Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi idő alatt ad teljes...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő alatt ad teljes védelmet? Valakinek van valami tapasztalata?

Figyelt kérdés

Két napja kezdtem el a Mirabella fogamzásgátlót szedni. Egy éve már szedtem más típusú tablettát de a magas hormontartalom miatt tartottam egy kis szünetet és most egy másik típusút kezdtem el szedni.

Az orvosom azt mondta hogy az első levél után ad teljes védelmet ha a menstruacio első napján kezdem el szedni. Viszont a tájékoztatón meg azt olvasom hogy azonnal védettséget ad ha az első napon kezdem el szedni.

Amit egy éve szedtem gyógyszert azt egy másik orvosnál írattam fel és ő azt mondta hogy 5 nap után már védettséget ad.



2021. jan. 16. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Én megvárnám az első hónapot, hogyan reagál a szervezeted. Egy hónapot ki lehet bírni
2021. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha azt mondodm, hogy a gyógyszergyár tudja a legjobban, miként működik a tablettája, akkor nem várod ki a hónapot? Azt gondolom, hogy a nőorvos azért állítja a 21 napot (nem kell egy hónapig várni, a teljes levél 21 db), mert a tájékoztatóban (a többi foggátlóval ellentétben) nincsen kimondva, hogy ha a ciklusod első napján kezded a szedését, akkor azonnal véd. Az viszont igen, hogy ha nem az első, hanem a 2.-5. napján kezded, akkor kiegészítő védekezésre van szükség 7 napig. Ez a ködösítés lehet a bizonytalanság oka, az orvosnak pedig nem fáj, ha addig kivársz.
2021. jan. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem várj egy hetet max utána biztos
2021. jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!