Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg annyira sok káros...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg annyira sok káros hatása van a fogamzásgátlónak, mint mondják?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szeretnék szedni(18 éves vagyok), de mindenhol azt hallom, hogy mennyire káros az egészségre. Még nem mentem el nőgyógyászhoz, de kíváncsi lennék, hogy ti mit gondoltok erről. Adjatok tanácsot, hogy szedjek-e vagy ne. Nem akarom, hogy káros hatása legyen a későbbiekre nézve. Mindenképp szeretnék majd gyereket.
2010. júl. 19. 08:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A mai modern fogamzásgátlók már elég kevés hormont tartalmaznak. Természetesen lehetnek mellékhatásai, illetve előfordul, hogy az abbahagyása után (főleg ha sokáig szedted) nehezen rendeződik vissza a ciklusod. De ez nem történik okvetlenül így, több barátnőm hagyta abba 5-6-7 év után a tablettát babaprojekt miatt és szinte mindannyian az első pár hónapban terhesek is lettek. De vannak ellenpéldák is sajnos.
2010. júl. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Garanciát szeretnél? Na az nincs! Mint a dohányzás.Van,aki tüdőrákot kap és van,akinek soha semmi baja nem lesz tőle élete végégig,pedig napi két dobozzal szív.

Mint az elöttem szóló kommentelő is írta van ilyen és olyan példa is.Vagy a szerencsések között leszel vagy megszívod.Ezt más nem döntheti el helyetted,csak te!

2010. júl. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
én egyetlen káros hatását tapasztaltam, de az is csak 3 hónapig tartott: nagyon ingerlékeny és hisztis voltam. ez már jó ideje elmúlt, azóta semmi káros. a mai modern foggátlók tényleg annyira kevés hormont tartalmaznak, hogy már nem igazán ártalmasak. sokan még a régi korban élnek, nekik egy havi adagban még rengeteg hormon volt. én nem tudok olyanról, akinek ne lehetett volna gyereke, miután abbahagyták a szedését. elég sok pozitív hatása is van, én ajánlom neked, hogy szedd. lehet, lesznek itt, akik előadják, mennyire nem természetes, és mennyire tönkretesz... azt sem tudják milyen, hisz sosem szedték!
2010. júl. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem tudsz olyanról,akinek gondja lett tőle,akkor itt vagyok.Nekem évekig nem lehetett utána gyerekem,mert nem volt többet peteérésem.MAI modern tablettát szedtem pár évig,aztán szerettem volna babát,de már nem lehetett.Nem csak a régi,de a mai fogamzásgátlóktól is lehet bajod,mert a mechanizmusa veszélyes.Leállítja a peteérést,ami a szedés után vagy spontán megindul újra vagy nem.

Aki még csak szedi és egy napig sem próbálkozott azzal,hogy teherbe essen,az ne vegyen rá mérget,hogy nála minden rendben lesz és főleg ne szólja le azokat,akik már túl vannak ezen a tortúrán.

2010. júl. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
mint már előttem írták: szerencse és pech kérdése. mint ahogy az is, hogy teherbe esel e mellette, vagy sem. hajlamos vagy e rá, vagy sem.
2010. júl. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Tök mindegy hogy milyet szedsz be, mert ugyanúgy hormonokat tartalmaz, még ha keveset is, de pont elég. Én csak 1 évig szedtem lindinettet (20mg), ami állítólag a leggyengébb gyógyszer, és utána majdnem fél évig nem menstruáltam. Azóta is van hogy 3 hónapot késik, vagy 2-őt. Most azon aggódom hogy nehogy leálljon teljesen, és majd lehessen gyerekem, habár még néhány évig nem szeretnék, de utána mindenképp. Kedves kérdező, nem tudunk a jövőbe látni, az is lehet hogy semmi bajod nem lesz tőle, de járhatsz ígyis mint mi. Én nagyon megbántam hogy kipróbáltam, és ha csak tehetem inkább lebeszélek mindenkit.
2010. júl. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
figyelj én is ellene voltam, míg ki nem derült, hogy endometriózis miatt szednem kell(yaz!) nagyon kevés hormont tartalmaz, és az az igazság, hogy semmi panaszom nincs, néha aggódom is amiatt, hogy szedem, és semmi mellékhatása nincs, tudom ez parázás, azt mondta az orvos örüljek, hogy nincs mellékhatása. ha jó gyógyszert kapsz, akkor nemigazán történhet meg, hogy nem esel teherbe, habár nem kizárt. de ha belegondolsz, a mai világban mi nem veszélyes? minek nincsenek mellékhatásai? szóval, ha bíztonságos védekezési formát szeretnél választani, akkor ez az. nem száz százalék, de legkisebb a pearl indexe... de végülis menj el dokihoz, s kérdezd meg őt is.
2010. júl. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Tényleg alkati kérdés, hogy kire milyen hatással van; biztos van,akinek semmi baja nem lesz tőle, de én például akkor se szedném még egyszer, ha fizetnének érte. Régebben Sensonette-t szedtem ami elvileg "modern, alacsony hormontartalmú, teljesen ártalmatlan" gyógyszer, ahhoz képest amíg szedtem, folyamatosan hüvelygombám volt, fájt a mellem, fájt a fejem, vérzéskor nagyon görcsöltem és szó szerint dőlt belőlem a vér, a hangulatom olyan volt mint a márciusi időjárás, a bőröm pedig csúnyább lett. Ez nem jelenti azt, hogy neked is bajod lesz tőle, de én a helyedben inkább nem tenném kockára az egészségemet és el se kezdeném, ha meg lehet oldani máshogy is a védekezést.
2010. júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is Sensonette-t szedek, de ettől egész szép lett a bőröm. Igaz, a hasam fájdogál, de ki lehet bírni és a vérzésem is gyenge, csak 4 napos. Nekem elviselhetőbb lett az életem, mióta fogamzásgátlót szedek, mivel a bőröm is nagyon pattanásos volt és amikor megjött, napokig itthon feküdtem, fájdalomcsillapítón éltem, annyira rosszul voltam. Néha van egy enyhébb hüvelygombám, de hamar elmúlik általában. Ha komoly kapcsolatod van, akkor pedig jó védekezési forma. Szóval nekem eddig bevált...
2010. júl. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%

Na, én is Sensonette-et szedek, nekem 6 napos a vérzésem, egyáltalán nem fáj, de nagyon kevés, épphogy 'megtöltök' egy minitampont fél nap alatt. A mellem egy kosárral nőtt, a pattanásos bőrömön viszont nem segített. A libidóm is nőtt, mert biztonságban érzem magam. Hüvelygombám sose volt.

Látod, ugyanazt a gyógyszert szedjük, itt az utolsó pár válaszoló, és mégis teljesen más hatással volt mindannyiunkra. Sajnos elég totó-szerűen működnek még ezek a tabletták, de én meg vagyok elégedve az enyémmel. Én szeretem, megkönnyíti az életem. Az óvszert utáltam.

2010. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!