Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló előnye és hátránya?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló előnye és hátránya?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam a fogamzásgátlón de annyi rosszat hallani róla meg itt a neten és sokak így is teherbe estek

Ugyanakkor utáljuk a gumit

Sosem szedtem iylet, senki a környezetemben így fogalmam sincs hogy kell szedni, mikor kockázatos, myen olyankor a test, es mi valtozik ha abbahagyom

Mimden érdekelne. Pozitivum, negativum.


2020. szept. 5. 07:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Buta kérdés de olvastam azt is hogy hasmenéstől nem tud felszívódni. Ez olyankor is ervenyes mikor eppen olyat eszek/iszok (kefir) ami utan nemsokkal szaladni kell....?? Az még nem hasmenés ha csak 1 alkalom 😂🙈
2020. szept. 5. 07:10
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pozitívum, ugye nem leszel terhes.

Negatívum, lehet semmi, sokaknak semmi bajuk. Viszont ha nem kapsz rendes kivizsgálást, és van rá hajlamod kialakulhat trombózis, mivel felborítja a horomháztartást valaki meghízik, depressziós lesg, kihullik a haja stb. Sok mellékhatása lehet. A fontos, hogy ne hagyd hogy az orvos csak felírjon valamit, kérj vérvizsgálatot, rendes nőgyógyáshati vizsgálatot, szüleidtől kérdezd meg hogy milyen betegségeg fordultak elő a családban. És olvass utána sokat, nézz youtube videókat sok van a témában. Nem lebeszélni akarlak, te tudod, de ha szedsz valamit ami az egész testedre hatással van, tudd hogy mi az.

2020. szept. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az előnye hogyha normálisan szeded akkor nem esel teherbe, valamint sokkal jobb érzés mint gumiban. Kevesebb lesz tőle a menstruációd és nem lesz annyira fájdalmas.

Viszont ami negatív hogy száz féle mellékhatása lehet. Nekem fél év után állandóan ment a hasam tőle, hánytam, fájt a gyomrom, émelyegtem. Valaki meghízik tőle, valakinek hangulatingadozásai lesznek. Valaki hajlamosabb lesz fertőzéseket elkapni tőle stb stb.

Semmiképpen ne kezdd el úgy szedni hogy az orvos nem vizsgált meg és nem küldött el vérvételre.

Ha van kérdésed ezzel kapcsolatban szívesen válaszolok privátban is.

2020. szept. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Várok még véleményeket :)

Mennyire gyakori meghízni tőle?

2020. szept. 9. 08:41
 5/9 anonim válasza:

Előnye hogy nem leszel terhes és sokkal “kényelmesebb” így a szex.

Hátránya hogy oda kell figyelni rá hogy mindig ugyanakkor szedd be, és igen a hányás, hasmenés csökkenti a védelmet mivel nem tud felszívódni rendesen.(meg bizonyos gyógynövények is hatással vannak rá stb.)

Illetve még a hátránya ami így az én ismeretségi körömben van az a libidó csökkenés.

Én egyébként több mint 5 éve szedem, az első 3 hónap volt rosszabb mert akkor kijöhetnek olyan dolgok amik akkor normálisak de később már nem, pl egy hónapon keresztül meg volt, hüvelyszárazság... de ezek elmúltak.

Minden védekezési módszernek megvannak az előnyei és a hátrányai, neked kell tudnod hogy melyik az ami megéri számodra.

Én nem bántam meg hogy szedem, egyetlen tünet ami a mai napig meg van és zavar hogy iszonyatosan érzékenyek a melleim.

Remélem tudtam segíteni. 24L

2020. szept. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

#5-ös vagyok

Én egy dkg-t nem híztam tőle, és a barátnőim akik szedik ők sem.

2020. szept. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyakori mellékhatás a hízás, mint minden egyéb más tünete is. A hízás nem a gyógyszer miatt van hanem mert lehet hogy fokozza nálad az étvágyat emiatt többet eszel. Én nem híztam tőle, sőt még fogytam is.
2020. szept. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. szept. 10. 10:10
 9/9 anonim ***** válasza:

En ket es fel eve szedek mar, ha gondolod irj privibe es minden tapasztalatom leirom.


21/L

2020. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!