Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elakarok kezdeni de nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elakarok kezdeni de nem merek! Tudtok mondani róla pár dolgot?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok es szeretnek elkezdeni fogamzasgatlot szedni mert mar tobbszor tortent sajnos hogy esemény utáni kellet plusz a ciklusom is nagyon ossze vissza van(kesik vagy elobb jon meg hetekkel) es tobbszor volt mar cisztam. Viszont azert nem merem mert felek hogy elhizok tole illetve hogy kesobb mikor babát szeretnek nem sikerulne(sokan meséltek ilyet). Nagyon eltudok tole hizni tenyleg?
2020. jan. 22. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkire más hatással volt. Nekem fél év után előjöttek a tünetek, hasmenés, hanyas, hasfajas, fejfájás állandóan, abba kellett hagynom.
2020. jan. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hm, s arra már gondoltál hogy a tasidba betegyél egy csomag óvszert tartalékként ha éppen nincs a pasinál?

Egyébként mindenki eltérően reagál a hormonális fogamzásgátlókra. A későbbi gyerekvállalást nem befolyásolja. Az viszont előfordulhat hogy pár kg felszalad (a jó hír, hogy lehet a cicidre is).

Menj el a nőgyógyászodhoz, vizsgálat után olyan készítményt fog felírni ami a legjobban passzol hozzád. Ha annak mellékhatásai vannak akkor visszamész hozzá és felír egy másikat.

2020. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%

Gyógyszerészeti laborban dolgozik barátunk s csak annyit mondok:


Gondolkodj!

Ha egy gyógyszer megakadályozza egy ÉLET kialakulását az mennyire egészséges annak, aki szedi???


Tanuljatok biztonságos szexet!


2 tudatos fél többre megy, mint bármi.

25éve nem védekezünk.


Top 1. Védekezés a "Stop"

2020. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Én sose szerettem, és nem is szedtem fogamzásgátlót, nem akartam hogy felboruljon a hormonháztartásom, hogy meghízzak, hogy a libidóm 0 legyem, és még gyerek se lehessen.

De az eseményutáninál MINDEN JOBB!

Én azt egyszer vettem be- és senki nem mondta hogy lenne összefüggés,- de kb 6 évig volt hormonproblémám (rendszeres köztes vérzés), majd egy év aktív próbálkozás után jött a baba. Mondom, nem tudom van e összefüggés, az orvosok tagadják.


Ekkora bajt a fogamzásgátló nembiztos hogy okoz.

Mindig óvszert használtam, illetve később stabil kapcsolatban megszakításost, de itt már nem lett volna tragédia, ha becsúszik egy gyerek.


Ha mindenképpen tabit akarsz, keress olyan orvost aki alaposan kivizsgál, hogy mi a legjobb neked. Aki ránézésre ír ki valamit, azt felejtsd el.

De kapcsolat elején, vagy kalandnál maradj a guminál (nem ciki ha van nálad), még mindig kevésbé kellemetlen mint egy betegség.

2020. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az elhízástól kell félned a legkevésbé. Ha kicsit jobban utána nézel találsz kismillió meg egy dolgot hogy milyen módon tette tönkre a nőt a fogamzásgátló.


Az esemény utáni kiszakadt a gumi miatt volt vagy mert nem használtátok? Mert az se mindegy.


Amúgy LÉTEZIK MÁS MÓDSZER IS NEM CSAK TABLETTA ÉS GUMI.

Baker nincs felvilágosítás a sulikban vagy énnyire vacak?

Rengetegféle hormon mentes és alacsony hormontartalmú módszer van ami sokkal jobb mint a gumi és nem teszed vele tönkre a szervezeted.


Amennyiben feltétlen akarod akkor azonban keres egy jó nő gyógyászt aki kiír vérvételre és egyéb vizsgálatokra hogy a számodra legmegfelelőbbet írja fel neked.

2020. jan. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Kedves utolsó, akkor mondj nekem légyszi olyan hormonmentes védekezési módot, ami biztonságosabb, mint a gumi. Mert en is azt keresek. Pesszárium, spirál, pharmatex, hőmérő nem az. Köszöntem, ha tudsz ilyet ;)
2020. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Nem tudom, hogy ismered-e Jankát, aki nagy híve és egyébként alkalmazója a hormonmentes fogamzásgátlásnak. Abból, amiket írtál, hogy milyen módszereket ismersz eddig, nagy valószínűséggel tudsz róla, de ha mégsem, akkor belinkelem az oldalt, ami az ő vállalkozása:


[link]


Itt találsz hormonmentes fogamzásgátlási módszereket/eszközöket, és bizonyos mennyiségű leírást is hozzá.

Jankának van egy youtube csatornája is, ami szintén "hormonmentes" néven fut, és nagyon sok hasznos információt oszt meg a fogamzásgátlással és úgy általában a női test működésével kapcsolatban.


Az oldalon, amit belinkeltem, találsz egy olyan topikot is, ami a termékenységtudatról szól (videó is van róla az említett csatornán):


[link] /termekenysegtudat-tanfolyam/


Ezt a tanfolyamot online el lehet végezni, ha jól emlékszem 8 hetes az egész, de bővebben a fenti linken utána tudsz olvasni. Sajnos nem ingyenes, de szerintem nagyon-nagyon hasznos, és ami a legjobb, hogy az életben egyszer kell rá költeni, mert utána már életed végéig birtoklod a tudást.

Nem, ez nem a hőmérős módszer, amit te írtál, hanem annál jóval sokrétűbb, és alaposabb tudás és önvizsgálat, amivel 100%-ban biztos lehetsz abban, hogy éppen mikor eshetsz teherbe, és mikor van az az időszak, amikor teljesen védve vagy, mindenféle eszköz vagy gyógyszer használatától függetlenül. Janka az élő példa erre, akinek mindegyik gyermeke tervezetten született, és pontosan tudta, hogy mikor fog megfoganni, és mikor nem érdemes megpróbálkozni vele.


Szerintem ha tényleg komolyan gondolod a hormonmentes fogamzásgátlást, és könnyebbé akarod tenni az életed, mentesülni a gyógyszerek káros hatásától, mindenképpen érdemes megpróbálkozni ezzel a tanfolyammal, mert ugyan pénzbe kerül, de a tudás, amit ad megfizethetetlenül hasznos egy nő számára. :)


Minden jót kívánok Neked, és remélem, rátalálsz a megoldásra!

2020. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Még valami... szerintem érdemes elmenni egy olyan (magán) nőgyógyászhoz, aki ismeri ezeket a hormonmentes készítményeket, és világos felvilágosítást tud adni neked a használatukról. Így előfordulhat, hogy az általad említett készítményeket is fogod tudni sikerrel alkalmazni, és nem kell tanfolyamra se menned! :)
2020. jan. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6: spiral miert nem az?
2020. jan. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!