Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi lesz ha abbahagyom?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lesz ha abbahagyom?

Figyelt kérdés

1 hónapja szedek fogamzásgátlót, de a bogyók minden egyes bevételekor véreztem. Vagyis egész 21 nap alatt. (volt h nem is kicsit)

Nagy kínkeservesen végigszedtem a 21 szemet. De nem próbálkozok meg a 2.levéllel. Nőgyógyászom szabin van már 2 hete, mi pedig hétfőn megyünk külföldre. Úgyh dokihoz nem tudok menni.

Kérdésem , h mi történik ha abbahagyom, vagyis nem szedem tovább? Meddig fogok vérezni? Lehetséges h elmúlik 7 nap után? Vagy most akkor várhatom h szépen a hormonrendszertemet megkavartam? De mégis mi lenne a jó?


Kérlek azt ne írjátok h szedjem tovább. Tuti nem fogom. Utánanéztem h mik a kritériumai a fogamzásgátlás szedésének. Nekem kettő is van. Migrénes vagyok, és van egy miómám is, ami terhesség alatt jött ki. Picike, de a fogigátló növelheti. A migrén pedig családi öröklődésből van. Úgyh nem is szedhetném.


2010. aug. 6. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
szedd tovább!
2010. aug. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
alapból nem szabadott volna végigszedned az első levelet se!!! és semmiképp ne szedd tovább, sztem már így is eleget ártottál magadnak... sajnos nem hiszem h itt bárki meg tudná mondani, hogy hogyan fog viselkedni ezekután a hormonrendszered... hacsaknem erre téved egy nőgyógyász.. várj türelemmel, készülj fel minden eshetőségre, és amint tudsz menj el dokihoz!!! (egyébként én már rég elmentem volna egy másik orvoshoz, amíg a sajátom szabin van, ha ekkora baj van....)
2010. aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első levélnél gyakori az ilyen vérzés.

De amúgy nem lesz semmi, ha abbahagyod. Jól tetted, hogy végig szedted a levelet, nem szokták ajánlani a félbehagyást.

Ha szerencséd van, akkor rögtön helyreáll a menzeszed. Ha kevésbé van szerencséd, akkor pár hónap után áll helyre.

Persze előfordulhat az is, hogy nem áll helyre, vagy csak orvos segítségével, de szerintem ez a veszély nem fenyeget. Ahhoz azért több idő kell.


Ha nem akar elállni a vérzésed a tabi után sem, akkor menj el orvoshoz!

2010. aug. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyászom kiemelte,hogy meg kell várnom a mentruációm 3.napját és onnantól szedhetem a gyógyszert, különben egy hónapig meglesz. De ez a hónap elmúltával rendeződik.

Nem lehet, hogy rosszkor kezdted el szedni?

2010. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem az első napon kellett szednem. Ki is hangsúlyozta a dokim. Ráadásul nem rendes vérzésem volt akkor hanem norcoluttal csinált a doki egy megvonásosat. És annak az első napján kellett elkezdenem szedni. Én rákérdeztem ezekre a köztes vérzésekre, azt mondta előfordulhat a ciklus közepén, bármelyik gyógyszernél. Na de nekem minden nap volt. Nem nagy mennyiség, de no szex, no strand...fúú ha tudnátok már h utálom....


Annyit tudtam a bogyókról h hacsak nagyon nem indokolt, akkor nem szabad közben abbahagyni. Csak ezért szedtem végig. De volt h már nagyon meggondoltam h abbahagyom közben. Nem is tudom h most mi lesz.Úgy sajnálommár a páromat is...:(

2010. aug. 6. 16:32
 6/8 anonim ***** válasza:
ez normalis az 1. hónapban.. el fog mulni, a 2. levéltől már nem fogsz vérezni.. de nagyobb bajt csinalsz, ha most csak ugy abbahagyod..
2010. aug. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi bajt tennék? Vérzek...és nem hiszem h elmúlna ha újra szedem. Utálom ezt a bogyót
2010. aug. 6. 18:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem miért csinálnál bajt ha abbahagynád. Csodálom hogy kibírtad eddig hogy ne hagyd abba, nem értem miért kezdted el egyáltalán szedni ha ilyen problémák vannak. Főleg a miómás dolog :( Nem lesz semmi gond ha abbahagyod, a lényeg hogy a ciklust végigcsináltad, mostmár gond nélkül abbahagyhatod.
2010. aug. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!