Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Teherbe eshettem az első...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teherbe eshettem az első “tablettamentes” héten?

Figyelt kérdés

A teljes sztori az, hogy nem tablettát hanem hüvelygyűrűt használok, ami ugyanazon az alapon működik mint a tabletta, de mivel tablettát többen használnak, talán többen tudnak segíteni ha úgy írok, mintha azt szednék.


Szóval három héttel ezelőtt vasárnap, a menstruációm első napján kezdtem el a fogamzásgátlást, ezelőtt sosem szedtem hasonlót. Három hétig használtunk gumit a barátommal, most vasárnap azonban (aznap, amikor elkezdődött a tablettamentes hét) kicsit többet ittunk a kelleténél, és gumi nélkül csináltuk. Hozzátenném azért hogy nem élvezett belém.

Szerintetek esélyes, hogy terhes legyek?


2020. aug. 31. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2020. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem, a megvonásos időszakban már védett vagy, ha előtte normálisan alkalmaztad a készítményt. Ha viszont még csak egy hete használod... nos akkor benne van a pakliban...
2020. aug. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2es: Nem egy hete használom, hanem három
2020. aug. 31. 22:55
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagyis három héttel a kezdés után történt a dolog. A megvonásos vérzésem még nem jelentkezett, de azt írta is a betegtájékoztató, hogy a mentes hét elkezdése után 2-3 nappal fog “megjönni”
2020. aug. 31. 22:57
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Kismami.
2020. szept. 1. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Mit ír a betegtájékoztató, mikortól vagy védett? A legtöbb tabletta az első naptól véd, ha a ciklus első napján kezded szedni. Azért, mert a menstruáció alatt biztosan nincs ovuláció, a következőt pedig már meg tudja akadályozni.


Ha rendesen használod végig, akkor az egy hetes szünetben is védett vagy. 3 hét egy teljes "levél", ez már biztos, hogy elegendő, hacsak a betegtájékoztató külön ki nem emeli, hogy ennél tovább kell kiegészítő védekezést alkalmazni.

A megszakítás egyébként is jelentősen lecsökkenti a teherbeesés esélyét, és mivel mellette védekeztetek, ettől nem esel teherbe.

2020. szept. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem védett vagy én a tablettát a ciklus 4. napján kezdtem és a 9. tabletta után már együtt voltam a barátommal gumi nélkül és nem lett semmi baj
2020. szept. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A betegtájékoztató szerint az első naptól elkezdi kifejteni a hatását, viszont ha most először használ az illető hormonális fogamzásgátló szert, akkor egy hétig kell óvszerrel is védekezni. Én is így tettem, csak nem egy hétig, hanem három hétig vártam.


Köszönöm szépen a válaszokat, volt ami megnyugtatott :) Felhívtam orvost is, ő is azt mondta hogy nem valószínű hogy teherbe estem. Remélem a legjobbakat.

2020. szept. 1. 13:36
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszel terhes nem kell bepánikolni, akik azt írják az vagy azok csak szemétkedni akarnak.
2020. szept. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!