Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vasectomiával kapcsolatos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vasectomiával kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Olyan férfiak válaszát szeretném kérni akik átestek ezen a beavatkozáson, illetve olyan nők válaszát akiknek a párja átesett ezen a beavatkozáson. Az alábbi kérdések fogalmazódtak meg bennem:

- a műtét után változott-e bármi (természetesen a megtermékenyítést nem ide értve)?

- a szexuális együttlétben történt-e változás?

- ki hány éves korában végeztette el?

- helyi érzéstelenítésben vagy altatásban végezték-e a műtétet?

- melyik módszerrel végezték a műtétet?

- 1-től 10-es skálán hol mozog a fájdalom a műtét alatt, illetve utána?

- mennyi idő alatt gyógyultak a sebek?

- ha valaki megbánta, akkor azt is írja le hogy mi az oka,

- egyéb információk amit megosztanál velem.


Köszi az értelmes válaszokat. Olyanokra nem vagyok kíváncsi, hogyha elvégezteted utána nem vagy férfi stb., mert vegye mindenki tudomásul, hogy mindenkinek más szempontok a fontosak, nem vagyunk szerencsére egyformák.



2021. okt. 6. 22:50
A kérdező szavazást indított:
Átestem már a műtéten.
Hamarosan (fél éven belül) elvégzik rajtam a vasectomiát.
Gondolkodom rajta, de még nem döntöttem el.
Szó sem lehet róla, még egy tucat gyereket szeretnénk :)
A párom átesett a beavatkozásaon.
Ösztönzöm a páromat, hogy végeztesse el a műtétet.
Én (nőként) védekezem, teljesen felesleges lenne neki megműtetni magát
Egyéb módon védekezünk, ami szerintünk ugyanolyan hatékony.
13 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez engem is érdekelne. Elég sok horrorsztorit lehet olvasni rövid és hosszú távú komplikációkról sajnos.
2021. okt. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én átestem rajta, 42 évesen. Az égvilágon semmi sem változott, csak pozitív hozománya van: szabad szexuális élet.

Ébren voltam a műtét alatt, nem fájt, csak kellemetlen volt. Ambulánsan végezték, utána ott kellett maradni 2 órán át, megfigyelésre. Másnapra ilyesztően belilultaj a golyóim, és dupla méretűre nőttek :D 2 hét után kb már semmi sem látszott az egészből.

Engem is ijesztgettek hogy majd nem lesz erekcióm, meg libidócsökkenés... Semmi! Eszembe sem jut hogy meg vagyok műtve, csak ha valami eszembe juttatja, mint például ez a kérdés, amit kiírtál.

Remélem tudtam segíteni!

2021. okt. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A látható változás, hogy az ondó híg lesz, spriccelős, nem tapad.
2021. okt. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
1 hétig érzékeny volt. Óvatosan kellett leülni például. 1 hónap után semmi sem emlékeztetett már a műtétre. A szexuális életünk sokkal szabadabb lett. Főleg a feleségem libidója nőtt meg. Neki hagyományos védekezés mindig szorongást okozott. Nem bízott a tablettában, a gumi meg macerás volt. Most bármikor kapható egy gyors szexre. Jár némi kellemetlenséggel, de megérte.
2021. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azt hiszik, hogy a vazektómia helyreállítható.

Talán nagy ritkán még ez is megtörténhet, de messze nem ez a jellemző. Az estek 99,9.. %-ban visszafordíthatatlan a magtalanság okozta meddőség. Jól meg kell gondolni.

2021. okt. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
A spermium termelés nem áll le, csupán nem jut el a rendeltetési helyére. Tehát a hagyományos fogantatás nem lehetséges újra, de lombikhoz tudnak kivenni ivarsejtet.
2021. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igaz, nem jutott eszembe.
2021. okt. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A feleségemmel mi is emellett a módszer mellett döntöttünk és én elkezdtem utána olvasgatni hazai és külföldi oldalakon. Sajnos botrányos, mennyire elvannak maradva az emberek ezzel a témával. Nagyon el van halgatva pedig gyors, szinte kockázat mentes az összes fogamzásgátlómódszerhez képest a legbiztonságosabb. Orvosok is némileg elvannak maradva a technológiával (csak egy pár pl.:egy pár hazai klinika oldalán elolvasva az eljárást sokan még mindig vágják a bőrt. Pedig az un. Non-scalpel technikával kissebb sebet lehet ejteni, ami kb 2-3 nap alatt begyógyul, nem hegesedik és nem is kell varrni. A here fájdalomra is van megoldás pl az Open-ended eljárás vagy az anesztéziát is megemlítsem a No-needle technikát, ahol nem szúrják az érzéstelenítőt...). Persze van olyan is aki már a non-scalpel eljárást alkalmazza.

És a bürokrácia sem könnyít semmit. 1 év várakozás 2x nyilatkozás 6-6 hónap különbséggel. És akkor ez nem elég mert 40. életévet (Mire meg lesz 41 leszel ;) ) betöltve vagy 3 vérszerinti gyermek után végzik el olyan 180-200 000 Ft-ért mert TB nem fizeti. Nyilván külföld is szóbajöhet az itthoni szűrőket kikerülve ami némi többletköltséget jelenthet.

2021. nov. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2.5 év után újra előszedve a kerdést (egykor 8as valaszolo voltam)

Jövőhónapban (júni 12-én) lesz a műtétem, Pesten. Elég nehéz volt olyan dokit találni aki tartja napra kész ebben a témában de sikerült. Kedves kérdező, te tervezed vagy vársz a műtetedre, esetleg meg volt e már?

máj. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!