Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi az esélye az így...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az esélye az így bekövetkező nem kívánt terhességnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fogamzásgátlással kapcsolatos kérdésem lenne.

A legelső csomagot kezdtem el szedni, viszont az 5. napon elfelejtettem bevenni a tablettát, 15 órát csúsztam vele.

Azt írták a leírásban, hogy ha a menstruáció első napján kezdem el, akkor már aznap védett leszek a nem kívánt terhesség ellen, viszont olyat is olvastam, hogyha az első héten kimarad egy tabletta, akkor mégis fennáll a kockázata. Mivel a párommal együtt voltunk a kimaradt tabletta előtti 1 hétben, pontosabban 2 nappal azután, hogy elkezdtem szedni a tablettát , ezért nagyon aggódok amiatt, hogy esetlegesen bekövetkezik az, amit nem szeretnénk. Utána egy tablettát sem hagytam már ki, mindre figyeltem.



2022. jan. 28. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocsi nem jött le nekem teljesen. Eddig szedted már a fogamzásgátlót előtte?
2022. jan. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Előtte nem szedtem, ez volt az első alkalom, hogy fogamzásgátlót szedek, pontosabban egy hónapja kezdtem el. Az 5. napi tablettát pedig kihagytam, 15 óra elteltével vettem be:( a kihagyott tabletta előtti egy hétben pedig együtt voltam a párommal.
2022. jan. 28. 18:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha az első héten nem vettél be 1 tablettát, akkor minél előbb pótolni kell. Lehetsz tőle terhes, ha ilyenkor elfelejted. 7 napig utána kiegészítő védekezés kell mindig. Az igaz, hogy ha az első napján kezded a menstruációnak, akkor védett vagy, de csak akkor, ha minden nap ugyanakkor veszed be a gyógyszert.

Mindenképp jó, ha a következő menstruáció idején tesztelsz (mivel ez nem igazi menstruáció, így terhesség alatt is lehet fogamzásgátló mellett vérzés). Így megbizonyosodhatsz arról, hogy nincs baj.

2022. jan. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2022. jan. 28. 18:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. Én azt tudom ajánlani, hogy legyen otthon helyi hatású fogamzásgátló is mindig neked. Ha elfelejted bevenni a tablettát, akkor azt fel tudod kenni a hüvelyedbe. Úgy a legbiztosabb. Én sokáig így csináltam, mivel egyszer hetekig volt hasmenésem (az meg megint csökkenti a gyógyszer hatékonyságát). Bizonyos gyógyszerek is csökkentik. Szóval ezekre mindig figyelj majd oda.
2022. jan. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben van! Ezt a krémet azután kell használni ezek szerint, miután elfelejtettem bevenni a tablettát?
2022. jan. 28. 18:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a krém olyankor kell, amikor nem szedted be pl a gyógyszert / hasmenésed van/olyan gyógyszert szedsz, ami csökkenti a hatékonyságát. Ilyenkor 7 napon át kell kiegészítő fogamzásgátlás. Ezt szex előtt kell felkenni vagy a hüvelykúpot felrakni stb. Éppen helyik fajtád van otthon. Minden közösülés előtt újra kell ezt ilyenkor csinálni. Szóval macerás, de mi jobban szerettük, mint az óvszert. Vérzés alatt általában nem használható, de minden le van írva a betegtájékoztatóban. Minden készítmény másmilyen. Emiatt nem mondok konkrétat.
2022. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!