Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Esemény utáni tabletta után...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esemény utáni tabletta után elkezdhetem a fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
2 nappal ezelőtt bevettem az esemény utánit és ma megjött a menstruációm. Már ma elkezdhetem szedni a fogamzásgátlót? vagy várjam meg ameddig újra megjön?( nem nagyon szeretném ezt tovább húzni ne hogy a végén tényleg baj legyen mert ez már a 2. alkalom sajnos...) Azt tudom hogy a menstruáció első napján kell elkezdeni csak azt nem hogy ilyenkor is elkezdhetem e.?
2020. jan. 28. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Es ez a rendes menzeszed vagy az esemeny utani verzes? Ha nem menzesz elso napjatol szeded kell a kiegeszito
2020. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pont ez a bajom hogy nem tudom, mert a menstruációm pedig ma 4. napja hogy késik.(Volt már hogy 7 napot is késett...) De most megjött és nem tudom hogy a gyógyszertől vagy a rendes menstruációm ez.

Amikor elsőnek vettem be ilyen gyógyszert akkor 5 nap múlva jött meg, és a rendes menstruációm pedig a várt napon. Csak most pont a menstruációm után történt a baj 2 nappal szóval nem tudom hogy ez most az igazi e,vagy nem...

2020. jan. 28. 12:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Már volt ue. kérdés... az esemény utánitól jött meg a ciklusod, annak a hormontartalma befolyásolhatja a rendszeresen szedett tabi hatását. Úgyhogy inkább várd ki a következő "rendes" ciklusod és akkor kezd el szedni. Akkor sem fog az első szem hatni, várd ki amíg egy levelet végigszedsz. Addig a 2 hónapig meg használjatok óvszert.
2020. jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elkezdheted, csak egy hétig használjátok óvszert is.
2020. jan. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én ugy gondoltam hogy elkezdem szedni de mellette használunk óvszert is ameddig el nem fogy az első levél. Vagy várjam meg ameddig újra megjön??
2020. jan. 28. 13:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Tök felesleges megvárni. Igazából bármikor el lehetne kezdeni a tablettát, csak azért kell a menzesz alatt, mert akkor azonnal véd. Ha két hétig használtok óvszert, már azzal is túl van biztosítva a dolog.
2020. jan. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most addig fogod újra és újra kiírni a kérdést amíg olyan választ nem kapsz ami tetszik?
2020. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor már most elkezdhetem szedni? Végülis megjött
2020. jan. 28. 13:53
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az esemény utáni tabletta bevételét követően az első rendes mensestől el lehet kezdeni a fogamzásgátló szedését. Ha a menses első napján kezdi, hivatlosan onnantól véd, de érdemes egy hétig óvszert is használniuk."

[link]



Szerintem ez nem a rendes menstruációd hanem amit a gyógyszer hozott meg, az első rendestől kell ~s használjatok addig óvszert

2020. jan. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!