Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elítèlnètek,ha valaki abortusz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elítèlnètek,ha valaki abortusz helyett az örökbeadást vagy a nevelőszülőket választja?

Figyelt kérdés
Nekem most le kellett venni a spirált.Van kèt gyerekem,ès az egyik fogyatèkkal èl,ès anyukámèk házában èlek.Sokszor elgondolkozok,ha óvszer mellett becsúszna egy gyerek,akkor sajnálnám elvetetni.Hogy álltok ehhez a tèmához?

#örökbeadás #alternatíva #Abortusz helyett
2021. jún. 16. 17:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%

Én nem ítélkezem senki felett egyáltalán. Szerintem mindenkinek a saját élethelyzete határozza meg, hogy mit tud kezdeni a nem kívánt terhességgel.

Bár azt új szempontként felhoznám, hogy az abortusznál nem biztos, hogy jobb megoldás az amikor valaki több (sok) gyereket is állami gondozásba ad csak hogy mossa kezeit. A legtöbb gyereknek így sosem lesz örökbegogadó családja.

2021. jún. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
11-es: Ez végtelenül egyszerű: mondjon le róla a szülőanyja, s ne keresse. A legtöbb gyerek azért ragad bent az intézetben, mert a k. szülő évente egy képeslapot küld neki, s ezzel kimerítette a "kapcsolatot tart vele" állapotát, így a gyerek nem örökbe adható...
2021. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

12-es:

Ebben igazad van, de az is nagyban hozzátartozik az igazsághoz hogy kevés az örökbefogadó szülő és közülük is a legtöbben 2 évesnél fiatalabb, nem fogyatékos, nem kisebbségi, könnyen kezelhető gyereket akarnak örökbe fogadni akkor is ha tagadják. Tehát akik örökbe adhatóak, az ő esélyeik sem túl fényesek.

2021. jún. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

13-as

Részben igazad van. A 2 éves alatti a 12-esnél írt okok miatt van.

A kisebbségi nem gond sokszor. Sőt!

A betegség nehezebb dolog.

Több az örökbefogadó, mint az örökbe adható... 2017-es adat: örökbefogadási engedéllyel rendelkező házaspárok s egyedülállók száma: 2753, örökbe fogadható gyerekek száma: 1972

2021. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
94%
Csak az a gond, hogy egyedülállónak nem adnak örökbe sem pedig meleg párnak, hiába lennének jó szülők és hiába fogadnák be a beteg, kisebbségi vagy idősebb gyerekeket is.
2021. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
44%
15-ös: 2017-ben kb 500, aki egyedülálló és örökbe fogadhat... ez 20% ;)
2021. jún. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
66%

Én teherbe esés esetén mindig a műtétet (abortuszt) választanàm. ( Nem csak gyereket nem akarok, terhességet sem, szülést pedig pláne nem. És azt sem akarom, hogy bárhol máshol legyen egy gyerekem a világban.

Hogy más mit választ, az ő dolga. ÉN nem ítélkezem. Ítélkezni az abortuszellenesek szoktak habzó szájjal, gondolkodás nélkül.

2021. jún. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
37%

Én 10 éves korom óta vagyok nevelőszülőknél. 19 éves vagyok most.(Ismertem a szüleimet)

Jobban örülnék, ha nem lennék (elvetettek volna).

Nevelőszülőhöz akkor kerül, ha nem mondasz le a szülői jogodról. Persze nem kell vele kapcsolatba lépned, de ő akkor is csak nevelőszülőkhöz kerül. ŐK bármikor állami gondozottként gyermekotthonba "küldhetik". Úgymond nem biztos, hogy állandó élsz á helye és közben lehet te is meggondolod magad.. Arról nem beszélek mennyi hátránya van, hogy nem a saját családja neveli fel, illetve intézetben nevelkedik. Az ott nevelkedőknek nem sűrűn van biztos jövője.

A nevelőszülőket nem támogatom.


Örökbeadást támogatom, mert akkor teljesjogú családtag lesz. Akkor le kell mondanod a gyerekről.


Az abortuszt is támogatom. Amíg el lehet vetetni, addig miért ne? Magzat, nem baba. Sokkal jobb, mint megszülni és rossz lesz az élete.

2021. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én nem ítélnélek el. Viszont valami eszembe jutott: Miért van az, hogy valaki nem gondol a végleges fogamzásgátlásra, mint lehetőségre? Ha van minimum 3 gyerek, vagy 40 évesnél idősebb valaki, elköttetheti magát.

Ha ez valamiért nem lehetséges, akkor kombinált fogamzásgátlást is lehet alkalmazni. Tabletta és spirál nélkül is megoldható. Pl. óvszer+ naptármódszer+spermicid zselé vagy hab. Ha ezt a hármat kombináljátok, az nagyon hatékony. Valamint lehet csökkenteni a közösülések számát is, orálisan és kézzel is ki lehet egymást elégíteni és akkor kisebb az esély.

Ha negyven alattiak vagytok, akkor külföldön is elköttethetitek magatokat, sokan pl. Szlovákiában csináltatták meg. Volt, aki nagyon elégedett volt az ottani szolgáltatással.

márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!