Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Nincs igazán komoly tapasztala...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs igazán komoly tapasztalatom a szexben, az az igazság, hogy félek is nagyon, minden kapcsolatomban szakítottam, amikor komolyabban szexre került sor. Hogy tudnám ezt a félelmet leküzdeni?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs kapcsolatom, de szeretném ha hamarosan lenne és nem szeretnék megint elmenekülni a fizikai kapcsolat elől, mert vágyom is rá. Nincs rossz élményem, nem molesztált soha senki, egyszerűen csak félek attól, hogy lefeküdjek valakivel.(Nem vagyok már szűz, de nem sok pasival feküdtem le, annak ellenére, hogy felnőtt vagyok, nem tinilány.) Nehezen tudok minden érintést, simogatást elfogadni, nem vagyok igazán bújós sem, talán ezért is ijesztő, hogy valakinek teljesen átadjam magam.
2009. júl. 15. 19:42
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nincs rossz élményem és rossz minta sem, de valószínűleg a gátlásosságom a baj. Olyan családban nőttem fel, hogy elvárás lett volna, hogy szűzen menjek férjhez és bár sokáig elfogadtam ezt én is, nem így sikerült. Férj még sehol, de a szüzességem sem. Lehet, hogy emiatt is van bennem bűntudat és ezért félek egy újabb kapcsolattól is. Pedig vágyom rá, de ettől a bűntudattól és "rosszat teszek, nem szabadna"-érzéstől kellene megszabadulnom, de nem tudom hogyan.

Köszönöm az eddigi válaszokat, de ha van még ötletetek erre is, annak örülnék nagyon, hátha segítene.

2009. júl. 19. 21:20
 12/13 anonim ***** válasza:

El kéne menned pszichológushoz vagy szexológushoz. Szerintem valami régi fóbiád áll a háttérben. Küzdhetsz ellene, de egyedül legyőzni nem fogod és csak megkeseríti az életedet.


Egy mentális betegség csak annyira ciki, mint egy megfázás. Neked az előbbi van. Nem gond ez, de orvoshoz kell vele menni, és ő meggyógyít.


Halkan ajánlom még saját tapasztalat alapján a kineziológiát. Én két kineziológusnál voltam. Az első pillanatok alatt kiszedte a legmélyebb szorongásaimat is és meg is gyógyított. Csak sajnos elment elég messzire.


A másikat mindenki ajnározta, de nekem ő hatástalan volt.

Ha gondolod, megpróbálkozhatsz, hátha kifogsz te is egy tehetséget, de egy lelkiismeretes szexológussal lehet, hogy jobban járnál. Vagy ha vallásos vagy, akkor keress egy papot/lelkészt. Ő is segíthet.

2009. júl. 20. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Annyit helyesbítenék, hogy mások elmondása szerint sajnos sok rossz pap/lelkész is van. Én még ilyennel nem találkoztam. A hittantanárom szerint (katolikus pap) a szexualitás a szerelem legmélyebb nyelve, és csak akkor bűn, ha a partner felé nincs szerelem.
2009. júl. 20. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!