Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Miért szép és erotikus ha a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szép és erotikus ha a nőknek hosszú hajuk van?

Figyelt kérdés
2008. dec. 21. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Mert az a nőiességükbe tartozik...

Rövid hajú nők sztem gusztustalanok

2008. dec. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Hát ez nem igaz, hogy a rövid hajú nők gusztustalanok,ez baromság. De tény, hogy a hosszú haj szinte a legjobban kifejezi a nőiességet, egy hosszú hajú lány mindig tud magának más frizurát csinálni, sokkal erotikusabb pl egy fehérneműben ahogy előredobja a haját, szeretkezés közben is izgató lehet, ha mind a kettőjüket betakarja a lány haja. szerintem ezekért..
2008. dec. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés!

Szerintem: Mert az ápolt (!) hosszú haj elegáns, és főleg kibontva a szabadság benyomását kelti. (ez a nyelvhasználatban is tetten érhető: áradó hajzuhatag, "rakoncátlan fürtök" stb.) Gondolj bele, a szép nőket festményeken stb. szinte mindig kibontott hosszú hajjal ábrázolják, ha meg a szexuális felszabadultság, erotikus vonzerő a lényeg, akkor még inkább. Puritánabb csoportokban pl. viszont kötelező (volt) összekötni, összefonni, stb. (gondolj az Abigél c. filmre, ahol Gona haját a vallási iskolában szoros copfoka fonják) - ez pedig a korlátozás, visszafogottság szimbóluma, szexuális és egyéb értelemben is. Pl. irodákban, decens munkahelyeken nem csak praktikus szempontok diktálják, hogy a hosszú hajú nők is legtöbbször összefogják a hajukat.

A Jane Eyre-ben van egy jelenet, ahol a puritán lelkész levágatja egy göndör, vöröshajú kislány haját, noha a saját lányának a haja mesterségesen göndörített.


Nekem tetszik a szép hosszú haj nőkön és férfiakon is, ugynakkor sok lánynak a rövid is jól áll. Ez stílus, ízlés, arcforma stb. kérdése.

2008. dec. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

A hosszú haj nem csak szép és erotikus, hanem lehet, a hiúságról is szólhat mások számára az adott kontextusban, meg a korlátok konvenciók el nem fogadásáról. Nem csak férfiak esetében, ez a fura.

Tanárként dolgozva szembesültem azzal, hogy a derékig érő kibontott hajam igencsak szokatlannak számít - noha huszonéves vagyok, azt láttam, hogy a velem egykorú nők már levágatják, főleg, ha gyerekük is van. (Az összefüggés nem teljesen világos számomra.) De ha nem, akkor meg összefogják, feltűzik, mert úgy valóban decensebb? Na én nem foglalkoztam ezzel. Nem azért van hosszú hajam, hog rejtegessem. :D

2008. dec. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Az utolsó válaszolóval teljesen egyetértek. Kicsit off, én sem értem, hogy amint szül valaki egy gyereket miért vágatja le rögtön a haját, miért kell átmenni tipikus anyukafazonba?

Ha nem praktikus a baba ellátásánál, nincs egy csat vagy hajgumi a fürdőszobájukban?

2008. dec. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
mert sok nőnek hullik a haja szülés után, és, ha rövidebbre vágatják nem látszik annyira
2009. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Én személy szerint csak hosszú hajú lányokat szeretem,és csak olyanokkal vagyok hajlandó ismerkedni akinek szép hosszú derékig ér.Haj levágatás nálam már szakító ok
2009. febr. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
"hajlevágatás szakító ok" - ez drasztikusan hangzik, de egytértek azzal, hogy a külsőbeni drasztikus és egyhamar nem visszafordítható változtatásokat jobb előre megbeszélni a párunkkal. :)
2009. febr. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!