Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Kedves kamasz olvasók, mivel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves kamasz olvasók, mivel tudja a család elérni, hogy a most 11 éves kislány mondjuk 13 éves korában ne érezzen kényszert, hogy lefeküdjön bárkivel is?

Figyelt kérdés

De most komolyan. Azon vagyunk, hogy értékesnek, szépnek tartsa magát (az is), de ahogy körülnézek a világban már félek.

Beszélgetünk vele sokat, tényleg figyelünk rá. Nagyon megköszönöm, ha őszintén leírjátok erről a gondolataitokat.


2009. júl. 20. 08:42
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

08:54 Köszi amit írtál, azt én túlzásnak éreztem, hogy az első szexuális élményemet elmeséljem neki. De igazad lehet, ha kérdez jobb lesz őszintén válaszolni. Mindenesetre neked gratula, hogy ilyen ügyesen kormányozod családod hajóját.


09.00 Ok, ez jó ötlet. Eddig is azon voltunk, hogy hozza haza a barátait, ezentúl is hangsúlyt fektetetek majd rá.


09.03 Még emlékszem, hogy én hogy éreztem ebben a korban. Nem akarom én megfosztani őt majd az apró szexuális örömöktől, de abban a korban szerintem még pont elég a simogatás, 14-15 évesen a petting. Tényíleg szeretném, hogy ne dobja oda a szüzességét idő előtt, amikor még igazán nem érett rá sem testileg, sem lelkileg.


10.08

Add át üdvözletem anyukádnak, remek kis csajt nevelt belőled. :)


10.44 Érdekes, néha tényleg a nevelés ellenére lesznek a gyerekek talpraesettek, tiszták és okosan gondolkodók. Gratula.


10.55 Még nincs 13, csak előre gondolkodom. :)



Még valamit, én nem pontoztam le senkit. Mindenkinek köszönöm, hogy válaszolt.

2009. júl. 20. 11:00
 12/17 anonim válasza:
75%

Szerintem ez a dolog nagyon sok mindentől függ.

Először is szerintem mindenképpen ülj le vele beszélgetni a dolgokról, hogy érezze bármi van te mellette vagy ebben a témában is, de ezt csak olyan 13-14 éves korában tedd meg, addig se hívdd fel rá a figyelmét.

Ne próbáld meg minnél jobban távol tartani tőle a dolgot, mert ez szerintem természetes, hogy kezdenek működni a homornjai, és minnél jobban tiltod annál nagyobb lesz benne az akarat.

Szerintem ennél sokkal többet nem tehet egy szülő. A gyerektől is függ majd a dolog, és ha mégis megtenné te akkor is állj mellette mert lehet (sőt szinte biztos), hogy ilyen fiatalon sok-sok sérelem érné.

De kedves szülők/ olvasók!!!

Ne keseredjetek el azért ennyire. Ez csak egy rétege a fiatal társadalomnak akik ilyen hamar kezdik. Nagyon kevés százalék. Ti most azért érzitek, hogy nagy veszélyben van a gyermeketek mert olvassátok az oldalt és lehet olvasni pár 13-14 éves kori szexuális együttlétről, de ez nem mindennapos. Itt össze van gyűjtve az ország nagy része, és azt aki ennyi idősen korához illően viselkedik itt észre se lehet venni, csak kiszúrja az ember azt a pár kivételt. Nekem is vannak osztálytársaim akik ilyen hamar kezdték, de higyjétek el ez normális családi körülmények között nem túlságosan nagy arányban esik meg. Persze azoknál megesik akik elengedik éjfélig a gyereküket 14 évesen bulizni és holtra isszák magukat, de ez nem is normális úgy gondolom. Inkább élvezzék, hogy még szinte gyerekek, nincsenek terheik, nem kell dologzniuk stb.

Remélem nem pontoztok le.



14/L

2009. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
58%

13:09-es vagyok.


Lehet most úgy érzitek nagyon szigorúan vettem a dolgokat, de szerintem ezt az egészet normálisan is fel lehet fogni. Nekem is van barátom, őrülten belé vagyok esve, de tudja meddig mehet el. Mi erről nagyon sokat beszélgettünk, és megértette, hogy még nem érzem készen magam pedig ő már 18.

Szóval tényleg én is még ennyit ajánlhatok, hogy ismerd meg majd a fiúját/it és sokkal nagyobb lesz köztetek is a harmónia, jobban meg tudjátok beszélni.

2009. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%
én 14 éves lány vagyok. mi nem nagyon beszélünk A családban a szexről, de anyit én is tudok hogy -leghamarabb- 16 éveskoromig várni kell, (és nem azért mert meg avn írva, hanem mert akkor lehet élvezni igazán) és szerintem nem kell ezen aggódni ha egy 11 éves lány azon töri az eszét h lefeküdjön valakivel az elég gáz... de nem hiszem h ez járna az eszébe
2009. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
szerintem azzal , ha elbeszélgettek vele. mindenről, tényleg. mert ha nem, akkor máshonnan fog információhoz jutni, ami lehet kicsit hiányos lesz. ráadásul ha megbeszélitek vele, akkor valószínű meg fogja mondani hogyha tervezne lefeküdni valakivel. és ne tiltsátok meg, mert akkor még jobban akarja. próbáljátok meg úgy, hogy ne legyen kínos. akár könyvet is adhattok neki.
2009. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia!


17 éves lány vagyok, és bár sok korombéli cikinek tartja, ha valaki ennyi idősen még szűz, én mégis úgy vagyok vele, hogy ez nem verseny, és nem is szabad azt csinálni belőle. Tehát még érintetlen vagyok. Néha van ilyen, mégis a tapasztalatom azt bizonyítja, hogy egyre több azoknak a lányoknak a száma, aki még az általános iskola befejezése előtt elveszíti (szándékosan nem az „odaadja a szüzességét” kifejezést használtam, mert annyi idősen még általában nincs tisztában a dolgokkal.) ilyenkor a csapatszellem hajtja, és meg szeretne felelni a „baráti” társaságnak. Nemrég azonban majdnem megtörtént, ugyanis egy táborban egy részeg férfi kis híján ágyba vitt. Mindenki ivott, és talán annak köszönhetem, hogy nem történt meg, hogy sosem tiltották nekem az alkoholfogyasztást, így nem tartottam létszükségletemnek, hogy igyak. Talán emiatt tudtam tiszta fejjel átgondolni a dolgokat, és megtalálni a megoldást. Azóta még jobban megbecsülöm a szüzességem.

A mi családunkban sosem volt tabutéma a szex. Mindig is nyíltan mertünk róla beszélni, és szerintem ez sokat segített abban, hogy helyre tegyen a dolgot. Sok fiatal lány csak a testi örömök miatt megy bele egy-egy kapcsolatba, én pedig úgy vagyok vele, hogy ez egy olyan viszony két ember között, amihez bizalom, kötődés, különös gyengédség és érzelem kell.

Ezt pedig szerintem minden lány megérti, mert alapvetően a lányoknak fontos a lelki egyensúly. Viszont ehhez, mint előttem sokan írták már, beszélni kell velük. Nyíltan és őszintén, tabuk nélkül. Ne tiltsátok neki, hogy megismerje az életet. Amit egy gyereknek tiltanak, az „már csak azért is” érdekelni fogja, mert kíváncsi, hogy mitől tiltják és féltik. Másrészt pedig ha azt érzi, hogy ez „bűn”, és mégis odaadja valakinek (mert egyszer oda fogja), félni fog az esetleges következményektől. Sok lánytól hallottam már, hogy „csak a szüleim meg ne tudják, mert megölnek!”. Vigyázzatok rá, hogy ne ilyen kép alakuljon ki benne, mert ez a későbbi életére is nagy hatással lehet. És ami szerintem még nagyon fontos, hogy ne érezze azt, hogy kötelező. Kedvet kell csinálni a beszélgetéshez. Ne ilyen „most leülsz és végighallgatod” hangulata legyen, csak lazán, meglátjátok meg lesz az eredménye!

Bízz a lányodban!

Menni fog!

2009. júl. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

13.18

Köszönöm, hogy ezt leírtad. Megfogadom a tanácsot. :)

2009. júl. 26. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!