhány betegségben szenvedőnek kell. Ez viszont érthető.

- Trombózis. Ezt sokan elfelejtik, pedig a gyógyszer felírása előtt egy fizetős vizsgálattal kideríthető a hajlam. Ezt sajnos nekem nem csinálták meg. 5 év után viszont meg is szívtam. 6 kisebb és nagyobb vérrögöt találtak a szervezetemben. A vérhigitok miatt, amiket adtak ezután pedig majdnem meghaltam. Pedig csak egy vizsgálat kellett volna, mielőtt felírták, de a nőgyógyászok 90%-a nem foglalkozik ezzel sajnos. Szóval ez is megelőzhető lenne. Ez nem a gyógyszer hibája, hanem az orvosok felelőtlenségéből adódik.

- Szebb bőr: nekem ez nem elég döntő érv sajnos, de lehet másnak igen.

- Hízás: nem egyedül vagyok az, aki a fogamzásgátlót elkezdte szedni és egészséges életmód (diétás ételek, rengeteg sport) mellett is nem keveset hízott. Szerencsésebbekre csak 5-10 kg jött rá, viszont sokunkra 20-30 kg is 1-6 hónap alatt. Rám 3 hónap alatt rendes étkezés, napi 3 óra sport, rengeteg séta és biciklizés mellett 25 kg jött fel. Ahogy elhagytam le is ment ez kb azonnal.


Sok fiatal amiatt választja, mert nem akar gumit használni (megértem, mert én sem szeretem), de egy tini szervezetének megint nem való még. Nem egy olyan barátnőm van, akinek 11-14 évesen írták fel pattanásra, kicsit szabálytalanabb ciklusra vagy fogamzásgátlásra. Na ők azok közé tartoznak, akik azóta is megisszák a levét. Ilyen idős korban tényleg tud kárt okozni. Egy felnőtt szervezetnél kevesebbet árt.


Szóval nem mindenkinek mindig jó. Van, akinek nagyon is ajánlott (endometriózisnál például), de körültekintőnek kell az orvosnak lennie a felírásnál. Nem csak a fogamzásgátló létezik, de ezt sok nőgyógyász nem mondja el sajnos. Van hormonmentes spirál, helyi hatású fogamzásgátló, termékenységtudat (nem a naptármódszer). A hormontartalmú spirálról megint sok rossz vélemény van az ismerettségemben. 1-5 évig volt nekik és végig véreztek. Szóval volt az erős vérzéses nap, a gyenge vérzéses, a barnázós és 3-7 nap, amikor nem volt semmi. Kettejüknek viszont nagyon is jó volt.


Egy dolog viszont biztos: mindenkinek a saját joga, hogy melyik védekezési módszert alkalmazza. A végső döntés viszont a nő kezében van, de ehhez a kellő információt meg kell adni, hogy jól tudjon dönteni, mivel az ő testéről van szó. Nem a férfiaknak kell a gyereket kihordani és sokszor felnevelni sem.

2022. máj. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A döntés közös - a fogamzásgátlási módozat. Utána az "illem" szerint ha tabi akkor a lány veszi, ha gumi akkor a pasi. Ettől ha lényeges különbség van a jövedelmi viszonyaikban akkor az ad hozzá kicsit többet akinek több a jövedelme.
2022. máj. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

13-as

Valóban, a fogamzásgátló sok olyan betegséget elrejthet, amit előtte illene kivizsgáltatni. Mi ezért toltuk el évvel a projektet.

Amiket leírtál, azok zöme abból fakad, hogy a magyar egészségügy egy kalap nyúlfingnyit ér. De egyébként ma már a szegényes betegtájékoztatás ellenére is ott az internet, bárki kikeresheti 10 perc alatt, hogy 1 éven belüli citológiai vizsgálati eredmény és Leiden-mutáció vérteszt eredmény nélkül el se menj nőgyógyászhoz. Ha pedig alapból voltak tüneteid (pl. szabálytalan ciklus), akkor nőgyógyászt, endokrinológust, meg kutyafülét is meglátogatod.

A szabálytalan ciklus simán lehet a +25kg hájtól, hiszen a testzsír arány már önmagában befolyásolja a hormonháztartásod és az anyagcseréd. Vagy mondtad, hogy előtte is voltak bajok, azaz lehet, hogy volt egy alapbetegséged, ami erre ráerősített.

Az is az egészségügyi rendszer hibája, hogy hagytál egy tünetet (hízás) abnormális módon elburjánozni ahelyett, hogy a nőgyógyász írt volna fel mást, esetleg eltanácsol a tabletták szedésétől.


Nem szeretnék anekdotákkal szembemenni, mert nem értek a témához, meg nem is érdekel annyira. De azt leszögezném, hogy minimalizálható lenne a panaszok száma, ha az ellátás nem lenne ilyen rettenetesen hanyag és leszarom.

2022. máj. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Balintka2345


Üzeni a férfi tabikra, hogy :

"Szoktam bogyót szedni, jó kis mdma, 180mg/db"

2022. máj. 19. 15:16
 17/21 anonim ***** válasza:

Balintka2345?


Hmmm az érdekes pali


"Több profilja van neki. A Balintka2345 és az Istvan00900 az tuti, hogy az övé mind a kettő"


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..

2022. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Balintka2345 :"Hogy verjem bele abba az asszony szádba. Basszanak annyian hogy 100 fogamzásgátló se legyen elég"
2022. máj. 19. 15:24
 19/21 anonim ***** válasza:
Jajj ez a Balintka2345 egy olyan gyökér unatkozó gyerek lehet
2022. máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#15

Még 16 éve írták fel nekem a fogmazásgátlót. Akkor még hittem a magyar orvosoknak. Azóta már csak külföldre járok.

Nagyon sokat mulasztott az orvos nálam. Nagyjából 7 évbe telt, mire helyrehoztak engem utána.

Szóval igaz az, hogy utána lehet keresni, de azért mindenkiben benne van az, hogy az orvosnak hisz. Szóval ez az egészségügy hibája.

Engem valamennyire vizsgáltak gyerekként, de a vége az lett, hogy a fogamzásgátló majd megoldja. Ekkor kemény 50 kg voltam. Elkezdtek feljönni rám a kilók. Folyamatosan jártam vissza a kórházba. 3 doki is mondta, hogy ez normális. Mit hisztizek. Minden nő hízik a gyógyszertől. Benne van a betegtájékoztatóban. 6 hónap alatt harcoltam ki egy váltást. 11 alkalommal mentem ezalatt vissza a kórházba. Azzal a gyógyszerrel valamivel jobb lett, de nem sokkal. Rá 4,5 évre ígyis a trombózis majdnem győzött (ekkor már csak 65 kg voltam. Napi 6 óra kemény edzéssel). Ahogy elhagytam a gyógyszert lement a többi felesleg is. Azóta viszont már megtalálták a gondokat és kezelték is. Ehhez mondjuk kellettek nagyon jó orvosok külföldön és összesen 6 milliónkba került, de legalább jól vagyok. Ez a lényeg szerintem.

2022. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!