Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha valaki a SOTE-re akar a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki a SOTE-re akar a nőgyógyászati ambulanciára esemény utáni tablettáért, kell beutaló? Illetve kell fizetni azért, hogy ott felírják? (Vidéki vagyok)

Figyelt kérdés
Elnézést a buta kérdésért, de nem szedhetek egészségügyi okok miatt fogamzásgátlót, viszont rettegek a gondolattól, hogy el fog szakadni a gumi. Vagy mindenesetre hogy valami lesz, ezért szeretnék időben felkészülni, ha valami ilyesmi történne. Természetesen fogunk óvszert használni, ezt csak a biztonság kedvéért kérdezem. Barátommal még nem feküdtünk le, de lassan már ott tartunk, és nagyon szorongok emiatt. Kérlek segítsetek!

#esemény utáni tabletta #fögamzásgátlás
2022. jan. 22. 00:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell beutaló (ezért sürgősségi). Nincs recepfelírási díj. Vizsgálat van (bár ez sokszor csak szóbeli kikérdezés). Mindazonáltal az esemény utániban a normál tabi többszörösével felérő hormontartalom van. Ha ilyesmit akarnál beszedni előtte - ha mástnem csak úgy általánosságban - beszélj a nődokiddal és kérdezd meg javallja-e vagy sem.

Ha ennyire paráztok és nem szedhetsz (pl. nagyfokú trombóziskockázat miatt) hormontartalmú készítményt akkor Pharmatex + óvszert használjatok.

2022. jan. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha egészségügyi okokból nem szedhetsz fogamzásgátlót, akkor a sokszoros hormontartalmú esemény utáni nagyon nem megoldás. Előre felesleges ilyesmit beszerezni, 72 és 120 órás is létezik, utólag bőven ráér, én még sosem éltem vele, óvszert használunk sok éve.

Én az óvszer + megszakítást preferálom, már ha a partnered nem gyorstüzelő. Őt kézzel/szájjal ki lehet az aktus végén elégíteni.

2022. jan. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fel kell rakatni spirált ilyen esetben. Van olyan típus, ami nem szült nőknek van. Sokkal biztonságosabb mint az óvszer önmagában.
2022. jan. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!