Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Ha leborotválom a fanszőrzetem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha leborotválom a fanszőrzetem, akkor utána mindig begyulladnak a szőrtüszőim. Mit csináljak, hogy ez ne legyen?

Figyelt kérdés
2008. jan. 11. 00:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Bizonyára nagyon érzékeny bőröd van. Ezzel sajnos nem nagyon lehet mit kezdeni, mert bármely más szőrtelenítési módszer is ugyanilyen következménnyel jár. Tehát én csak azt tudom tanácsolni, hogy esetleg válassz egy (sajnos jóval fájdalmasabb) sokkal tartósabb szőrtelenítési módszert! (pl. gyanta, epilátor) Bár tudom, egy ilyet kibírni kegyetlen nehéz. Esetleg dönthetsz a végleges szőrtelenítés mellett, de ahhoz igen mélyen a pénztárcába kell nyúlni.

Meg esetleg kérdezz meg egy kozmetikust,hátha ő tud valami gyógyírt a begyulladt szőrtüszők ellen! ;)

2008. jan. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a Veet szőrbenövés elleni krémet, nekem ez bevállt! Ára kb. 1200 Ft
2008. jan. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Borotválás előtt jól puhítsd fel a szőrt (borotvahabbal), mindig tiszta borotvát használj, és csak a szőrszálak növekedésének irányába borotválj, az nem irritálja a tüszőket annyira. A végén pedig ápold le valamilyen szerrel (hogy milyennel, arra nem tudok tanácsot adni, gondolom az a Veet jó lehet).
2008. jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Én is ezzel a problémával küzdök.Kipróbáltam mindent.Veet,gyanta...de semmi nem segített.Mindennek a vége piros pontocska lett.Ilyenkor télen kevésbé,de nyáron nagyon.

Érzékeny a bőröm,akárcsak neked.Nem tudom,h mennyire találkozol tisztítószerekkel,de majd azokkal is lesz egy két küzdelmes nap!

2008. jan. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
menj el bőrdokihoz ő tud rá adni kenőcsöt az hatásos
2008. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezzel sajnos én is így vagyok, tökéletes megoldást nekem sem sikerült találni. Én az epilálást egyáltalán nem javaslom mert attól nekem olyan gyulladásaim lettek hogy hónapokig nem múltak el. A borotválás irritál a legkevésbé, használj jó minőségű, éles borotvát. Legjobb ha a kádban csinálod ahol fürdés közben jól felpuhul a bőr és a szőr. Mindig növekedési iránnyal megegyezően borotválj, utána pedig használj valamilyen bőrnyugtató krémet. Nekem az aloe verás vált be. Az eredmény így sem tökéletes, de még ez a legjobb szerintem.
2008. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
teljessen igaz a szörtüszö begyullad még a epilálástól is a gyantát még én sem probáltam fürdés után könnyebb a borotválás nekem még a weet szörtelenítő habja vált be utánna bekenve krémmel hogy ne pirosodjon ki
2008. jan. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Bár én még "csak" 17 éves vagyok, van egy barátom 4 éve és de inkább csak hétvégén tudunk együtt lenni, ugy. ughogy csak akkor szoktam igazán leborotválni. nekem az tűnt fel, hogyha hagyom ugy fél centire kinőni akkor nem lessz piros és érzékeny. bár akik hetente többször vannak a barátjukkal nekik nem tudom, hogy lehetne megoldani. csa tapasztalatot írtam. rem tudtam v.kinek segíteni
2008. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 tade ***** válasza:
88%
En ugyanezzel a broblemaval kuzdok, ha le kell szuksegesetben borotvalom.... amugy gyantaztatni jarok az bevalt....igaz az elso alakalom egy "kicsit" kellemetlen, de a utanna mar nem olyan szornyu...egy napig piros utanna nekem semmi bajom nincs vele.....de lehet neked nagyon erzekeny borod van...lehet kapni epilatort amin van borotvalasi funkcio (egy kulon fej amit csreleni lehet, olyan mint a ferfi villany borotva, ami nem pengere mukodik) probald meg azzal!!!!
2008. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
30%
Bár én csak 12 éves vagyok de nekem a suliban a tesitanár Tibi bá szokta csinálni.Nagyon rendes sokat segít nekem.Bár a szüleim ennek nemörülnek.
2008. aug. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!