Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány éves kortól írhat fel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól írhat fel nőgyógyász fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok szeretnék elkezdeni fogamzásgátló tablettát szedni. Szüleim tudtával mennék el, viszont nem tudna velem eljönni egyik szülőm se munka miatt így elmennék a barátommal aki 18 éves. Az orvos kérne szűlői jelenlétet/engedélyt vagy elég a barátom esetleg még ő se kell? (aki mivel 18éves, felnőtt) Nem voltam még nőgyógyásznál

2021. máj. 31. 02:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
61%

10-es:

Mindazon túl, hogy teljes mértékben egyetértek veled, és szerintem sem kéne fogamzásgátlót szednie annak, akinek nem indokolja valami a felírást (pl. ciszták esetén), muszáj beléd kössek.

"nincsenek menstruációs problémáid, (nem jön meg össze vissza, vagy nem jár nagyfokú fájdalommal)"

Ez ugyanis tévhit. Ha össze-vissza jön, azt a fogamzásgátló nem oldja meg, sőt. Egy mesterséges ciklust kreál, ami nem jó és elhagyása után még rosszabb lehet az egész, nagyon felborít mindent. Arról nem is beszélve, hogy fogamzáságltó mellett csak művérzés van, még csak nem is igazi menstruáció. A nagyfokú fájdalmat pedig érdemes kivizsgáltatni, lehet pl. endo a háttérben, vagy pcos vagy bármi.

2021. máj. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem érdeklődj utána, hogy veled kell e menjen anyukád.

Én 16 betöltése után mentem. Anyum felhívta a dokiját időpont miatt. A kérdésre mondta a doki, hogy nem muszáj ketten mennünk.

2021. máj. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
76%

11:

Köszönöm a kiigazítást, igazad van!

Nem akartam pontosan belemenni, mert nem valószínű, hogy ennyire fiatalon akármivel is orvoshoz fordul az ember.

Bizony felnőtt fejjel nem csak a szexuális felvilágosítást reformálnám meg, hanem ezekkel is kibővíteném. (Tapasztalat, mi éppen lombikozunk, ha előbb tudok mindenről, teljesen máshogy alakultak volna a dolgok)

2021. máj. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!