Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg ilyen gyakori a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ilyen gyakori a spontán peteérés?

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt kérdéseket a gyakorin, es egyrészt sokan mondják, hogy ritka, mint a fehér holló (sokan azt is, hogy nem is letezik), mégis annyian irjak, hogy igen ők is igy estek teherbe.

Csak azért kérdezem, mert elég fiatal vagyok, nem szeretnék babát. Használunk ovszert, es a kozepidoben próbáljuk nem csinálni. Viszont emiatt most nem merek használni vibrátort egy ideje, mert félek, hogy random peteeresem lesz, es nagyobb eséllyel fogok teherbe esni...



2021. nov. 30. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Ha használtok óvszert, akkor peteérés idején is szexelhettek, mivel a gumi megbízható, ha ki is szakadna van esemény utáni tabletta.

Nem mersz használni vibrátort..mert szerinted az fog teherbeejteni?

2021. nov. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem, csak próbáljuk minimálisra csökkenteni a kockázatot. Nem akarom, hogy valami baleset történik, lecsuszik, kiszakad, valahogy bekerul, es ugyan ugy számoljuk, hogy nincs nagy esély a teherbe esesre, de bármikor lehet orgazmustol is.

Pl legutóbb kicsit feljebb ment a gumi kB 2 centivel (nem az, hogy teljesen lecsúszott) , megijedtunk, de gondoltam, mindegy, hiszen amugyis pontosan szokott megjonni es nem most van az ovulációm. Tudom, amúgy is kevés az esély, de ez megnyugtatott. Aztán itt a gyakorin kiderult, hogy minden második ember a menstruációja elott vagy után egy két nappal esik teherbe, amikor szinte semmi esélye nem kellene, hogy legyen.

2021. nov. 30. 19:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire féltek a teherbeeséstől akkor egyáltalán ne szexeljetek. Ez már nem normális dolog. Ennyire azért nem könnyű teherbeesni.
2021. nov. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalában mi az a spontán peteérés? Orgazmus hatására szerinted ilyen történik? Nézd, egész biztos, hogy fiatal vagy, és nagyon dicséretes, hogy védekeztek. De elég sok butaságot írtál, irreálisak a félelmeid. Ha nem tévedek te írtad ki a 2 centit lejjebb csúszott a gumi kérdést is. Ha helyesen védekeztek, akkor semmi gond nem lesz, ovuláció kellős közepén, peteéréskor se. Megmondom őszintén, így sose fogod élvezni a szexet, és a barátod se. Az lehetne egy megoldás, ha kicsit jobban utána néznél a dolgoknak, hogy mi hogyan működik. De neeee ezen az oldalon, könyörgöm, hogy ne. Hiteles forrásokból informálódj, és nyugodtabb leszel. Illetve javaslom erősen az éves nőgyógyászati kontrollt is. Nem lesz baba, nincs semmiféle random peteérés, használj vibrátort, és nyugodtan szexeljetek, a megfelelő szintű ismeretekkel. És ha ne adj isten bármi baleset lenne, azaz nem 1-2 centit lecsúszik, hanem kiszakad, azonnal esemény utáni. De ne aggódj, ez közel se olyan gyakori.
2021. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, nagyon kedvesek vagytok😊 tényleg nagyon fiatal vagyok, nem tudom, hol tudnék erről hiteles forrásból tájékozódni. Ha elkezdek keresni az interneten, akkor a fele találat megnyugtató lesz, a másik fele epp ezt mondja, hogy igen, en pont igy estem teherbe :/ a környezetemben sem nagyon tudok senkit megkérdezni ezekről a kérdésekről.

Nagyon köszönöm, ha olyanok, akik már evek ota eltek szexuális eletet, megnyugtattok es megosztjatok velem a tapasztalataitokat ❤️

2021. nov. 30. 20:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

S mi köze a vibrátornak a peteéréshez? Elárulom semmi :)

Az ember nem előre programozott robot, nem óramű. Még akinek "órára" pontosan jön meg évekig a ciklusa ott is bármikor előfordulhat 5-10 eltolódás látszólag bármiféle előzetes jel, ok nélkül. Egyszerűen túl sok minden hat az ember endokrinális rendszerére.

Sőt mi több, elég gyakran több petesejt is be tud érni egyszerre (gondolom hallottál már kétpetéjű ikrekről) időben akár eltolva is, a két petefészek is működhet "asszinkronban" időnként (az egyik "siet", a másik "késik"). Extrém esetben akár menstruáció közben is teherbe lehet esni. Pont ezért teljesen megbízhatatlan a naptár-módszer. Lehet 2-3 évig teljesen jól működik, de ha hirtelen támad egy kis döccenő máris ott a "baj".

Az óvszer teljesen megbízható és hatásos fogamzásgátló módszer. Két tipp:

1) Csúcstámadás előtt ellenőrizni minden rendben van-e (nem csúszott-e le, nem szakadt-e el) egyetlen gyors rápillantás elég, ez még nem töri meg a "ritmust" az ihletet".

2) Ha ennyire félsz akkor +Pharmatex "azokon" a napokon (de ha jól használjátok az óvszert akkor teljesen felesleges).

2021. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A spontán peteérés nem gyakori, van rá statisztikai adat. Magyarországon 100 szülésre 3 ikerszülés jut, ezeknek harmada egypetéjű, tehát 100 esetből kb 2 a kétpetéjű, ami kettős peteérést feltételez. Ennél sokkal ritkábban történik meg, hogy az ikrek különböző időpontban születnek, több nap eltéréssel, ami arra utalna, hogy a két peteérés között több nap telt el. A kettős peteérés eszerint nem túl ritka, száz esetből kettő, a spontán peteérés gyakorisága viszont sokszorta alacsonyabb.
2021. nov. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De ha jól ertem, a spontán peteérés nem feltétlen jelent ikreket. Lehet az ovulaciokor nem fogan meg baba, csak a ciklus valamely másik napján valamilyen más hatásra. Nem?
2021. nov. 30. 23:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Természetesen, igazad van, de a szatisztika sok esetből áll össze, ezért mutatja meg a törvényszerűségeket, ugyanakkor egyedi esetekre nem mond semmit. A kétpetéjű ikerterhességek azért jöhetnek létre, mert két ovuláció történt, vagy egyidejűleg, vagy nem. Ez nem feltétlenül derül ki, mert a szüléskor a méhösszehúzódás és a hormonok hatására a kicsit később fogant baba is világra jöhet ugyanakkor. Ha viszont a második peteérés időpontja nagyon eltért, akkor megesik, hogy a két születés között több nap is eltelik. Ez extrém ritka, ezért gyanús, hogy a nagyon eltérő időpontban történő peteérés sem lehet gyakori.
2021. nov. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!