Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha 18 év alatt elmegyek a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 18 év alatt elmegyek a nőgyógyászhoz, hogy felirassak fogamzásgátlót, akkor simán felírja, vagy csak akkor írhatja fel, ha anyummal megyek? L/17

Figyelt kérdés
2010. aug. 14. 09:45
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Neked is csak a te igazad az igazság,a másik pedig elenyésző pampogok hada.Hiába,tényleg mindenki azt látja,ami neki kedvező. :)
2010. aug. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
Engem nagyon érdekelne hogy mi a véleménye a fog.gátlókról az orvosodnak :) Én is az ellenkező tábort erősítem sajnos, akinek igenis gondja lett a tabletta miatt. Van egy pár orvos aki szerint a tabin kívül nincs is más módszer, és csak ez biztonságos, de ezeknek kb 0 a hitele a szememben. Én tudom hogy ezek káros vackok, ennek ellenkezőjéről senki nem tudna meggyőzni, de kíváncsi vagyok az orvos véleményére. Tényleg! :)
2010. aug. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Az orvosom eljutott oda,hogy gyakorlatilag senkinek nem írja fel.Pont azért,mert a betegei többsége vérzészavarok miatt van nála.Én is ismerek már jó pár embert a betegei közül,mindenkinek ugyanaz a gondja.Tabletta,utána nem volt menstruáció,sem peteérés.Az orvosom "teszi helyre" azokat,akiknek alkalmatlanná vált a szervezete a teherbeesésre.Tényleg nem tudom szép szavakkal leírni,amit azokról az orvosokról gondol,akik felírják ezeket a készítményeket,akár egész fiatal 15-16 éveseknek is és a kockázatokról "elfelejtenek" szólni. Mikor hozzá kerültem volt egy hosszabb beszélgetésünk.Elmagyarázta,hogy működnek a tabletták és pontosan mit tettek a szervezetemben,amiért most itt kell lennem.Tanulságos volt és annyira sajnálom,hogy nem találkoztam vele korábban,hogy még idejében lebeszéljen róla.
2010. aug. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Köszi szépen! Végre egy doki, aki kimondja az igazságot és nem csak a saját hasznát nézni. Gondolom aki nagyon írogatja ezeket a tabikat kap valami jutalékot a gyártótól. Mint az én esetemben, mikor egyértelmű volt hogy a problémáim a gyógyszer miatt következtek be, mégsem mondták volna hogy hagyjam abba, sőt még hülyének is néztek, hogy egyáltalán hibásnak gondolom a gyógyszert. Aztán be is igazolódott a gyanúm. Én is sajnálom hogy nem találkoztam ilyen dokival egy pár évvel ezelőtt.
2010. aug. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Először is, mint már mondtam, ez a kérdés nem az a téma, de én akkor is meg vagyok nyugodva, volt h már szüneteltem, megvoltak a vizsgálatok is.A másik, orvosom is anno, mikor 16 voltam mindent elmondott, bár én alaposan utána olvasgattam, szóval nem csak úgy mentem felíratni.Nem csak vérvételre küldött el és szimplán rákszűrést végzett, mint sok orvos csak így teszi, feltett jó pár kérdést is, mondta h ha bármi problémám lenne, azonnal szóljak neki.Lindynetett írt fel, de váltani szerettem volna másra, egyből belement és mondta is h semmi baj.

"A ma leggyakrabban használatos második, illetve harmadik generációs, modern fogamzásgátló tabletták alacsony hormontartalma és kedvező összetétele az esetek legnagyobb részében nem okoz a szedést követően valós meddőségi panaszokat. Átmenetileg előfordulhat a saját vérzési ciklus nehezített helyreállása, de ez legtöbbször spontán vagy egyszerű gyógyszeres kezeléssel rendezhető."


Azért ez a mondat sem hülyeség!Másrészt nem tudom miért kell "leoltani", csak mert nekem bevált, akinek problémája lett tőle azt nagyon sajnálom.

2010. aug. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Sajnálom hogy eltértünk a témától, de engem nagyon érdekelt az orvosa véleménye, és így egyszerűbbnek tűnt, mint írni e-mailt. Bocsánat ha megsértettelek. Én biztos nem oltottalak le. Remélem te nem úgy jársz mint én, és beválik a gyógyszer.
2010. aug. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok. A paraszt butítást én is milliószor olvastam már, mikor szembesültem a problémámmal én is mindenhol utánanéztem, de érdekes módon a fórumokon mindenhol az én igazam bizonyosodik be, hogy azért rengeteg nőnek nem oldódnak meg a problémái, vagy csak nagyon nehezen, hiába szedett "mai modern alacsony hormontartalmú" gyógyszert.
2010. aug. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

23:39es

Nekem sem csak rákszűrésem és vérvételem volt.Teljes kivizsgáláson voltam tabletta szedés elött,mivel gyereket terveztünk a párommal.Mindent rendben találtak,peteérés normális volt,egészséges voltam.Ő is kivizsgáltatta magát,szedtem magzatvédő vitamint is és vettem ovulációs teszteket is,hogy tényleg felkészültek legyünk és hamarosan szülők.Mindig is óvszerrel védekeztünk.Aztán a párom meghalt balesetben.

Később megismerkedtem a mostani férjemmel,akivel először nem akartunk természetesen gyereket,ezért kezdtem el fogamzásgátlót szedni életemben először.Semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam a szedés alatt.Miután összeházasodtunk leálltam vele,hogy gyerekünk legyen.De attól a pillanattól kezdve a menstruációmat mintha elvágták volna,a peteéréssel együtt.

A több éves gyógyszeres kezelést nem nevezném egyszerűnek.Amit belinkeltél egy maszlag,ami pedzegeti az igazságot,de még mindig szépít.Sokkal nagyobb a baj,mint be merik vallani.Ha pedig már úgyis benne vagy magadtól is rájössz,nem kell reklámozniuk.

Ha leoltásnak vetted azt,hogy nem értettem veled egyet és el merem mondani,hogy ez az egész mennyire veszélyes,arra nem tudok mit mondani.Én is leoltásnak éreztem,hogy nem hiszel nekem és próbálod azt kihozni,hogy én vagyok az egyedüli a földön,aki így járt,egy amúgy ártalmatlan készítménytől.

Tényleg befejeztem,mert nincs értelme tovább győzködni.A kérdező talán elolvasta és elgondolkodott egy percig is,mert ő még abban a szerencsés helyzetben van,hogy van választási lehetősége.

2010. aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Én megértettem már elsőre is h van, aki így jár, azt mondtam h ez nem az esetek legnagyobb része!

A leoltás meg így értettem:

"Én is lezártam,ha ez téged így mind megnyugtat,akkor csináld.Mindenki a saját hibájából tanul,"

Honnan veszed, h nekem ez hibám?És képzeld én még mindig megvagyok nyugodva, volt már h abbahagytam és semmi bajom nem volt, én mg vagyok nyugodva szerencsére.Azzal meg tisztában vagyok h nem te vagy az egyetlen.

2010. aug. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

"Mindenki a saját hibájából tanul"

Ez egy mondás.Azt jelenti,hogy mindenki a saját bőrén tapasztaltakból tanul,nem abból,amit más elront.

Ha te meg vagy nyugodva,hát legyél. Én továbbra sem fogom hagyni,hogy a szőnyeg alá legyenek söpörve a fogamzásgátló súlyos következményei.Mielött pedig okostojásnak nevezel valakit,gondolkodj el azon,hogy vajon mit miért mond.

2010. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!