Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Jelenleg hogyan zajlik a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jelenleg hogyan zajlik a fogamzásgátló felírás?

Figyelt kérdés
Kb . 2hónapja élek szexuális életet,még sosem voltam nőgyógyásznál,és sosem szedtem fogamzásgátlót,viszont szeretném elkezdeni szedni. Jelenleg hogyan zajlik ennek az igénylése ? Elég ha felhívok egy nőgyógyászt,elmondom,hogy mit szeretnék,aztán ír nekem e-receptet ? Vagy most a vírushelyzetben,lezárt kórházakkal,rendelőkkel hogyan zajlik a folyamat?
2020. nov. 8. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kérsz időpontot, viszel egy friss labort és elmész. Ő majd felír neked egyet.
2020. nov. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bejelentkezel, elmész - a nélkül nem fog semmit felírni hogy nem vizsgált volna meg. S nem csak azért mert a vizsgálat díját is le tudja gombolni, de neked is jobb ha legalább az alap szűrővizsgálatokat + UHG-t megcsinálja. Ha úgy tartja indokoltnak akkor elküld laborba és utána írja fel (ált. 3 havi adagot) s kapsz egy szakorvosi véleményt. Utána a következő 3 hónapot a szakorvosi vélemény alapján már a háziorvossal is fel tudod íratni.
2020. nov. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem kellett teljes vér-vizelet labor, amire háziorvos ír beutalót és megcsinálják SZTK-ban, vagy maszekban 3000 ft-ért.


Teljes hormonalbort kért, ami szintén 3-4 ezer ha maszekba mész, lehet több is.


Ultrahangot csinált


És Leiden-mutációra kért genetikai vizsgálatot. Ezt csak maszekban csinálják (9000 ft volt nekem), a trombózishajlamot mutatja ki, mert ha véletlenül van neked, akkor 50-70%-al nő a trombózisveszély fogamzásgátló szedés esetén.


Ez utóbbit nem minden orvos kéri, én őszintén örültem, hogy lelkiismeretes. (17 voltam amikor elkezdtük, gyermeknőgyógyásznál voltam)

Ezekkel visszamentem hozzá, mindent megnézett és csak akkor írta fel. Összesen 2 hónap volt az első és a második időpont között az eltelt idő, úgyhogy nem rövid folyamat, lehet hogy most a vírus miatt is tolódhat.

2020. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!