Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az antibiotikumok csak a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az antibiotikumok csak a hasmenés miatt zavarnak be a fogamzásgátló tablettáknál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Roxanelle fogamzásgátló tablettát szedek. Most kaptam 5 db antibiotikum tablettát, amit naponta szednem kell.


Azt tudom, hogy ilyenkor ajánlott kiegészítő védekezést alkalmazni.


A kérdésem az lenne, hogy ez most kizárólag a hasmenés miatt van (ergo ha odafigyelek, szedem a probiotikumot és tudatosan étkezem) akkor ez elhagyható, vagy maga az antibiotikum miatt is ajánlott pluszban védekezni?


Köszönöm :)


2020. dec. 11. 09:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Természetesen nem fog leszáradni neki az óvszer miatt, nem emiatt kérdem :)
2020. dec. 11. 09:06
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem a hasmenés az oka, hat a felszívódásra az antibiotikum maga, ezért ajánlott pluszban védekezni :)
2020. dec. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi ♥
2020. dec. 11. 10:08
 4/5 anonim válasza:

Illetve ha atnribiotikumot szedsz, akkor az lentről is megöli a jó baktériumokat, így ilyenkor nagyobb esély van a fertőzésre, mert felborul lent a hüvelyflorád.


Nekem ilyenkor az orvosok az szokták javasolni, hogy antibiotikum alatt ne is legyen együtt a párommal, mondjuk én hajlamodabb is vagyok a fertőzésekre, úgyhogy erre nagyon oda kell figyelnem, de azért ti is óvatosan.

2020. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De ha probiotikumot szedek, attól ugyanúgy nehezebben szívódik fel a tabletta? Vagy az valamennyire csökkenti ezt?
2020. dec. 12. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!