Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lenne néhány kérdésem a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lenne néhány kérdésem a Lindynatte-el kapcsolatban. Valaki felvilágosítana?

Figyelt kérdés
lindynette-et szedek már több éve.Töbször olvastam a tájékoztatóját,és szerintem hiányos.Szóval azt írja h 12 órán túl csökkenHET a hatása.Ez most akkor azt jelenti h csökken de nem múlik el teljesen?És ha kihagyom a tabit 7 napig kiegészítő fog.gátlás kell.akkor 7nap múlva újra teljesen véd?Akkor miért mondják h ha kihagyok 1et arra a ciklusra megszűnik a védettség?a többi fog.gátló papírján pl azt is leírják h nem mind1 h hányadik héten hagyom ki. pl ha a 3.-on akkor nincs semmi gáz.ja és azt sem irja h a 2 levél közti szünetben véd-e a tabi.
2010. aug. 8. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Csökkenhet a hatása, de vszínűleg senki se tudja, mennyire, ezért ajánlanak 7 napos kiegészítő védekezést.

Nem tudom hol hallottad, hogy ha egy tabit kihagysz, akkor az egész ciklusra megszűnik a védettség. Én ilyet még senkitől sem hallottam.

A tabik amúgy is különböző hatóanyagúak, vagy épp más mennyiségben tartalmazzák ugyanazokat az anyagokat. Ezért lehet, hogy máshogy is kell eljárni ilyen esetekben.


Azt meg egyik tabletta papírján sem láttam még, hogy véd-e a 7 napos szünetben. És az az érdekes, hogy egyik orvos azt mondja, hogy csökken a hatása, másik azt, hogy ugyanúgy véd.

Hát jó kérdés.

2010. aug. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Véd a 7napos szünetben.Ha nem védene,akkor 28 napig kellene szedni,és a 29.napon el kellene már kezdeni a következő levél 1.szemét...Mégpedig azért,mert fogamzásgátló szedése mellett nincs menstruáció,ami azt jelenti,hogy nincs peteérés,csak egy mesterséges "álmenstruációt" produkál a tabletta.Ezért van az,hogy ha valaki évekig szed fogamzásgátlót,akkor megszűnhet a peteérése,és ezt orvosi segítséggel/vagy azzal sem lehet már rendbehozni.Na ennyit az elrettentéstől.

Ez elviekben így van.A gyakorlatban pedig úgy,hogy ha kihagysz 1-2szemet,vagy összevissza szeded,pl egyiknap hajnalban a másiknap pedig késő este,akkor kockázatos a dolog.És végül még annyit,hogy vannak olyan furcsa adottságokkal megáldott emberek,akiknék fogamzásgátló szedése mellett kialakulhat a peteérés csakúgy,bármelyik nap a ciklus alatt,sőt akár többször is.Na ezt rakjátok össze:)

2010. aug. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
hát nem egyszerű...köszi a választ.
2010. aug. 11. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!