Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megszakításos védekezésnél...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megszakításos védekezésnél mennyi az esélye hogy teherbe esik valaki?

Figyelt kérdés
aki járt már igy az irjon.
2010. aug. 18. 17:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%

Nincs olyan hogy megszakításos védekezés!!! Ez nem védekezési forma!!

Igen nagy az esélye hogy teherbe eshetsz!! Ne legyél buta!!

2010. aug. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

17.51-nek igaza van, az nem védekezési forma. attól hogy a pasi nem élvez beléd attól még terhes lehetsz, ugyanis az előváladék is tartalmazhat spermát


üdv

l

2010. aug. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A megszakításos módszert azok szokták alkalmazni, akik konkrétan még nem döntötték el, hogy gyereket vállalnak, ugyanakkor úgy gondolják, hogy nem gond ha véletlenül becsúszik.
2010. aug. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok orvos, sem szakember, viszont évekig védekeztem ezzel a módszerrel és nem estem teherbe. A szakirodalom meglehetősen ellentmondásos a témában, bár abban alapvetően mindenki egyetért, hogy azért ez egy kicsit kockázatos védekezési mód. Hivatkoznak arra, hogy az "örömcseppek" is tartalmazhatnak hímivarsejteket, hogy utóbb kézzel, véletlenül is be lehet juttatni őket a hüvelybe, vagy hogy a szeretkezés hevében esetleg mégsem sikerül időben "megszakítani".

Másfelől szerintem nagyon egyet lehet érteni dr. Fritz Kahn "A szerelem iskolája" c. klasszikusában tett megállapításával, miszerint ha egy fogamzásgátlási módszert évezredek óta használ az emberiség, akkor az biztos, hogy jó.

Szóval szerintem ésszel csinálva jó lehet, amit személyes tapasztalatom is megerősít, nálam működött. De ha Te mégis teherbe esnél mellette, azért felelősséget nem vállalok! ;)

N/31

2010. aug. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Utolsó: Van már gyermeked?


Amúgy kérdező: A megszakításos védekezés hatékonysága 50%-os.

Egy év alatt 100 nőből védekezés nélkül 80 esik teherbe, megszakítással 35-40. Tehát feleannyi az esélye, hogy teherbe esel, mint ha egyáltalán nem védekezel.

De ha nem szeretnél babát vagy abortuszt, nem ajánlatos ezt a módszert alkalmazni.

2010. aug. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%
sokszor csináltam, mégsem vagyok apuka...
2010. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%. vagy teherbe esel, vagy nem
2010. aug. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.amugy mi 2 éve "védekezünk" igy a barátommal,és nem volt baj, de mégis félek...
2010. aug. 18. 19:00
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

És jobb állandó rettegésben élni, mint venni gumit vagy felíratni tablettát?

És ha teherbe esel? Ugyanis ha egészségesek vagytok, akkor megszakításos módszernél ez csak idő kérdése.

Inkább megölnéd a gyereked? Vagy megtartanád?

2010. aug. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
17 évesen felelőtlenül mi is így "védekeztünk "..mi lett az eredménye? 1.5 év után baba, sajnos sem anyagilag sem korban nem álltunk úgy hogy megtartuk, ezért abortuszra kellett mennem. az óta is a lelkemen viselem, mégis csak emgöltem a saját gyermekemet, és ezt nem lehet tini hülyeségnek mondani, mert ez az emberi felelőtlenség és butaság felső határa volt tőlünk....ne csináljatok ilyet, igaz hogy már 22 vagyok, és született egy babám, de akkor is..ez egy életre az emberben marad. ésszel!!
2010. aug. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!