Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló használata csak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló használata csak rákszűréssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2 orvosnál voltam már, mind a kettő csak rákszűrést végzett. Hasraütés szerűen írtak fel fogamzásgátló tablettát (Yadine). Mellékhatásokat nem észlelek 3 hónap szedés után, de aggaszt, hogy nem "vetettek" rendes vizsgálat alá (vérvétel)

Érdemes ezzel foglalkozni, hogyha semmiféle mellékhatása nincs (erős vérzésre írták fel leginkább, de mellete jelenleg lett egy párom is)


2021. márc. 9. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vérvétel elmulasztása nagyon nagy felelőtlenség.

A gyógyszer trombózist okozhat, ha te hajlamos vagy a trombózis kialakulására akkor eleve nem szabadna fogamzásgátlót szedni.

Én mindenképp kérnék vérvételt is, mert ez nem játék. Lehet hogy most nem okoz mellékhatást, de később okozhat. Nekem is fel év után jelentkezett

2021. márc. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Nincs akkor vérvétel. Csak 🦀szűrés
2021. márc. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Milyen tüneted volt fél év után?

A családomba hála istennek trombózis nem volt, illetve nem is dohányzok,stb. Ennyit kérdezett.

2021. márc. 9. 20:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérj vérvételt!


Van hogy nincs előzetes tünet, csak amikor már a mentő vissz.

Plusz életed végéig viszeres lehet a lábad.

2021. márc. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendben. Akkor ezt a levélt még végigszedem, aztán ha a korlátozás elmúlik váltok orvost, ismételten.



Családban egyébként senki nincs akinek visszeres a lába (60-80 éveseket is beleértve)

2021. márc. 9. 20:34
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
Kikérdezte a kórelőzményeidet, s hogy volt-e a családban trombózis. Ezek alapján úgy ítélte meg nem szükséges a vérvétel. Kb. ahogy egy sportolót sem küldenek el tüdőszűrésre, de egy masszív dohányost (értsd kockázati tényező áll fenn) meg igen.
2021. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aha értem, köszönöm a pozitív, és nem lekezelő válaszod. Ment a + :)
2021. márc. 9. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!