Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló 20.napon védelme...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló 20.napon védelmet nyújt?

Figyelt kérdés

Elkezdtem fogamzásgátlót szedni, de úgy voltam vele, hogy az első hónapban még védekezzünk óvszerrel is mellette.

A 20.napon együtt voltunk, de kiszakadt az óvszer, szerencsére időben észrevettük és így félbehagytuk.Így max.előváladék kerülhetett be.(olvastam, hogy előfordulhat, hogy valaki attól is teherbe eshet.)

Azóta volt egy vérzés a gyógyszer mellett. Így nem lehetek terhes ugye?


2021. ápr. 23. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Igen...

Már védelmet nyújt.

2021. ápr. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Már az első szemtől véd.
2021. ápr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

#3 Csak akkor nyújt védelmet az első szemtől, ha a ciklus első napján kezdi. Le is van írva, hogy ha a ciklus 2-5. napján kezdi valaki, akkor 7 napig nem véd.

De a kérdésre válaszolva a 20. napon már védve voltál tuti.

2021. ápr. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha bevetted a ciklusod 1-5 napja között akkor igen, már véd.

(Ezt csak azért hangsúlyozom mert itt már láttam kérdést ahol a csajszi ciklusa közepén kezdte el szedni a készítményt...)

2021. ápr. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4, azt mondod, ha a 7. napon kezdtem el, akkor 20 nap után még nem véd?
2021. ápr. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös:

Nem véletlenül kell 1-5 nap között bevenni.

2021. ápr. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6, nem válaszoltál, ha a 7. napon kezdte el, akkor 20 nap után még nem véd? A tájékoztatóban az van, hogy ha nem az első napon kezdi el szedni, akkor egy hétig védekezzen másként is. Azt nem látom, hogy ha a 8., 10., 14., stb. napon kezdem el, akkor még 20 további nap után sem véd.

Értem, hogy a ciklus 1. napján elkezdve, attól a naptól kezdve véd. Azt is értem, hogy ebben az van benne, hogy a ciklus alatti teherbeesés rendkívül ritka, szinte csodaszámba megy, azután pedig már megvan a hormonszint. De akkor a #3 válaszoló téved?

2021. ápr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es:

Azt hittem egyértelmű a válasz. Nem lehet tudni, hogy mennyire vagy védett, mivel 7. napon már megkezdődhetett az ovulációd. Ezért mondtam, hogy nem véletlenül kell 1-5 nap között bevenni, mert akkor még esélyes, hogy menstruálsz.

Tehát ha 6. nap után kezded szedni, akkor nagyon esélyes, hogy nem fog védeni a gyógyszer, mert nem rendeltétsszerűen szedted. Lehet megkezdődött a pereérésed, és a gyógyszer csak mindent felbolygat.

A 3. válaszoló pedig nem írt hülyeséget, mert valóban az áll a betegtájékoztatóba. Ha 2-5. nap között kezded el, akkor egy hétig kell kiegészítő védekezés.

2021. ápr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!