Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány éves kortól írhat fel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól írhat fel nőgyógyász fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok szeretnék elkezdeni fogamzásgátló tablettát szedni. Szüleim tudtával mennék el, viszont nem tudna velem eljönni egyik szülőm se munka miatt így elmennék a barátommal aki 18 éves. Az orvos kérne szűlői jelenlétet/engedélyt vagy elég a barátom esetleg még ő se kell? (aki mivel 18éves, felnőtt) Nem voltam még nőgyógyásznál

2021. máj. 31. 02:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15-16
2021. máj. 31. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy 16 évednek már simán felírnak, de lehet kérik az egyik szülő jelenlétét a felíráskor.
2021. máj. 31. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
De miért akarsz szedni ilyen fiatalon? Ugye nem a barátod kényszerít?
2021. máj. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
3. Milyen ostoba kérdés ez? Azért akar, mert gyereket nem akar, de szexet igen.
2021. máj. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Kedves tutipasi!

Képzeld, rengeteg nőt zsarolja a párja, hogy elhagyja, ha nem szed fogamzásgátló tablettát. Egy 16 éves pedig ebből a szempontból befolyásolható.

Üdv, 3-as.

2021. máj. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%
5. Annyira nem gyakori, hogy eleve ebből indulj ki. Ez a te saját prekoncepciód.
2021. máj. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Meg fog vizsgálni az orvos, és a te egyéni érettséged alapján dönt. Én 15 éves korom óta szedem.
2021. máj. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
3as válasz nem, saját döntés alapján gondoltam. Köszönöm a válaszokat, megpróbálom akkor még valahogy megbeszélni anyuval hogy jöjjön el velem :)
2021. máj. 31. 08:12
 9/13 anonim ***** válasza:

8-as:

Rendben. Ez esetben remélem megfelelően tájékozódtál mellékhatásokról.

Viszont a kérdésre válaszolva: nőgyógyász válogatja. Én pl. 17,5 évesen nem mehettem egyedül, kellett a szülő. Volt időpontom, mégis hazaküldtek, pedig akkor ultrahang kellett volna csak, nem gyógyszerírás. Ellenben sokaknál hallom, hogy nem kérik a szülői jelenlétet, mondván, hogy 16 fölött már mégiscsak tud döntést hozni egy kamasz. Legjobb ha felhívod az sztk-t, vagy rendelőt és megkérded attól az aszisztenstől, aki felveszi a telefont.

Az már más kérdés, hogy fog-e írni gyógyszert az orvos neked. Nagyon sok orvos úgy osztogassa a fogamzásgátlót, mint a cukrot, pedig súlyos mellékhatásai is lehetnek - de ebbe ne menjünk most bele. Szeretnek azért itt is húzni egy 18-as korhatárt, mivel a fejlődő testednek nem feltétlenül lesz jó a hormon, de nyilván ez függ a testi érettségedtől is. Úgyhogy ebben sem lehet univerzális választ adni neked, mert lesz aki még laborvizsgálat nélkül is ír neked egy olyant, amiért ő is kap némi pénzt a gyógyszergyártótól, és lesz aki úgy rúg ki az ajtón, hogy lábad se éri a földet.

2021. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%

16 éves döntésképes, elhagyhatja a szülői házat!

Egyedül szerződést nem írhat alá mert nem felnőtt, de a saját testéről, műtétről, és minden egyébről már dönthet!

Viszont kedves kérdező, ha nincsenek menstruációs problémáid, (nem jön meg össze vissza, vagy nem jár nagyfokú fájdalommal), akkor ne írass fel fogamzásgátló tablettát! Túl nagy a kockázat, az esély arra, hogy valamilyen mellékhatása kijöjjön rajtad, amiben viszont biztos lehetsz, hogy nem is olyan sok év múltán (2-3év) megöli azt amiért most felíratnád.

A nőknek 99%-ban enyhe, de többségében nagy fokú libidó visszaesést okoz.

2021. máj. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!