Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzasgatlo spiral velemeny?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzasgatlo spiral velemeny?

Figyelt kérdés

Lassan 18 eves vagyok, aktiv szexualis elettel, persze kapcsolatban. Nem szeretnek gyogyszert szedni, mert dohanyzom es hallottam, hogy sulyos kovetkezmenyei lehetnek, ha parhuzamosan szedek gyogyszert es cigizek. Persze hallottam mas karos hatasairol is, amiktol szinten tartok. Jo otlet ennyi idosen a hormonmentes spiral? Valaki hasznalja? Olvastam, hogy legalabb egy gyerek utan ajanljak. Nagyon tanacstalan vagyok, hogy mi lenne szamomra a legjobb. Nem voltam meg dokinal, de idovel oda is el fogok menni, viszont elotte el szeretnem donteni, hogy melyik lenne a jo fogamzasgatlas.

Bar egyebkent en az ovszerrel is megvoltam, csak mostanaba egy-ket huzasra gumi nelkul is csinaljuk a parommal es kicsit megijedtem h nehezen jott meg legutobb, szoval ezert szeretnek fogamzasgatlo spiralt hasznalni, persze ha lehet ennyi idosen



2021. máj. 20. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Lehet ennyi idősen, én 17 évesen kezdtem el szedni. Több mint 1 évig szedtem, első pár hónapban minden szuper volt, semmi mellékhatásom nem volt. Aztán észrevettem, hogy egyre gyakrabban van hüvelygombám, felfázok, a szexet sem kívánom annyira stb. Kicsit szar mikor elkezded magad hormonnal tömni azért, hogy felhőtlen legyen a szexuális életed, majd pont emiatt nem tudsz szexelni a pároddal. Hiszen vagy antibiotikumot szedsz, vagy hüvelykúpot használsz, vagy épp semmi kedved hozzá.

Kb fél éve nem szedem a gyógyszert, azóta minden visszatért a rendes kerékvágásba, úgyhogy részemről soha többé gyógyszer :)

2021. máj. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont inkább először dokihoz kéne menni és vele megbeszélni a lehetőségeket.
2021. máj. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Miért a spirált szeretnéd?

Én gyógyszert szedek (2 éve) és dohányzom is.Azthiszem ebben az esetben nem a cigi a rossz,hanem az hogy mint a legtöbb nő,énis azt tapasztalom hogy egyre tobb bajom van,minden napra jut valami nyavaja,aztán eszembe jutott hogy akkor kezdődött mikor elkezdtem gyogyizni.Ez a spirálnál sincs másképp,mert az is hormont tartalmaz. Nem lebeszelni szeretnélek róla,mert én nagyon erős hasgörcsökre szedem,és örültem hogy az végre nincs,de egyre inkább azon vagyok hogy elhagyom az egészet.

2021. máj. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pont a cigi miatt szeretnek spiralt, mert van hormonmentes is. Tulsagosan tartok a gyogyszer altalal kapott bajoktol😅
2021. máj. 21. 08:55
 5/6 anonim ***** válasza:
hormonmentes spirálom van, nem szültem, életem legjobb döntése, de el kellett múlnom 30-nak hogy feltegyek, addig ment a hülyeség, hogy dehát begyulladhat a méh és biztos akarok gyereket, hiába mondtam hogy nem akarok
2021. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen,a spirált nem helyezik fel az első kérésre. Az orvos elsősorban a gyógyszert fogja ajánlani,"vegsőbbik" esetben a spirált.(pl ha allergiás vagy,vagy más egyéb nyomós okból nem szedhetsz gyógyszert)

De ha ennyire félsz a gyógyszertől,akkor attól nem hogy egy idegen anyagot helyeznek fel a méhedbe? Ami nem mellesleg ugyanúgy érezhető lesz egy ideig.

2021. máj. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!