Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikortól számíthatok védettségre?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól számíthatok védettségre?

Figyelt kérdés

Még nem állt be a vérzésem, de az előző vérzésem végétől számított 6.napon kezdtem el szedni fogamzásgátló tablettát. Közben máshogyan is védekeztünk a párommal, hogy biztosra menjünk. Még két tabletta van hátra az első levélből és még nem jött meg.

Mikortól számíthatok teljes védettségre a tabletta által?



2020. dec. 16. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Már véd. De ha biztos akarsz lenni, szedd végig még ezt a levelet (illetve ha placebo/szünet akkor azt még várd ki).
2020. dec. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Olvasd el a betegtájékoztatót, világosan le van írva benne
2020. dec. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Amikor a második levelet elkezded szedni onnantól elvileg már teljesen védett vagy a szer hatákonyságától függően.
2020. dec. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Elvileg már védett vagy, de a legbiztosabb ha kivárod a 2. levél megkezdését. Kell 1-2 ciklus hogy rendesen beálljon, de attól a tabi már "dolgozik".
2020. dec. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszer? Ez az első fogamzásgátlód?
2020. dec. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, ez az első alkalom, hogy fogamzásgátlót szedek.

Sajnos a betegtájékoztató nem tér ki arra, hogy a vérzést követő 5.naptól számítva mennyire hatásos a tabletta.

Azért izgulok, mert előtte rendszertelen volt a vérzésem, azért nem akartam várni a szedésének elkezdésével (ez állítólag beállítja majd).

A Lindynette tablettát szedem.

2020. dec. 17. 18:55
 7/11 anonim ***** válasza:

De, kitér rá.


"Első alkalommal történő szedés


Várjon a menstruációs ciklus kezdetéig, addig ajánlatos más fogamzásgátló módszer használata (óvszer, vagy pesszárium, és spermicid)! Az első tablettát a menstruációs vérzés első napján kell bevenni.


Megengedett a 2-5. napon való szedéskezdet is, ez esetben a fogamzásgátló szedésének első hét napján nem hormonális kiegészítő fogamzásgátlás (óvszer, vagy pesszárium, és spermicid) alkalmazása javasolt."


[link]


Hét nap után vagy védett.

2020. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A mensid első napjától kellett volna elkezdened a fog.gyogyit


Kiegészítő védekezés muszáj! A levelet szedd végig rendesen.


(Így több kárt teszel mint hasznot,hogy nem úgy kezdted el szedni)

2020. dec. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8!


Nem, nem így van. Elkezdheti később is. Ott van a betegtajekoztatoban. Az is, hogy ha nem az első nap kezdi, akkor 7 napig kell kiegészítő védekezés. Semmi kart nem tett vele.

2020. dec. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már leírtam korábban, hogy azért is kezdtem el szedni, mert az orvosom felírta (tudta mikor volt vérzésem és mondta, hogy nyugodtan kezdjem el szedni), illetve mert nem voltam benne biztos, hogy a következő hónapban meg fog-e jönni, mert még nem rendszeres.
2020. dec. 18. 08:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!