Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért tartott ilyen rövid...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartott ilyen rövid ideig a menstruációm?

Figyelt kérdés
Fél éve szedek fogamzásgátlót (Belara), eddig mindig 7 napig tartott a menstruációm, a fogamzásgátló szedése előtt is, most viszont 2 nap után elmúlt a vérzésem és az is nagyon gyenge volt. Mi lehet ennek az oka? Lehet ez terhesség jele, vagy ne aggódjak? Sosem hagytam ki egy szemet sem, de olyan sajnos előfordult párszor, hogy nem ugyanabban az időben vettem be, hanem 2-3 órával később.

2022. febr. 13. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Altalaban 5 napig kene tartson. A fogamzasgatlok sok lanyanak bezavar a menszeszebe.

Igen az is elofordul hogy nagyon gyenge lesz a verzes es az is hogy kevesbe kivanod majd a szexet.

2022. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajnos a fogamzásgátló tud ilyet okozni. Emiatt nem ajánlom. Az orvosok nem szoktak az esetleges problémákra figyelmeztetni. Ugye úgy működik, hogy a fogamzásgátló leállítja a ciklusodat. Szóval nincsen peteérésed. Ami vérzést tapasztalsz, az nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés. Szóval ez sajnos normális. Ha későbbiekben gyereket szeretnél majd, akkor ajánlom, hogy válts valami másra, ami nem zavar bele a női cikkusba (hormonmentes spirál például nagyon jó). Nekem egy életre tönkretette a ciklusomat a fogamzásgátló. Sajnos okozhat nemi vágy csökkenést, hüvelyszárazságot, fejfájást, hízást és trombózist is. Én ezeket mind megkaptam tőle.
2022. febr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!