Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha aktus után 2 napra hasmenés...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha aktus után 2 napra hasmenés következik napokig elhúzódva, attól még véd a fog.gátló?

Figyelt kérdés

Nem értem fizikailag a dolgot. Tudom, hogy elvékonyodik a nyálkahártya, tudom, hogy a tabletta eleve hónapok óta kedvezőtlen körülményeket okoz a megtermékenyüléshez. De akkor miért riogatnak, hogy 1 tabletta kihagyása is okozhat gondot?


Konkrét esetem:

Vasárnap jól éreztük magunkat egy fiúval, de nem volt szex, még egyszer mondom NEM volt!

De rá 2 napra ételmérgezésem lett, összeettem valamit, és 3 napig tartó híg igazi hasmenésem volt, óránként WC-n voltam.


Én jelenleg nem szedek tablettát, de régen szedtem és régen szexeltem is volna azon a vasárnapon, tegyük fel, ha ez így történt volna, akkor én most aggódhatnék, hogy terhes is lehettem volna?

Tehát aktus napján bevettem volna a tabit, hétfőn is, kedden is, és kedden éjjeltől 48 óráig folyamatosan hasmenésem volt. Bevettem volna persze szerdán, csütörtökön, de az természetesen nem szívódott volna fel.


Csak mindezt azért kérdezem, mert a jövőben lesz még ilyen, érzékeny a hasam, és tuti mikor pont belekerülök ebbe, pont akkor nem kapok választ, meg pont akkor ütközök akadályokba információ kérésben.


Azt nem értem, hogy nyilván a sperma kering ott egy ideig, keresi a helyét, azt sem értem, hogy igazából ha kedvük van, megtermékenyül a petesejt, és igazából megpróbál tapadni, csak a kedvezőtlen körülmények miatt inkább lelökődik? Tehát van hogy napokig amúgy én terhesnek számítok, csak jön a megvonásos vérzés, ami ígyis-úgyis eltávolít mindent?


Tehát ha pont szerencsétlen napon "játszom" ezt el magammal, éppen még terhes is maradhatok?


Nem értem, hogy percek/órák alatt elhal akármi is próbált ott bent élni, vagy itt napokig kering esetleg a dolog?


Meg a másik, hogy mi a különbség, ha vasárnap lett volna szex, és vasárnap este van hasmenés, ezzel kiürül az aznapi tabi, vagy vasárnap van szex és kedden van hasmenés?

A vasárnapi tabi az megöli a vasárnapi eseményeket, és nekem attól nyugodtan lehet kedden hasmenésem, az már tök mindegy neki?


Bocsi a túlbonyolításért, lehet ettől sokkal egyszerűbb ez a téma csak tényleg szűnni nem akaró hasmenésem volt és elég para lenne, ha ez amúgy éles helyzetben terhességet okozna máskor.


2020. aug. 8. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Röviden válaszolva:

Ha nem tud hatni, mert kijön alul vagy felül (esetleg be se szedted), akkor van esély rá, hogy terhes leszel. Minél több marad így ki, annál nagyobb az esély.


Hosszan válaszolva :

A tabi akadályozza a peteérésedet, de csak akkor, ha van ideje, lehetősége hatni. Ha nem tud valamiért, akkor van esély rá, hogy megérik a petéd és ha ez megtörtént, találkozhat spermiumokkal. A spermium élettartama 72 óra kb, a petesejté érés után kb 24. A nagy lutri ott van, hogy nem lehet tudni, hogy mikor történik ez pontosan.

Ha megtörténik a megtermékenyülés, akkor szépen levándorol a méhedbe a zigóta a petevezetékből (akkor már szedercsíra) és beágyazódik.

A fogamzásgátló szedése alatt a méhed ugyanúgy készül a terhességre, ergo szépen felépíti azt az esetleges várandósságra, a gyógyszer csak az érést gátolja meg. Ha megtörtént a beágyazódás, akkor a megvonásos vérzés sokszor már nem is jelentkezik, hiszen nincs miért megtörténjen a leválás. Ha véletlenül meg is történik, akkor se "pucolja ki" a magzatot.

2020. aug. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Tehát az a gond, hogy nem lehet tudni, mikor van az érés, persze vannak esélyesebb napok a többinél, de nincs kőbe vésve az ideje. Ha pont akkor hagyod ki, vagy gyenge a gyógyszerhatás, akkor ciki.
2020. aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Szia!


Azt hiszem sikerült értelmeznem a kérdésed, bár tényleg kicsit bonyolultan fogalmaztad meg :)

Próbálok érthetően válaszolni, ha valami nem tiszta, max kérdezz rá ^^

A fogamzásgátló egy hormontartalmú anyag, ami megakadályozza az ovulációt, így a terhesség nem tud létrejönni. Mivel a mai tablettáknak viszonylag alacsony a hormontartalma, ezért ürül ki 24 órán belül, és emiatt kell naponta nagyjából rendszeresen szedni, hogy ne induljanak be azok a természetes folyamatok, amik a tabletta nélkül történnének. Ez a kiürülés azonban független attól a kiürüléstől, ami a hasmenés miatt történik. Ha a gyógyszernek volt ideje rendesen felszívódni, akkor 24 óráig ki tudja fejteni a hatását, tehát védett vagy. Ha a hasmenés miatt nincs ideje, akkor pedig nem vagy védett.

Ha Te vasárnap lefeküdtél volna a sráccal reggel, és este hasmenésed van, védett vagy, mert a gyógyszer felszívódott, kifejti a hatását. Ha hétfőn-kedden van hasmenésed, az aznapi gyógyszerek már ugyan nem fejtik ki a hatásukat, de azért vagy még védett a vasárnapi események miatt, mert a szervezet visszaállásához a normál folyamatokra idő kell, így mire ott történhetne valami, a spermiumok már nem lesznek életképesek.

Viszont ha kedd estétől 48 óráig hasmenésed van, akkor se a szerdai, se a csütörtöki gyógyszer nem lehet hatékony, így ha Te ebben a két napban, vagy ez után a két nap utáni napokban kiegészítő védekezés nélkül szexelsz, akkor a tested hormonháztartása már visszazökken a gyógyszer nélküli kerékvágásba, bekövetkezhet a peteérés. Ovuláci után a pete 24 óráig életképes, ez fordulhat elő bizonytalan gyógyszer-felszívódás mellett (amit a hasmenés hoz magával), a spermiumok pedig 3 napig életképesek a szervezetben, szóval ha ez a kettő egyszerre történik meg, akkor bizony nem kívánt terhesség lehet a vége. Ezért ajánlják, hogy bevétel utáni hasmenés esetén kiegészítő védekezés javasolt, mert nem biztosított a fogamzásgátlás. Remélem tudtam segíteni :)

2020. aug. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, igen! Kezdem érteni. Csak én tényleg extra pontosan szedtem anno, mert erre mindig figyeltem és most elgondolkodtatott ez az eset, hogy ha Isten épp úgy akarja, épp össze is jöhet baba. Csak tudjátok nyár van, minden romlandó, pedig esküszöm figyelek de valami étel akkor is rossz volt, amit ettem. És ez bármikor jöhet. Akkor mégis a tuti az az óvszer és tabletta együtt, még ha hülyének is nézne érte bárki, bár nem kell mondani senkinek.
2020. aug. 9. 00:28
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha tudom, hogy este szoktam szexelni, akkor nem érdemesebb délben bevenni, hogy estére van a "legjobb" koncentrációja? Tehát ha csak 19 órakor venném be azzal csak pont azt érem el, hogy már a 24 óra kiürülés végén pont kap egy adag spermiumot a testem, miközben az új tabletta csak 2 órája jutott be és a teljes mennyiség felszívódásához 6 óra kell. Vagy ez így már nem számít? Főleg ha pont eltelik az időnk és épp 23 órakor vagy éjjel 1-kor venném be aktus után az eredetileg 19 órai tablettát.

Szóval így már igenis keletkezik pár óra mikor nagyon nem annyi a koncentráció, mint az ajánlott.

2020. aug. 9. 00:48
 6/7 anonim válasza:
Szia! Ez nem a koncentráción múlik, hanem a folyamatossagon, nem hat jobban pár órával a bevétel után. A szervezetnek is kell idő az átállásra, ezért fér bele pár óra különbség két napo gyógyszernél. Ha mondjuk minden reggel 8kor veszed be, de mondjuk vasárnap elalszol, és 10kor kelsz, nincs semmi baj, de ha már csak este 9kor kapsz észbe, eltelt több, mint 12 óra onnantól, hogy be kellett volna venni, és az már problémás. Ezen kívül, amire figyelj, hogy vannak más gyógyszerek, amik gyengítik a fogamzásgátló hatását, ilyen pl. az antibiotikum, ha szedned kell, szintén ajánlott az óvszer. Ha ujra szedsz antibébi tablettát, bármit ír/ajánl a doki, mert beteg vagy, mindig jelezd a fogamzásgátlót, és lérdezz rá, lehet-e szedni együtt.
2020. aug. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. aug. 10. 01:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!