Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a "fajtalank...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a "fajtalankodás" büntetőjogi tényállásról?

Figyelt kérdés

Én majdnem szétröhögtem magam, és eszerint minden embert le lehetne csukni 10 évre. Az ész megáll, olvassátok el, minden fajtalankodásnak számít, ami nem közösülés, azaz az orális szex is pl.

Ezek normálisak? vagy akik ezt a jogszabályt hozták még soha nem sz.pkodtak? Én komolyan nemtom ezt poénnak szánták-e vagy mi van, de ha esteleg van jogász, és válaszolna ő is, nagyon megköszönném !!!


2009. júl. 18. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
hát...én nemtudom ez hogy van,de gondolom h egy 10 éves kislányt megszopatni a szó szoros értelmébe elég nagy bűncselekmény...
2009. júl. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Várrjjj !!

ezt nem köti korhoz, hanem egyformán, mindenkire vonatkozva, minden olyan szexuális csleekmény ami nem a szó szoros értelmében vett közösülés, az már fajtanakodásnak számít a jog szerint !!! komcsi !! nézd meg!

2009. júl. 18. 09:48
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Fajtalankodásnak nevezi, de nem bünteti!

Büntetni az erőszakos fajtalankodást, a természet elleni (homoszexuális) erőszakos fajtalankodást, illetve a 14 év alatti személlyel elkövetett fajtalankodást bünteti!

2009. júl. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Ezt imádom, de komolyan. Mert hát persze az orvosláshoz, apolitikához, és a joghoz mindenki ért. Akkor csak azt tudnám mi minek szenvedünk azzal, hogy tanuljuk. Aztán rájön lassan az ember. Azért, mert hiába ott a törvényszöveg még elolvasni se tudják. Milyen törvényt néztél? Mert a hatályos Btk-ban NEM büntetik a fajtalanságot. Csak és kizálóg a szemérem elleni erőszakot, amiben igaz ott van a fajtalanság, de csakis az erőszakkal, fenyegetéssel, illetve egyéb védekezésre, akaratnyilvánításra képtelen állapotban való elkövetés minősül büntetendőnek. Ez azt jelenti pl, hogy a torkoshoz tartják a kést és felszólítanak arra hogy létesíts orális kapcsolatot különben baj lesz. Ugye mennyire más már így?

Szóval: 1.a fajtalankodás nem büntetendő önmagában, 2. ne csakaz értelmező rendelekzést olvasd el, hanem a törvényi tényállását ami miatt büntetni lehet, 3.a természet elleni fajtalanásg, ileltve természet elleni erőszakos fajtalanság alkotmánysértő volt, az első lényegében a homoszexuális kapcsolat volt, azt gondolom nem kell magyarázni, hogy miért alkotmánysértő, ha ezt büntetnék, a második peig azért volt alkotmánysértő, mert nem volt szükség arra, hogy külön tényállásban szerepeltessék, ezzel is megkülönböztetve a homoszexuálisokat.

Szóval előbb olvasd el rendesen, ne csak egy mondatot szúrj ki, mert annak semmi értelme.

2009. júl. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az emberek 1000évvel ezelőtt is fajtalankodtak, 12évesen már szültek a csajok, nem tudom mi ez a fura világnézet mostanában -.-'
2009. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Már előttem jól leírták, hogy a fajtalankodás a szemérem elleni erőszakban szerepel ott büntetendő, ez kvázi az erőszakos közösülés "megfelelője" csak itt nem történik közösülés. Valamint még a megrontás tényállásának egyes eseteiben (18 életévét betöltött 14 életévét be nem töltöttel fajtalankodik, erre való rábírás,stb.) szintén büntetendő.
2009. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

igen, ezért tanulunk mi jogot, hogy az ilyen embereknek segítsünk, mert nem tudnak szöveget értelmezni. előttem nagyon szépen leírták, hogy mit is jelent. ne csak a szavakat rakd egymás mellé, hanem ÉRTSD is meg!


20/L joghallgató

2009. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

kedves joghallgató, ez nagyon tetszik, tudod én csak kukaturkáló vagyok, és nem tudom mi az, hogy tényállás, szóval köszi a kioktatást, ezzel együtt fenntartom a kérdést, hátha képes valaki válaszolni rá, volt aki még odáig ment, hogy a homoszexuális kapcsolatot vélje természetellenesnek ....

Úgyhogy továbbra is egy értelmes (!!!) jogász válaszolhatna erre, ezt sajnos már külön kiemelem, mert a jogászok csőlátása sajnos legtöbbször pont az értelme sgondolkodást akadályozza meg.

2009. júl. 18. 23:49
 9/9 anonim ***** válasza:

14:48-as voltam

Nem nagyon értem a problémát szerintem előttem is és én is érthetően leírtam.

Elnézést ha zavar a tényállás szó használata, de nem hiszem hogy az az értelmezést befolyásolná(lehet nem az enyémre gondoltál de jól le lett pontozva így lehet mégis) és nem voltam kioktató se.


De ha érdekel, megadom a linket ahol el tudod olvasni:

[link]


Itt 198.§ a szemérem elleni erőszakot, a 201.§-tól pedig olvasd a megrontást. Ezek írják le, hogy mi büntetendő, és mennyit lehet érte kapni. Ahogy látod, a megrontás előtt szerepel az a cím, hogy természet elleni erőszakos fajtalankodás, ott nincs szöveg, mert ezt hatályon kívül helyezték, azaz "törölték" a törvényből. Ez annyit tesz, hogy azonos megítélés alá esik, ha pl.: erőszakkal fiú fiút kényszerít mondjuk arra, hogy fogdossa a másik nemi szervét, vagy fiú lányt vagy lány fiút (szemérem elleni erőszak lesz mindegyik és fajtalankodásnak nevezhető a cselekmény jogilag).

Amit te olvastál és kérdésedben szerepel az a 210/A.§, ami értelmező rendelkezés, ami azt jelent, hogy ez azt a célt szolgálja, hogy az egyes büntetendő cselekményeknél (pl.: mint a megrontás)esetlegesen nem világos fogalmakat értelmezze, ezzel elkerülve azt, hogy minden bíró azt értse rajta amit akar.


Az pedig már tényleg más kérdés, hogy sajnos több jogász is egyetért abban, hogy a fajtalankodik szó használata kissé elavult, és köznapi értelmében nem éppen az jut az embernek eszébe róla amit jogilag jelent, de a pl.: a petting szó meg talán viccesen festene a törvényben.:) Úgyhogy amíg nincs jobb ötlet marad ez, és az értelmező rendelkezése.

2009. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!