Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót szedek, pedig...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót szedek, pedig nem is lehetne? (Elég összetett probléma)

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítéljetek el, mostanáig fogalmam se volt, hogy rosszul cselekedtem.


3 éve szedek fogamzásgátlót, amit most cserélek le egy újra és ma kéne elkezdenem. Anno az orvosom nem vizsgált ki, csak megkérdezte volt e trombózis a családban (nem volt). Eddig semmi problémám nem volt, de most, hogy tudom, kimarad a kötelező véevizsgálat, beparáztam és szeretnék elmenni az orvosomhoz erre a bizonyos trombózis hajlamot vizsgáló vérvételre (ha hajlamok van nem szedem tovább a gyógyszert).


A problémámat az okozza, hogy a minap a kezembe akadt a egy 2020. októberi vérvételes leletem, amikor a refluxommal mentem orvoshoz és vért is vettek.

- Trombocita: 445 G/l (normál tartomány: 150-400)

- Prothrombin (INR): 0,92 (nem valid)


Az hozzátartozik a történethez, hogy tudták, fogamzásgátlót szedek és már 1 hete nem nagyon ittam a hasfájás miatt.

Igaz ez már fél éve volt, de nem túl rosszak ezek az értékek? Szedhetem a fogamzásgátlót a nőgyógyászati cizsgálatig, vagy hagyjam abba (ma kezdeném az új levelet az új gyógyszerből, de beparáztam)



2021. márc. 18. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:

nem vagyok orvos, szoval csak annyit tudok mondani hogy minel hamarabb csinaltasd meg a vizsgalatot (nem muszaj verbol csinalniuk, nekem pl szajbol vettek mintat)


es javaslom hogy keress mas orvost, mert baromi nagy felelotlenseg csak ugy felirkalni a fogamzasgatlot, valoszinuleg masban is ennyire nemtorodom (lesz)

2021. márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elég sok oka lehet a magas trombocitaértéknek, de tény hogy a felső határérték felett van kicsivel. Az INR-ed viszont épp ellenkezőleg alacsony.

Viszont nem fogok semmit sem mondani, mert tényleg a nőgyógyászoddal kellene megbeszélni, neki a szakterülete.

2021. márc. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!