Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg annyira sok káros...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg annyira sok káros hatása van a fogamzásgátlónak, mint mondják?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szeretnék szedni(18 éves vagyok), de mindenhol azt hallom, hogy mennyire káros az egészségre. Még nem mentem el nőgyógyászhoz, de kíváncsi lennék, hogy ti mit gondoltok erről. Adjatok tanácsot, hogy szedjek-e vagy ne. Nem akarom, hogy káros hatása legyen a későbbiekre nézve. Mindenképp szeretnék majd gyereket.
2010. júl. 19. 08:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták is, neked kell mérlegelned.

Van, akinek semmi baja nincs tőle, van aki meg mellékhatásoktól szenved.

Mondjuk én legtöbbször azt látom, hogy aki szedi, az dicséri, aki abbahagyta (mert mondjuk babát szeretne) az meg átkozza. ...


De tény, hogy rengeteg mellékhatása lehet. Persze a legdurvábbak, mint pl a trombózis elég ritkán fordul elő, de a libidócsökkenés, hüvelyszárazság, visszatérő fertőzések, fejfájás, hangulatingadozás eléggé gyakori. Ha megnézed a kérdéseket, rengetegen panaszkodnak hasonló problémákra.


Meg ez attól is függ, mivel kell összehasonlítani.

Az óvszer szerintem jobb, mert tuti nem okoz semmi bajt (max ha allergiás vagy rá, de már van latexmentes gumi is).

Viszont ha mondjuk a megszakítás és a tabletta között kell választani, akkor tabletta!

2010. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden rendben volt egy darabig amikor szedtem, megkönnyítette a dolgom, de aztán kicsivel több int fél év szedése után jöttek a mellékhatások, és már brutálisan éreztem magam, nem is fejeztem be a levelet, azonnal abbahagytam. Ez volt 3 hónapja és a havim össze vissza van, szinte mindig van vmi féle pecsételés, folyás akármi. Remélem hamar rendbejövök mert ez brutális.
2010. júl. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!