Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Kedves kamasz olvasók, mivel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves kamasz olvasók, mivel tudja a család elérni, hogy a most 11 éves kislány mondjuk 13 éves korában ne érezzen kényszert, hogy lefeküdjön bárkivel is?

Figyelt kérdés

De most komolyan. Azon vagyunk, hogy értékesnek, szépnek tartsa magát (az is), de ahogy körülnézek a világban már félek.

Beszélgetünk vele sokat, tényleg figyelünk rá. Nagyon megköszönöm, ha őszintén leírjátok erről a gondolataitokat.


2009. júl. 20. 08:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hülyeség, de nagyon befolyásolni csak ő tudja. (Sajnos!!!!) Engem is taszít, hogy 13-14-15 éves korukban amikor szellemileg még nem érettek a dologra, már űzik ezt az egészet, de ha foggal-körömmel netán testi fenyítéssel akarná valaki elvenni a gyerek kedvét, akkor megeshet, hogy egy életre elmenne a kedve tőle.
2009. júl. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem akarom én elvenni a kedvét, pláne nem fenyítéssel.

Hisz a szex nagyon jó dolog.

Mindösszesen annyit szeretnék, hogy várjon vele addig amíg tényleg ő maga kívánja és ne tegye meg más kedvéért, divatból.

2009. júl. 20. 08:52
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyerekeimmel (2 lány 1 fiú) nagyon öszintén beszéltem a szexről. Amit kérdeztek, mindenre válaszoltunk és sokszor meséltük a szerelmünket a férjemmel, hogyan találkoztunk, hogyan lett szerelem, hogyan töltöttük együtt az első éjszakát.

Milyen volt az első szerelmünk és ki volt az akivel először lefeküdtünk és az is milyen csodálatos volt. (nem hazugság, tényleg nagy szerelmek voltak és nagyon szép volt)

Azt próbáltam nekik elmagyarázni, hogy ez nagyon szép dolog LEHET. Ha a megfelelő emberrel, a megfelelő helyen és időben történik. És olcsó előadás, ha nem.

Minden gyermeken nagyon önálló és öntudatos, az kiskorukban sem jelentett nekik gondot, hogy ők nem mennek az árral, nyugodtan montak nemet a társaiknak dolgokra, amiket "illik" megcsinálni, mégis sok barátjuk van, sőt azt mondják még tisztelik is őket a határozott saját véleményükért.

Erre is neveltük őket kiskoruktól támogattuk az önálló véleményt (akár a szülőkkel szemben is, ahol ugyan szót kell fogadni, de elmondhatja és meg is vitatjuk a véleményét, max. nem fogadom el), azt hogy álljanak ki az igazuk mellett.

Mindhárman várták a nagy szerelmet, tisztában voltak vele, hogy a 12-13 éves "halálos" szerelmek még nem ezek. 16 év felett voltak mindhárman az első komoly szexuális élményüknél és nagyon boldogan mesélték.

Azt hiszen elég önálló, öntudatos gyerekek, hogy a későbbiekben sem kell aggódnunk értük.

2009. júl. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%
HaHó Bocsi de vannak 13-14-15 évesek akinek komoly kapcsolata van ! belevan zúgva a srácba akk ha nagyon szeretik egymást akk valszinűleg elveszíti a szüzijét anyut tudsz csinálni ( bocs h tegezlek) h elmagyarázodneki hogy hogy és mint van és óvod, Szóljon neked kivel akar, mutassabe akvbe szerelmes mert lehet h temeglátod h egy nagy parasz a gyerek és mindenbe beelakarja vinni aztán ott haggya !!! Remélem segítettem 14L (szűz) Puszi
2009. júl. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
*annyit
2009. júl. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
A lányok évezredeken keresztül 13-14-15 éves korukban mentek férjhez. Teljesen természetes, hogy ilyen korukban már érdekli őket a szex. Semmit sem tehetsz ellene, ha jót akarsz neki, inkább a biztonságos szex témára menj rá.
2009. júl. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%
A 13-14-15 éveseknek a 99%-a azt sem tudja miről szól az, hogy SZERETNI valakit. Lehet, hogy most /pill bele van zúgva, de ez egy múló állapot. Nem csak a szexhez kell felnőni hanem a szerelemhez is. Elég fura amikor ilyen korú csajok ide írják a világfájdalmukat, hogy "úristen elhagyott a pasim"...Legyenek szerelmesek, de ilyen korban egyáltalán nem fontos még, és nem vagyok se régimódi, se prűd.
2009. júl. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az anyukámmal nekem is nagyon jó volt a kapcsolatom, mi is rengeteget beszélgettünk a szexről. Bármit kérdeztem, válaszolt rá őszintén.

Mondjuk rám a környezetem is nagy hatással volt, nem azért, mert rengeteg jó gyerekkel voltam körülvéve, hanem azért, mert sokszor bántottak szavakban, mert egy kicsit ducibb voltam, és ezért sokkal gátlásosabb lettem. Viszont emlékszem rá, 13 éves koromban két fiú is megpróbált rávenni, hogy feküdjek le velük (18 évesek voltak :S), én nem tettem meg, pedig őrültem szerelmes voltam az egyikbe és tudtam, hogy ezek után már soha nem lesz olyan aranyos mint azelőtt volt, de nem tudtam volna tükörbe nézni. És így is lett, utána került. Ekkor döbbentem rá, hogy rengeteg srác van aki csak ARRA használja a lányokat és utána mehetnek a sunyiba... Na ettől is tartottam kicsit, ezért mindig tesztelgettem a srácokat, akikkel együtt jártam. És milyen jól tettem, egy párat sikerült kiszűrni...

Az elsőnél majdnem 17 éves voltam, és igaz, hogy 2 hét után tettük meg, de éreztem, hogy ő az igazi, nála minden klappol és azt éreztem, hogy benne nem csalódhatok. 2 éve vagyunk együtt. :)

2009. júl. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

ami a nevelesemet illeti, en nem igazan tudom h mi volt az ami visszatartott a szextol 17 eves koromig. anyukam nagyon prud, amikor 10 eves voltam, rengeteg kerlelesre es nagyon nehezen meselte el h mitol is lesz a kisbaba es inkabb ideadott egy konyvet ("Golya hozza....?") es ahanyszor kerdeztem mindig csak azt szajkozta h elosozr olvassam el a konyvet (vagyis a nehezet meg akarta uszni) a szexrol azota sem beszeltem vele. apukam eloszor megtanitott a csunya szavakra es neha poenkodik a szex-el, de eleg kozonseges modon. szoval ami a szexualis nevelest illeti nem sok jorol szamolhatok be. ami az egyeniseget illeti, arra odafigyeltek, de en mindig is iszonyu makacs es onfeju voltam (ami a szuleimmel szemben nem elony, foleg kamasz korban, de a kornyezetem rossz hatasaival szemben nagyonis az) folyton feleseltem, azt hittem nekem van igazam. es eleg sunyi is voltam, tudtam hogy lehet oket kicselezni ha pl.ejjel akartam kimenni vagy el akartam menni 1 kirandulasra hova nem szivesen engedtek viszont ok se ellenoriztek folyton. engem valahogy a sajat jozan eszem tartott a jo uton. orulok h kiprobaltam mindent de annak is hogy mindig a megfelelo pillanatban eszbe kaptam. pl 6-ban annyit reklamozta az osztalytarsam a cigit h kiprobaltam. (azelott utaltam mert a szuleim mindig korulottem fustoltek) 2 slukknal tobbet nem birtam, azota hozza se nyulok. az elso szal mindenkinek rossz de bevallaljak mertt ez a trendi. en rajottem h rossz es nem mentem tovabb. meggyoztem a szuleimet h engedjenek el 1 hazibuliba es h nem iszom. egesz ejjel boroztunk. mas ugy kel fel ezutan h milyen vagany gyerek, en ugy keltem fel h ez igy nem mehet tovabb. szakitottam a baratommal aki abba a tarsasagba vitt es lezartam a temat. a szexre pedig 17 eves korom elott gondoltam, de ereztem h meg nagyon nem allok ra keszen es inkabb ijeszto volt. megvartma mig keszen allok es en is akarom. szerencsere a baratom sem eroltette.

ugyh a sajat peldambol kiindulva, azok a gyerekek akiket nem vialgositanak fel es nem nyitottak a szulei, es lehetnek normalisak. szerintem te eddig nagyon jol csinalod. legy nyitott, ne erezze tabunak a temat. ha nagyon akar menni valahova, ne tiltsd el, inkabb valahogy ellenorizd h tenyleg odamegy-e es h milyen helyre megy. nekem a filmek es akonyvek is sokat segitettek, ezeket is a kezebe adhatod. pl. cornelia von schelling, brigitte bell: tinigondok

2009. júl. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

sztem ezcsak nevelés kérdése, nekem anyám is eztcsinálta, csak nemtudom pontosan hogy. én 13 évesen még aztse tudtam mi az a szex....17 évesen vesztettem a szüzességem, és előbb nemis akartam, pedig volt barátom előtte is. anyám vhogy elérte nálam azt, h tudjam, mikor van itt valójában az ideje. ő neki azvolt a célja, h mindenképpen éretten veszítsem el, és ne vmi tiniszerelemből. mert egy 13-14-15 is lehet ugyan szerelmes, de az nem az a szerelem, amit idősebb korban érez az ember. igazából télleg nemtudom hogycsinálta, de neki sikerült, lén 17 voltam, mikor elvesztettem, most 24 vagyok, és most van a 3. férfi az életemben akivel lefekszem. anyám szinte bele sem szólt a szexuális életemben, amikor elvesztettem a szüzességem, megbízott bennem, és a neveltetésében, h nemleszek olyan aki fűvel-fával lefekszik, és igaza is volt. szinte csak min 2 éves kapcsolataim voltak, és csakis velük feküdtem le.


sztem nekedis vmi ilyesfélét kéne a lányodnak mondani, h amit most érez, az nemigazi szerelem, h ennél majd sokkal jobb is lesz. éshogy teljesen más érzés idősebb korban (úgyértem nem 13) elveszteni a szüzességed, mert másképp állsz hozzá a dolgokhoz.

2009. júl. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!