Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Egy nőnek hogy tudnék segíteni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy nőnek hogy tudnék segíteni én mint a párja a megerőszakolási traumán egyedül mit tegyek lehet e egyáltalán? Sok választ kérnék mindent megtennék érte

Figyelt kérdés
2009. ápr. 26. 10:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
most erőszakolták meg vmikor, vagy még te előtted?
2009. ápr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Legyél vele nagyon megértő, és éreztesd vele, hogy biztonságban van amikor veled van. Öleld át, puszilgasd, beszélgess vele sokat. Ne erőltess semmit, mert nagyon törékeny (gondolom nem rég történhetett) és könnyen megijedhet.
2009. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
hát még elöttem
2009. ápr. 26. 11:54
 4/16 A kérdező kommentje:
tavaly nyáron történt
2009. ápr. 26. 11:55
 5/16 A kérdező kommentje:
és nem tudom mit csináljak most nem tudom rábeszélni az orvosra vagy pszichológusra mert makacs! mit tegyek lesz még esély arra hogy elmúlik neki:( hogy én segítek rajta ez lehetséges vagy van akinél soha sem
2009. ápr. 26. 11:59
 6/16 anonim ***** válasza:
Előző válaszadó vagyok. Hát jó lenne ha elmenne egy dokihoz, az tény. El fog neki múlni de még egy éve sem volt, sokszor 2-3 évbe is eltelik mire azt lehet mondani, hogy elmúlt, és akkor sem nyomtalanul.
2009. ápr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem fogja elfelejteni. De ha segítesz neki, akkor felfogja majd, hogy jót akarsz neki, és elmegy pszichológushoz. Feledtetni nem tudod vele, de elérheted, hogy ne gondoljon rá. Ügyelj arra, hogy szex téren ki dominál.
2009. ápr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát mi nem tudjuk mennyire van a dolog kihatással a szexuális életetekre pl. De az biztos h a legjobb amit tehetsz h nagyon őszinte és megértő vagy vele. Van egy barátnőm aki hasonló dolgokon ment keresztül és ő volt dokinál is, akkoriban az anyukája megkért minket (a barátnőit) h ne hagyjuk egyedül meg kísérjük el mindenhová. De egy idő után ez is nagyon zavarta szegényt. Sokáig nehéz volt neki. AZtán később egy igazi szerelem segítette ki őt.
2009. ápr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nemrég én is átéltem hasonlót, bár én a konkrét testi kapcsolatot megúsztam, és csak néhány apró sérüléssel végződött a dolog, de nagy bajok is lehettek volna belőle. A szándékainak hangot is adott, én viszont elég határozott voltam olyan téren, hogy mit nem szeretnék. Egy részeg, bivalyerős férfival elég nehéz beszélni, és az eszére, vagy a szívére hatni, mégis kibeszéltem magam a problémából. Az kapásból világos volt, hogy fizikai erővel nincs esélyem, így kénytelen voltam tudtára adni, hogy 16 évesen nem ilyen körülmények közt szeretném elveszíteni a szüzességem.

Nem csodálom, hogy nem szeretne orvoshoz menni, hiszen mégis egy nagyon személyes és fájdalmas emlék, amit sosem fog tudni elfeledni. Ha velem megtörtént volna aznap éjjel, én sem vágytam volna orvosi segítségre. Olykor sokkal többet jelent, ha olyannal beszélget az ember, aki közel áll a szívéhez, akiről tudja, hogy megérti, és nem fogja bántani, se fizikailag, se lelkileg. Ezt a szörnyű emléket sosem fogod tudni elfeledtetni vele, enyhíteni azonban tudsz fájdalmain, és képes vagy elérni, hogy teljes bizalommal forduljon hozzád.

Ne erőltess semmit! Ez nagyon fontos! A női lélek összetettebb és érzékenyebb, mint gondolánk. Bár velem nem tették meg, mégis bármilyen óvatos, gyengéd és szeretetteljes az érintés, ha a derekam egy bizonyos pontján megérintenek, az az éjszaka jut az eszembe, végigfut a hátamon a hideg és komolyan kétségbe esek, pedig már több, mint egy éve történt. Nem lehet tudni, hogy nála melyik érintés vált ki ilyen reakciót. Bár minden nő más és más, nekem a határozott, mégis gyengéd ölelés segített mindig. Velem ilyen formában tudták éreztetni, hogy nem vagyok egyedül, és, hogy biztonságban vagyok. Neki is erre van szüksége, na és persze sok-sok beszélgetésre, ami eleinte biztos, hogy nem lesz könnyű neki, és sokat fog sírni is, de ezzel szerintem sokat lehet enyhíteni a fájdalmakon. Fontos, hogy ne legyen kötelező, vagy vallatásszerű, csak szépen finoman, és kíméletesen.

Beszélj hozzá minél többet, csókold gyengéden, simogasd és öleld… és ne erőltesd… se az orvost, se a testi kapcsolatot… Te ezzel tudsz neki segíteni. Ha türelmes vagy ez pont elég lesz ahhoz, hogy megszűnjön a félelme, és enyhüljön a lelki fájdalma…

Sok sikert, és jobbulás neki!


17/L

2009. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
SZEVA én már ezt átéltem a barátnőmmel és sok türelem gondoskodás az a lényeg nagyon bízzon benned hogy meg tudjon beszélni neked és higgyen hogy segíteni fogsz rajta én egyedül megéltem ezt és semmit nem szabad sürgetni és mond hogy vele bármikor bármit megbeszélhetek de ha nem fog soha beszélni róla az se baj nem is kell majd ö beszél ha akkor! türelem kell hozzá kérdezd meg öt mit szeretne később beszélni róla orvoshoz fordulni megbízna e benned! ha részleteket szeretnél írj azt majd még válaszolok kérdéseidre sok sikert sajnálom az ilyeneket nyomorékokat meg megölném akik ilyeneket csinálnak
2009. dec. 17. 11:01
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!