Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ditinell fogamzásgátló hat?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ditinell fogamzásgátló hat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az a helyzet, hogy a ciklusom első napján elfelejtettem bevenni a tablettát, majd rögtön másnap bevettem kettőt (ahogy javasolják)

Eltelt másfél hét, és egyik nap 11 órás késéssel vettem be a tablettát. Két nappal ezután elszakadt az óvszer, pont az ovuláció idején.

Kell aggódnom? Mit javasoltok?



2022. ápr. 10. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha ezen kívüli rendesen szeded, akkor szerintem nincs gond.
2022. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Húha, nagy gond van a fejedbe.


Kezdjük az elején: ez az első gyógyszer, vagy már egy ideje szeded? Mert ha most kezdted, akkor nem kellett volna pótolni az első szemet.

Másrészt: nincs ovulációd.

2022. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
7. hónapja szedem
2022. ápr. 10. 11:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"- Ha egy tablettát hagyott ki az 1-7. napon (első sor a csomagban)

- Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti, és folytassa a tabletták szedését a szokásos időben. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt, például óvszert. "

Ergo, másfél hét múlva már nem szükséges óvszert használj.


"- Ha kevesebb mint 12 órát késik a tabletta bevételével, a fogamzásgátló hatás nem csökken. Vegye be a tablettát, amint az eszébe jut, a következő tablettákat pedig a megszokott időpontban vegye be."

Ez a "egyik nap 11 órás késéssel vettem be a tablettát" kérdésedre.


Szóval csak el kellett volna olvasd a betegtájékoztatót.

Az ovulációs részt szóra se méltatom. Te tudod egyáltalán, hogy hogy működik a fogamzásgátló?

2022. ápr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Őszintén, ezek alapján nem teljesen vagyok tisztában vele, szóval ha valaki leírja, azt megköszönöm
2022. ápr. 19. 19:24
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Leállítja a normális ciklusodat, nincs ovuláció, se menstruáció. Hormonmegvonás következtében jelentkezik a vérzés. Ovulációd azért nincs, mert mesterséges hormonokkal olyan hormonszintet állít be a hormonális fogamzásgátló, mintha “”terhes”” lennél. ~álterhes állapot

Tehát felülírja a tested működését. Ha esetleg a tabi beszedéssel lennének problémáid van más 2komponensű fogamzásgátló, amivel nem kell naponta foglalkozni: tapasz, hüvelygyűrű. Meg egy csomó másfajta lehetőség is. 😊

2022. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Egy jótanács: ne innen tájékozódj. Inkább a nőgyógyászodtól érdemes, vagy valami hiteles forrásból, mert itt sokminden nem épp úgy van, ahogy mondják. És semmit sem szabadna úgy szedni, hogy azt se tudod mit csinál.
2022. ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem innen kéne, de őszinte leszek, a nőgyógyászom egy undorítóan flegma, és lenéző ember.

És ezért nem teljesen értem, hogy mi hogy van, pl. Kicsit aggódtam, hogyha kimarad egy tabletta, akkor ovulálni fogok vagy valami (tudom, hogy hülyeség)

És azt sem tudom, hogy pl ilyenkor létezik e naptármódszer

Vagyis a teherbe esés bármikor fennáll, vagy csak akkor, amikor a alapvetően "ovulálnék"

2022. ápr. 20. 09:34
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Akkor tájékozódj az interneten, hormonmentes Janka például nagyon jó videókat csinál
2022. ápr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm
2022. ápr. 20. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!