Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg az első szemtől véd a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg az első szemtől véd a fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés
Ma veszem majd be a harmadik szemet és holnap találkozom a párommal és szeretnénk már együtt lenni. A doki és a betegtájékoztató szerint ha a ciklus első napján kezdem szedni már azonnal véd, de annyi mindent olvastam már itt, hogy 1-2 hét meg egy hónap. Szerintetek merjek holnap együtt lenni a párommal gumi nélkül?

2022. jan. 4. 09:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Olvasd el a tajekoztatojat
2022. jan. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
26%
Igen, véd.
2022. jan. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Kedves első. Elolvastam csak a sok hülye a neten elbizonytalanít. És a kérdés alatt le is írtam, hogy elolvastam :) ;)
2022. jan. 4. 11:24
 4/21 anonim ***** válasza:
39%

Tehát nem a tájékoztatónak hiszel, amit szigorú szabályok szerint validáltak, hanem random embereknek. Inkább ne is szedd, de komolyan.

Ha az első napon vetted be, akkor azonnal véd.

2022. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
doki és a betegtájékoztató megbízhatóbb forrás, mint az internet
2022. jan. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell letámadni én csak arra voltam kíváncsi kinek mi a tapasztalata ezzel. Komolyan igen én ne szedjem aki tök körültekintően számba akar venni minden lehetőséget
2022. jan. 4. 12:20
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

Tényleg ezt írta a betegtájékoztató??? Másold már be lsz... bár elég ha megmondod melyik készítmény.

A helyedben én kivárnám az első teljes levél végigszedését - hogy látni lehessen hogyan reagálsz a készítményre. Ha eddig gumival csináltátok most ezen az egy hónapon múlik???

2022. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Velgyn a neve

Ezt irja a betegtajekoztato:


Mikor kezdheti el az első csomag szedését?


- Ha nem használt hormontartalmú fogamzásgátlót az előző hónapban


A Velgyn 3 mg/ 0,02 mg filmtabletta szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Velgyn 3 mg/ 0,02 mg filmtabletta szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban kiegészítő fogamzásgátló eljárást (például óvszert) is kell alkalmaznia.

2022. jan. 4. 13:43
 9/21 anonim ***** válasza:
37%
#8 okés és percre pontosan el tudod találni mikor van az első nap, egyértelműen jól be tudod határolni, hogy na most akkor ez a teljes nap, vagy csak előmenses és estére/másnapra jön meg igazából?
2022. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Délben megindult erős vérzés. Szerintem az elég egyértelműen az első nap :D
2022. jan. 4. 14:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!