Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Spirálról negatív és pozitív...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Spirálról negatív és pozitív tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Gyerek elött 9 évig szedtem fogamzásgátlót. Nagyon jó volt, szerettem. Sosem volt baj vele. Abbahagytam, egyből terhes is lettem tervezetten.

Szültem egy gyereket. A 6hetes kontrolon hasracsapás alapon a doki adott egy fogamzásgátlót. (Amit régen szedtem, a terhességem alatt megszűnt, illetve azt szoptatás alatt amúgysem lehetett). Már ott jatszottam a spirál gondolatával, de mivel kis különbséggel akartunk babát, maradt a gyógyszer.

Amit elsőre kaptam, 3hónapig szó szerint véreztem mellette. Utana visszamentem egy másik dokihoz, aki szintén a hasára csapva adott egy másikat (kiderült full ugyan az, csak más a neve, más gyártja). Ezt fél évig szedtem. Mellette híztam, libidóm semmi. Betudtam a szoptatásnak. Abbahagytam az ujabb baba miatt. Akkor szembesülten vele, ez a gyógyszert írto hormonzavart okozott. 9honap és egy vetélés után estem teherbe. Most 4hetes a babank lassan esedékes a kontroll. Felkészülten szeretnék menni a dokihoz. (Több babat nem szeretnénk, sem most, sem késöbb).


Szóval ki hogy gondol a spirálra? Mik a tapasztalatok?

Nem zavaró szex közben? (Képen láttam, hogy ott lóg az a szál)

Nem fáj, totál nem érezni? Mellette milyen a vérzés? Minden érdekelne.

Gyogyszert ujra nem szeretnék szedni, a történtek után


2021. jún. 4. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem tudok róla negatív tapasztalatot mondani, nekem nem okozott semmi mellékhatást. Szex közben nem lehet érezni de ha túl hosszú lenne akkor visszább tudnak belőle vágni. A felhelyezés fájdalmas és kellemetlen, de utána nem lehet érezni semmit. A menstruációm alapból nagyon kevés volt de most hogy feltették még kevesebb. Egy ismerősöm is spirállal védekezik, neki sincs negatív tapasztalata. De minden ember más.
2021. jún. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Neken semmi negativ, en hormonmenteset hasznalok
2021. jún. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!