Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most szakítsak azért a barátom...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most szakítsak azért a barátommal, mert nem akarok fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

A barátom 6 hónap után szerette volna, ha áttérek a fogamzásgátlásra, mert nagyon nem szereti az óvszert nem nyújt neki 100%-os élvezetet.


Én már az elején mondtam neki, hogy NEM szedhetek gyógyszereket és nem is akarok már ennyi év eltelte után, mert teljesen tönkre tesz hormonalisan-egészségügyileg. Azt mondta megérti, de nem is foglalkozott vele igazán..láthatóan nem volt akkor baj, hogy kotont kell használnia..


Egy 4 éves kapcsolatomnak lett vége korábban. Itt próbáltam számtalan gyógyszert, de egysem vált be. "Csak" 2x lett pozitív a tesztem szedés mellett.. de még időben orvoshoz mentem anno.



Szedtem olyan tablettát ami szakorvosi ellátás mellett volt lehetséges, de durva mellékhatásai voltak. Fejfájas, rossz közérzet, hízás, mell fájás, menstruáció zavarok.


Aztán szedtem pár hónap múlva a RIG-et amitől felszedtem 2 hónap alatt 8kgt és azonnal abbahagytam a szedést ezután.


Szedtem még egy csomó másikat orvosi megfigyelés alatt álltam és rengeteg vizsgálatra jártam, hogy a megfelelőket állítsák be nekem. Még oldatosat is kaptam 1x. Voltak különböző kapszulák is amik pár hónap szedés után teljesen rossz irányba vittek.


Ezek a gyógyszerek teljesen tönkre tesznek. A 80%-ától meghíztam ÁLLANDÓ sportolás mellett. Az arcom kikeredik a hasamon,combomon,mellemen plussz kilók. Ingerlékeny és labilisab lettem kb minden tabletta után. És ami a legdurvább, hogy a leállás után volt hogy FÉL év kellett mire helyrejött a menstruációm. Ami a dokik szerint "normális" na meg az exemet rohadtul nem érdekelte, hogy 2 hetente van vérzésem vagy nem volt másfél hónapig.


Én a tabikkal teljes mértékben leálltam. Budapesten, Győrben is voltam dokinál. Itt Pesten 2 nőgyógyasznál is +magándokinál.


Felhelyezés nálam nem opció. Nekem az óvszer lenne a legjobb megoldás amíg nem tervezünk gyerekeket. Nem akarom tönkre tenni magam. A nő ismerőseim között többen is vannak akik panaszkodnak és sok gyógyszertől felszaladnak a kilók 1-2 hónap szedés után. Van olyan ismerősöm aki 54kgról ma már 87kg lett.


Az exem anno támogatott végig annak ellenére, hogy az első tabi után visszatértünk a kotonra ami miatt mindig panaszkodott..aztán amikor látta, hogy kb a gyógyszeres megoldás kizárt akkor szakított velem.


A mostani párom is szerintem ezen gondolkodik. Elélvez imád dugni, de jobb lenne óvszer nélkül.


Én már néha azon gondolkodom inkább leszek leszbikus és használok vibrátort ha kell..de basszus ez az egész engem nagyon frusztrál.


A páromnak szerintem könnyű. Ahogy az exemnek is az volt. Nem neki kellett bogyókkal tömni magát.


A véleményekre vagyok kíváncsi, most szakítsak a párommal, mert nem akarok más módon védekezni ha itt van az óvszer lehetősége ami még mindig a legegyszerűbb módszer és nincs is semmi baja a péniszének a kotontól csak jobban élvezné anélkül.



Ui: A magándokimmal beszéltem és ő nagyon ellenzi a gyógyszert..már korábban is. 26 éves vagyok és szerinte az óvszert kéne használnunk amíg nem akarok gyereket..mert még fiatal vagyok..és a legtöbb gyógyszer így vagy úgy de nem egészséges és káros.


2020. nov. 14. 14:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
15%
Megis miert karos?
2020. nov. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Azon kívül hogy sokszor átszúrja a spirál a méhet, simán teherbe lehet esni mellette, az ellenőrző szálak érezhetőek és a rendszertelen és rendellenes vérzések mellett a szál felviszi a fertőzéseket közvetlenül a méhbe, igazán semmi mellékhatása nincs.
2021. febr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
12: mar akinek, nekem semmi bajom nincs tőle. Rendszertelen verzes? Hol?
2021. febr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem leyden mutációm van, belehalhatok ha hormonális fogamzásgátlót használok. Évtizedek óta óvszerrel védekezünk és semmi baja nincs vele a férjemnek.
2021. febr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

13

Anyámnak, legjobb barátnőmnek aki mellette lett terhes pl. Nem mindenkinek válik be, sőt.

2021. febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15: mint a bogyo, vagy barmi
2021. febr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
73%

16

Igy van, tehát marad az óvszer az egészségügyi problémákkal küzdőknek amíg nem találnak helyette ki jobbat.

2021. febr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!