Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Teherbe eshetek?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teherbe eshetek?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek. Mindig este 9-kor veszem be. Az elmúlt két hétben kétszer is előfordult hogy hánytam, de a tabletta bevétel után 9-11 óra múlva történt. És ma ment a hasam is, de csak délelőtt és délután. Tudom, hogy ott van a betegtájékoztató és 3-4 óra a felszívódási idő, de arra vagyok kíváncsi hogy ha többször is előfordult hasmenés vagy hányás nem jelent e nagyobb kockázatot?

2020. ápr. 13. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
És az elmúlt két hétben volt is aktus?
2020. ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen
2020. ápr. 13. 21:33
 3/10 A kérdező kommentje:
Tegnap 2x és el is ment bennem
2020. ápr. 13. 21:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Háát, kicsit keszekusza volt a második rész (hogyha délelőtt és délután is ment a hasad, akkor kvázi egésznap, ott nem értem a “csak”-ot)

Ez így simán jelenthet nagyobb kockázatot. Miért nem szóltál a párodnak hogy ne élvezzen most kivételesen beléd?

Amúgy a betegtájékoztatón olyan is rajta van, hogy mi történik ha kihagysz egy szemet. Ott általában elmondják hogy hanyadik sor, milyen “veszélyekkel” jár. Pl első sorból kihagyott tabletta 7 napig nem nyújt teljes védelmet, egyéb védekezés (óvszer) javasolt.

Minden hányás, hasmenés, alkohol jelenthet nagyobb veszélyt a terhességre sajnos

2020. ápr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ha felszívódott mert ugye a beszedés után több mint 4 óránál történt akkor miért számítana úgy mintha be se vettem volna?
2020. ápr. 13. 21:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha hasmenésed volt akkor simán lehet hogy átment. Alvás közben sokmindent “csökkentet üzemmódban” dolgozik, ilyen pl a belek. Én pont ezért reggel 9:40-10:00 között szedem, mert akkor a szervezet aktívabb.

Nekem is volt hasonló esetem, dokim annyit tudott mondani hogy minden hasmenés, hányás kockázatosabb lehet, kérdés hogy te ilyenkor mit veszel komolyan vagy nem

De ha ennyire az igazad akarod bizonyítani, akkor miért írtad ki a kérdést?😄

2020. ápr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha pedig átmegy rajtad vagy kijön, az olyan mintha kvázi be se vetted volna
2020. ápr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor éjszaka nem is szívódik fel a gyógyszer hatóanyaga vagy csak egy kis része? :/
2020. ápr. 13. 22:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Vagy legalábbis lassabban szívódik fel

Én ajánlanám hogy próbálj átállni a nappali bevételre, ha amiatt aggódnál hogy este nem véd úgy, akkor az hülyeség😄 (mindig reggel vettem be, suli miatt és aktus értelemszerűen este volt, több mint 200x élveztek belém és sosem volt gond) ajánlom amúgy hogyha használsz valami menstruációs naptárt, hogy oda írd be a tüneteid + akciókat is (én azt is szoktam hogy belémélvezett-e a párom, biztos ami biztos) és ha bármi van akkor tudsz számolni is, de valószínűleg amíg nem ez a cél, addig remélhetőleg nem is kell majd

2020. ápr. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Igen.
2020. ápr. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!