Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit kell tudni a spirálról?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kell tudni a spirálról? Mikor teszik fel? Fáj? Hogyan teszik fel? Mennyi ideig lehet használni? Ha fiatal vagyok és nem szültem is lehet? Bármikor elhagyhatom ezt a módszert, ha úgy döntök? Mennyibe fáj az ára? 22/N

Figyelt kérdés
2020. máj. 5. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Fiatalon és szülés előtt is lehet. Nőgyógyászati vizsgálat előzi meg (alapos). Nem mindenki tolerálja megfelelően, minden további nélkül eltávolítható.
2020. máj. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2020. máj. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Ugye a spirál veszélye, hogy egy kisebb gyulladást generál az idegen test, és a gyulladás rámegy a petevezetékre, heggel gyógyul, és ezzel elzárja a vezetéket, az érett pete így nem tud kijutni a méhbe.


Ugyan hallani olyat, hogy "a mai spirálok már veszélytelenek, nyugodtan használhatja nem-szült nő is"... De erre nincs garancia, viszont vannak ellenpéldák. Én több olyan nőről is tudok akiknek az elmúlt 1-2 évben szállt el legalább az egyik petefészkük a spirál miatt. Nem csak a spiráltól, de az egyéntől is függ. Az viszont, sajnos nem mindig látható előre, hogy okozhat-e gondot, vagy sem.


Úgyhogy az én válaszomat vedd egy erős NEMnek.

Ha már szültél és nem bánod, ha nem lesz több gyereked, akkor mehet, nopara. És persze nem szabályszerű, hogy a spirál meddőséget okozna, a többségnek nincs vele gondja. De a kockázat ott van, és senki nem tudja megmodnani, hogy te a többségbe tartoznál-e.

2020. máj. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló valóban jól írta, olyan nőknek is javasolhatják, akik még nem szültek. Persze csak bizonyos fajta spirálokat, ezt a nőgyógyász fogja mondani, melyik lesz számodra a legjobb.

A nőgyógyászod megvizsgál, ezek után a menstruáció kb. 5. napján teszi fel. Kicsit kellemetlen, de kibírható. Az enyém három évig lehet fent. Bármikor elhagyhatod.

2020. máj. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!