Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hormonmentes fogamzásgátlás?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hormonmentes fogamzásgátlás?

Figyelt kérdés
2 és fél éve mióta elkezdtem nemi életet élni, azóta fogamzásgátlót is szedek. Ezzel az a probléma, hogy nem tudom megszámolni hányszor volt hüvelygyulladásom a fogamzás gátló miatt, kb. három havonta előjön. Már kezdek besokallni és arra gondoltam hogy talán át kéne térnem hormonmentes fogamzásgátlóra, pesszáriumra vagy méhszájsapkára. Aki használ ilyet, milyen tapasztalatai vannak? Tényleg ugyanolyan biztonságos mint a tablettás fogamzásgátló? Hogyan kell használni(mármint meddig kel fent hagyni a hüvelyben stb.)?

2021. márc. 28. 13:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért. XD
2021. márc. 28. 13:41
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Kevésbé biztonságos, csak spermicid zselével együtt ad kielégítő védelmet. A tabi és az óvszer a legbiztosabb fogamzásgátlási módozatok. Konzultálj a nőgyógyászoddal és kérj másik készítményt.
2021. márc. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem hormonmentes spirálom van, tökéletes
2021. márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
pharmatex
2021. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én méhszájsapkát használok, az elvileg spermicid nélkül is használható (bár kevésbé véd).

Sajnos magasan van a méhszájam, ezért nehéz jól felhelyezni, egy vadabb aktus során akár fejére is fordul! De szinte mindig megfordul a tengelye körül, és akkor szúrja a páromat a hátsó pereme, ami előre jön.

Szóval nem mertük élesben használni, csak megszakítással, és terméketlen napokon. Próbálom még szokni, gyakorolni a használatát, mert valószínűleg rosszul helyezem fel, mivel nehezen érem el. Elvileg ha kialakul rendesen a vákuum és rácuppan a méhszájra, akkor max forog de nem fordul fel.

Mielőtt beruházol rá, mindenképp vizsgáld meg magad, hol a méhszájad és ha túl magas, nehéz elérned vagy szokatlanul áll, akkor nem ajánlom, max így kombinált védelemként.


Amit könnyebb felhelyezni és többféle anatómiához illeszkedik, az a pesszárium. Nem próbáltam, de egyszerűbbnek hangzik és azt menstruáció alatt is szabad használni. Viszont elvileg kisebb a hatékonysága, muszáj spermiciddel együtt használni, szóval én azt megszakítással vagy terméketlen napokon használnám. De lehet, csak én vagyok nagyon parás :D

Igaz, pesszáriumot nem próbáltam, de a softcup elég hasonlóan működik, csak az épp a vért zárja el lefelé, míg a pesszárium a spermát felfelé, de ugyanoda kell rögzíteni/feltenni. Ilyen a menstruációs disc is. Ha érdekelnek ezek az alternatív módszerek, akkor akár beszerezhetsz softcupot vagy discet is, és azokon gyakorolhatod a felhelyezést. Ha szivárog a vér, az jól mutatja, hogy nem zár teljesen. Nekem szivárgott a softcup, ezért félnék, hogy a pesszárium sem illeszkedne teljesen. Illetve elvileg nem mozdul el aktus közben, de ebben sem vagyok biztos.

2021. ápr. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 vagyok

Olvass utána a neten, rengeteg oldal van a fent említett termékekről.

Softcup, disc inkább angolul, itthon nem elterjedt menstruációs eszközök.

Pesszárium és méhszájsapka pedig Janka oldalán is van, hormonmentes.hu

Ott leír mindent róluk, össze is hasonlítja. De vannak ilyen témájú fb csoportok is, ahol tapasztalatokat cserélnek az emberek.

2021. ápr. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!