Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ezt megcsinálhatom a fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt megcsinálhatom a fogamzásgátló szedésével?

Figyelt kérdés

Lindynette-et szedek.

Lesz egy esemény, amire nem szeretném, hogy megjöjjön. Viszont, ha nem hagyok szünetet a két levél között, barnázás, gyengébb vérzés akkor is előfordulhat. Az eljátszható dolog lenne, hogy az utolsó 4-5 szemet nem veszem be azért, hogy annyival hamarabb megjöjjön? Aztán teljesen új levelet kezdenék. (Gondolom a kimaradtakat nem kell hozzácsapni a következő adaghoz.) Lehet tőle valami bajom? Mennyire lenne biztos módszer? (Teherbeesés kérdése mellékes, nem is azért lett felírva, és nem is lesz aktuális ekkoriban a dolog.)


2020. júl. 31. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt ilyen formában nem javasolnám mert a fogamzásgátló hatása bizonytalanná válik és attól,hogy nem terhesség megelőzésre szeded lehetnek rossz hatásai görcsöléstől kezdve hangulatingadozásig bármi.. ember válogatja mi.(Tapasztalat egyszer elutaztunk és otthon felejtettem,amikor megjött annyira görcsöltem mint még soha)

Inkább azt javaslom,hogy tarts 7 nap helyett rövidebb szünetet..nekem ezt javasolta a nőgyógyász amikor ilyen problémám volt.


De egyébként szerintem egy ilyen alkalomtól a kellemetlen panaszokon kívül bajod nem lenne.

2020. júl. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha rövidebb szünetet tartok, attól nem fog ugyanúgy megjönni, a szokott időben?

Egyébként is görcsölős vagy? Mert én egyáltalán nem az utóbbi 1-2 évben, így talán nem lenne annyira vészes, vagy ez nem számít? Mondjuk, abban az időszakban jórészt itthon lennék, de ha tényleg nagyon elviselhetetlen, akkor inkább nem próbálkoznék meg vele.


Mindig az utolsó tabletta utáni 4. napon szokott elkezdődni, tehát elég későn, és kitart 7-8 napig. Ebből a menstruáció 4-8. napjára esne a program, amikorra nagyon nem szeretném. Így, ha kihagynám az utolsó 4-5 szemet, pont elmúlna addigra, már ha akkor is a 4. napra megjön, ezért gondoltam így csinálni.

Nincs akkor semmilyen értelmes megoldás rá?

2020. júl. 31. 10:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem másnap megjött amikor rövidebb szünetet tartottam..de nekem mindig a 2. napon jön meg szóval ki tudja.


Sose voltam görcsölős egyébként csak azután volt szörnyű és hangulatingadozásaim voltak de gondolom ez mindenkinél más szóval nem tudni a te szervezeted,hogy reagál majd,lehet meg sem érzed.


Sajnos úgy tudom csak az számít elfogadott megoldásnak ha nem tartasz szünetet vagy rövidebbet...de esetleg nem tudod felhívni a nőgyógyászod hátha ő tud valami értelmes megoldást mondani?

2020. júl. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megkérdezem akkor az orvost, hátha tud valami okosat mondani. :) Meg átgondolom azért, hogy mennyire éri meg ezzel "szórakozni", ha ilyen hatásai lehetnek. Köszönöm!
2020. júl. 31. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!