Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Az általános iskolákban nincs...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az általános iskolákban nincs felvilágosítás? És otthon? Manapság mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Nagyon sok itt az olyan kérdés, ami arra utal, hogy totál homályban vannak a mai fiatalok a szex terén. Az általános iskolákban nincs felvilágosítás? És otthon? 14-15 évvel ezelőtt, mikor én voltam általános iskolás, vehettünk a suliban egy könyvet, amiben minden szexel kapcsolatos téma szerepelt (szüzesség, védekezés, gyerekvállalás stb.). Manapság hogyan világosítják fel a fiatalokat? Vagy nem, ahogy itt látom...
2008. szept. 14. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is emlékszem arra, hogy nálunk az ofő tartott ilyen témákban felvilágosítást, nem is egyszer, hanem rendszeresen be volt építve az oszt fői óra keretébe, sőt nem egyszer volt olyan, hogy az iskola szexológust hívott és több alkalommal nőgyógyászt is, és lehetett neki kérdést feltenni, papíron, névtelenül. Szerintem ezek nagyon hasznosak voltak, és nem tudom elképzelni, hogy manapság az iskolák nem foglalkoznak ilyennel, bár a kérdésekből tényleg ez derül ki, valamint az, hogy nagyjából sehogy nem világosítják fel őket, ami nem kicsi mértékben, a szülők felelőssége is. Csendben jegyzem meg, hogy én anno mindent megkérdezhettem anyukámtól amire kiváncsi voltam...
2008. szept. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt általánosban egyáltalán felvilágositás! Összvissz, nyolcadik évvégén lejátszottak nekünk egy filmet az abortuszról, hogy jól ránk ijesszenek, de azt elfelejtették mondani, hogyha mégis lefeküdnénk valakivel hogyan védekezzünk. Nekem elég konzervativ a családom, igy otthon is tabu téma volt a szex, anyámék kb 16 éves korom körül világositottak fel, amikor elöször komoly barátom lett. Persze akkor már tudtam mindent, internetről, barátoktól... mindenesetre nem kell meglepődni, ha manapság tudatlanok a fiatalok.
2008. szept. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

8-os bioszkönyv végén van a nemiségről tananyag, csak a tanárok kerülik mint a tüzet, nagyon gondosan vigyáznak rá, nehogy végig érjenek a könyvben.

Ha valamelyik tanár csak úgy megpróbálná felvilágosítani a gyerekeket, akkor elég, ha az egyik szülő pereskedik majd szexuális zaklatásért és ugye mindig van egy hülye szülő...

Otthon azt mondják, hogy majd az iskola, vagy várnak vele, mert az ő kicsijük úgysem fog dugni... Aztán hirtelen majd elkezd gömbölyödni a hasa 16 évesen.

Az iskola szerint meg a szülőé, mert nincs egyértelmű törvény rá, így meg szarrá lehetne őket perelni, meg amúgy is a tanárok nagy része pont ugyanúgy viszket a témától, mint a szülő.


Magáról a megtermékenyítésről annyira tabu lett beszélni ebben a világban, hogy szörnyű. Se a médiába, se a háztartásokba nem kerül szóba. Pedig ha szégyellnek róla beszélni, annyi jópofa kis olcsó könyvecske lenne...

2008. szept. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

egy barátnőm mesélte, hogy egyszer tizenévesen talált a piperetéskájában egy óvszert. Kérdezte a tesójától, hogy mi ez, tán ő rakta véletlenül rossz helyre? Erre a tesó közölte, hogy a szülei részéről ezzel a felvilágosítás letudva, vele is ezt csinálták...


nekünk általánosban biológiából lement a szaporodás, meg jött hozzánk egyszer valami felvilágosító ember is, de szerintem mindkettő több zavart okozott a fejekben, mint amennyit rendbetett...


Én szerencsés voltam, tudtam kérdezni a szüleimtől és még válaszoltak is, de ettöl függetlenül jórészt magam bányásztam könyvekből a tudást. Én viszont szeretettem és máig is szeretek olvasni...


A legnagyobb baj szerintem nem is a tudatlanság, az még hagyján, hanem az ahogy a hülyeség terjed. Nem tudni valamiről még mindig jobb, mint rosszul tudni.

Nézd meg a kérdéseket... még a "hasznos" válaszok között is rengeteg a baromság...

2008. szept. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kérdés a következő! A mai fiatal szülők ha eljön a idő ők leülnek majd beszélgetni a gyermekükkel a szexről,védekezésről stb? Most biztosan sokan azt mondják: Ó én biztosan! De abban meg én vagyok biztos, hogy mikor eljön az az idő a szülőnek is és a gyereknek is kényes lesz a téma. Ere szoktam én azt mondani, hogy (bocsánat a csúnya szóért) de gyereket a hülye is tud csinálni,csak felnevelni az nem egyszerű. Ha egyesek nem tudnak gyereket nevelni,akkor minek vállalnak gyereket? Arra van esze soknak, hogy felelőtlenül keféljen, de a gyerekével már nem ül le beszélgetni alapvető dolgokról? Milyen szülő az ilyen? És még sokan azt merik magukról állítani, hogy ők jó szölők! Hát nem! Nesze itt egy gumi és ezzel letudva a felvilágosítás. Még mi mondjuk magunkat felnőtt emberek okosnak,tanultnak! Szééép! Nekem ég a pofámon a bőr sok felnőtt társam helyett!
2008. szept. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

nálunk volt felvilágosítás a suliba,de a sok hülye csak röhögött rajta..

de szerintem mindenhol vannak ilyenek..

az én szüleim tartottak felvilágosítást,de sok felnőtt elég konzervatív ehhez..és inkább kihagyják..a gyerek majd rájön magától amikor már gáz van.. am. 16 éves vagyok és lány..

2008. szept. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!