Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikortól hat a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól hat a fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés
Egy hete szedem és a menstruációm első napján kezdtem el szedni. A neve Karissa ezt az orvos ajánlotta. Amit elfelejtettem megkérdezni, hogy a szünetekben, 7 nap szünet alatt is hat?

2020. szept. 5. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, természetesen hat a szünet alatt is, ha betartottad a szedésre vonatkozó szabályokat, minden nap ugyanabban az órában vetted be, nem szedtél más gyógyszert, nem volt híg hasmenésed.

Ahogyan írod, ha úgy kezdted, akkor már az első nap óta hat.

2020. szept. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Másik tablettát szedek, de nekem anno azt mondta a doki, hogy az első levél tabletta és a 7 napos szünet után, akkor tuti rendesen hat már.

Úgyhogy ha mondott valamit a doki, akkor ahhoz tartsd magad, ha nem mondott semmit, akkor a tájékoztató szerint.

De valóban ahogy előttem mondták, az első szemtől elvileg már védett vagy, szerintem a doki csak a biztonság kedvéért mondta nekem azt, amit.

2020. szept. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
A "megvonásos" időtartama alatt is hat. Célszerű megvárni meg az első teljes levél végigszedését, hogy "beálljon" a szervezted és látni lehessen hogy hat rád az adott készítmény (ez egyénenként eltérő lehet).
2020. szept. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A doktornő csak általános dolgokat mondott. Mivel recept nélkül lehet kapni a gyógyszert így csak felírta a nevét egy lapra, mert nem voltam benne biztos még 100%-Ra. Elmondta a mellékhatásait, azthogy ő ezt ajánlja, hogy hogyan kell szedni és ennyi. Én sem tudtam mit is kéne még kérdezzek, nem szedtem még gyógyszert. De hálásan köszönöm a válaszaitokat.
2020. szept. 7. 08:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nincs szabad forgalmú hormontartalmú fogamzásgátló. Nem tudom, hol vetted, de vannak veszélyei annak, ha nem gyógyszertárban vásárolsz ilyet, nem orvos által írt receptre.

Megnéztem, és Romániában forgalmazzák, talán ott szabad forgalmú, nem tudom.

Ugyanolyan kombinált fogamzásgátló, mint sok nálunk kapható szer, nyilván ugyanazok a mellékhatásai is.

Nem kell várni vele, azonnal hat, és ha valamelyik mellékhatás jelentkezik, vagy más problémád volna vele, akkor keresd fel azt a doktornőt, aki ajánlotta, majd ő ajánl egy másikat. Valamelyik biztosan beválik. Ha folyamatosan szeded őket, akkor a védelem is folyamatos, hiszen a hormontartalom mindegyikben benne van, emiatt nem kell aggódnod, de majd ő is elmondja.

2020. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen a gyógyszert Romániában forgalmazzák. Erdélyben élek, nem gondoltam ezt olyan fontos információnak, el szerettem volna kerülni a fölösleges szitkozódást amiért egy bizonyos ország lakosa vagyok. Pedig számos ember, még a közvetlen közelemben is használja ezt a platformot. Nekem ezt az orvos ajánlotta, a gyógyszertárban meg amikor megvettem a tablettákat készségesen segített pár kérdésemre válaszolni a kiszolgáló nő. Mivel a sok kérdések akkor a nőgyógyásznál nem jutott eszembe, így bátorkodtam itt választ találni, majd a megvásárlásakor a gyógyszertáros segítségét kértem. Hatott a gyógyszer, eddig úgy tapasztaltam, mellékhatásai csak a hányinger ami jelentkezett, viszont az sem volt vészes és csak az első három hétben. Mostmár lassan két hónapja, hogy szedem.
2020. szept. 27. 19:22
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Primitív emberek minden országban vannak, nem kell odafigyelni rájuk.
2020. szept. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!