Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Ha leborotválom a fanszőrzetem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha leborotválom a fanszőrzetem, akkor utána mindig begyulladnak a szőrtüszőim. Mit csináljak, hogy ez ne legyen?

Figyelt kérdés
2008. jan. 11. 00:08
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%

Nekem is pont ez a gondom. Sajnos a gyanta sem megoldás, mert attól meg benőnek a szőrszálak a bőr alá, begyulladnak, és szintén undorítóak lesznek.

A legrosszabb megoldás azonban a borotva. Ahogy a kis szőrszálak kidugják a fejüket, szúrják az amúgy érzékeny bőrt, az eredmény: piros pöttyök ameddig a szem ellát.

Szomorúan látom, hogy szereintetek sincs igazi megoldás rá.

2009. márc. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak a végleges szőrtelenítés a megoldás szerintem. Tudom hogy nagyon drága persze. Bármilyen más módszerrel próbálkozol, irritálni fogja a bőrt mert ugye a szőrt nem arra találták ki hogy kitépkedjék, levágják.
2009. márc. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló problémám volt, amikor elkezdtem a fanszőrzetem borotválni. Eleinte rendes borotvával próbáltam, de ahogy neked is, nekem is begyulladtak a szőrtüszőim, és vörös színben izzott az ágyékom. :D Én Septosil szemkenőccsel kenegettem, ez kb. 2 nap alatt elmulasztotta (nekem is eléggé érzékeny a bőröm, sajna örököltem. :S) Jelenleg borotválom, ajánlom figyelmedbe a Gilette Intuition borotvát, ez Aloe Vera párnás, nem eldobható, kell bele rendszeresen pengét (pengés Aloe-párnát) venni. Nekem tökéletesen bevállt, csak a borotválás irányára kell figyelni. Érdemes fanszőrzet borotválás előtt-után [Aloe-Verás] testápolóval bekenni a borotválandó bőrt, majd lemosni. A borotva teljesen fájdalommentes, mechanikus (nem elemes), nálam ez a tuti. ;)
2009. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%
"Bár én csak 12 éves vagyok de nekem a suliban a tesitanár Tibi bá szokta csinálni.Nagyon rendes sokat segít nekem.Bár a szüleim ennek nemörülnek." ez ugye csak valami elcseszett vicc? A tesitanárod segít leborotválni a fanszőrzeted? Ez csak nekem tűnt fel?
2009. dec. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%

Én csak most olvastam először a válaszokat de mint az előttem szóló én is ledöbbentem... ááá nem lehet pedofil tibi bácsi... de a gyerek se tiszta hogy még a szüleinek is elmondta meg azok se hogy nem jelentették fel...ez beteges!

Am meg a kérdésre: nekem szerencsére nem olyan érzékeny a bőröm de a borotválás irányára nekem is figyelnem kell.

Én csak azt tudom javasolni hogy csak borotvával, fürdés után vagy közbe, ha gondolod tehetsz rá habot is bár mostmár vannak ezek a zselék azok jobbak, és a "művelet" végeztével kend be valami bőr nyugtató készítménnyel (testápoló, a veet krémek is jók, vagy a férfiaknak szokott lenni olyan borotválkozás utáni balzsam (nivea),esetleg ha tudsz szerezni timsó-t azzal is bekenheted (ez egy nagyon régi férfi trükk, nehéz beszerezni de tutira jóó))

2009. dec. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%
Sajnos én is küzdök ezzel a problémával. Ezelőtt sima vízzel borotváltam mindenhol, de most mióta kaptam ajándékba, áttértem a gel -re. Ezzel jobb és könnyebb. Bár a borotvánál megvan az a kellemetlen utóhatás, hogy mikor kezd kinőni a szőr, el kezd viszketni a borotvált felület, ez enyhén irritáló és kellemetlen is (számomra legalábbis). Érdekes módon "csak" a bikinivonalnál és környékén szokott begyulladni a szűrtüszőm, a lábamon nem, ott "csak" sebek szoktak lenni a vakarás miatt. Nem néz ki valami jól...Épp most nézek utána a hideggyantának, olvasom, hogy mennyivel lenne jobb. Persze csak lábra! Isten ments, hogy máshol gyantázzak... :) 4 pengés beretvám van, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, csak erősebben nő ki a szőr utána :S Ezért gondoltam a gyantára, csak nem tudom, hogy érdemes -e kipróbálni, elég érzékeny bőröm van. Egyébként a bikinivonalat és környékét borotválás után le szoktam lenni fertőtlenítővel, be szokott válni gyulladás ellen. Hónaljon is le szoktam kenni, mert sajnos ott is ki szokott pirosodni, pöttyösödni. Szóval én fertőtlenítek és Baba testápolót használok minden zuhanyzás után érzékeny bőrre. Ja, és a pöttyöket nem ajánlatos nyomkodni, mert csak még olyanabb lesz... :S Ha valaki próbálta már a gyantát/hideggyantát, megköszönönném, ha megosztaná élményeit, tapasztalatát! Köszönöm, sok sikert!
2010. ápr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
fent......Tibi bácsi?.......Nem hiszem el......
2010. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!