Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Miért vannak olyan időszakok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak olyan időszakok a nőknél, hogy nem kívánja a szexuális együttlétet?

Figyelt kérdés
A nyáron minden tök jó ment ezen téren. aztán szeptembertől dolgozni jár (de 7végén nem) és azóta egyre kevesebb a szex illetve most már 4 hete nem volt semmi. Lányok főleg tőletek várom a választ!! Pasi nincs a dologban azt tudom.
2008. dec. 8. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Hát a hormonszint változás okozhat ilyet, sz'al a mensi ciklus 4 hetes ugye, és abban a 3 hétben amig nem menstruál az ember, lesz olyan időszak amikor legjobban kivánja a szexet, de ahogy közeledik a mensihez ujra, egyre kevésbé. Ez logikusnak tünik, de én sok barátnőmtől hallottam már, hogy mensi közelében kívánták legjobban a szexet... Akik fogamzásgátlót szednek, azoknál megint más a helyzet, mert náluk a gyogyszer egy állandó standard szinten tartja. De oylan, h valaki 4 hétig sose kívánja a szexet, hát ez számomra elképzelhetetlen, hacsak nincs valami lelki gondja-baja. Nem tul stresszes a munkája? Nincs valami, amit nem mond el? Amugy jótanács: mi azt szoktuk csinálni a barátommal, hogy mikor nekem nincs hozzá kedvem, neki meg nagyon, akkor elkezdünk játszani, h hozza meg az én kedvemet is, ha tudja... és úgy fel szokott izgatni, h az nem igaz. Sz'al ha nem teljesen határozott az a nem, akkor érdemes ezzel próbálkoznod, hátha megjön a kedve:)
2008. dec. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma beszélgettünk erről a témáról a feleségemmel. Ugyanis nálunk is az a helyzet,hogy ritka a szex. Arra a kérdésemre,hogy miért ilyen kevés annak ellenére,hogy sokat próbálkozom nála,az volt a válasza,hogy neki nem tünt fel,hogy 3-4 hete nem szeretkeztünk. Puff! Egy világ omlott össze bennem. Az az érdekes,hogy a legtöbb nő szereti a párját és azt állítják,hogy semmi bajuk a párjukkal,de akkor miért ennyire elutasítóak,vagy csak szánalomból fekszenek le a párjukkal,és alig várják,hogy vége legyen a szexnek. Ha van is szex ilyenkor a férfi minden egyes pillanatát élvei és élvezni akarja minél hoszabb ideig,de a legtöbb nő meg pont az ellentétje,hogy minél hamarabb akarja,hogy vége legyen. Ilyenkor egy férfi ha nincsen szex hetekig,akkor kénytelen maszturbálni,de ha ezta feleség megtudja máris hisztizni kezd és úgy érzi,hogy kevés a férfinak és ez mély sebet ejt a lelkében. De könyörgöm ha négy hétig hallani sem akar egy nő a szexről,hát jó hogy kielégítem magam! Kibírni nem lehet szex nélkül mert akkor "szétdurranok" és ilyenkor marad a marokmarcsi.

De ezt a kérdést sok kétségbeesett férfi feltette úgy mint én is felktettem és fel is fogják tenni a férfiak mert egyre több nő dobja el szexuálisan a párját magától és ez egy férfinak nem jó,sőt írtó kellemetlen érzés.

2008. dec. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ez sokmindentol fugg, igen, fugghet a noi ciklustol, hogy miko rkivanjuk jobban a szexet. Nalunk valahogy en(no vagyok) tobbszor kivanom a szexet, a parom a romantikusabb-ert van oda, en az extremebb dolgokert, de megprobaljuk kiegesziteni egymast. Nem hinnem, hogy a nok egy ido utan nem kivanjak a szexet egyaltalan. En ugyan nem vagyok hazas, de egyutt elek a parommal, fiatalok avgyunk(22), mindketten dolgozunk, igen, egesz nap, de egymassal foglalkozasra kell, hogy idot szakitsatok. Ha nem kivanja a baratnod, abban te is hibas lehetsz, probald felizgatni, ne a mennyiseg, hanem a minoseg szamitson. A 4 het eleg sok, vidd el valahova egy romantikus estere, tegyel erte valamit. A masik meg, hogy nem csak a ferfiaknak, a noknek is vannak igenyeik, a legtobb ferfi maszturbal ezert, azt meg a no leszolja. En maszturbalas helyett szolok a paromnak, hogy most akarom es ez van, o soha nem utasit vissza, sot, orul neki. Alaktitsatok ki egy olyan viszonyt, ahol mindketten elmondjatok, mit szeretnetek, milyen igenyeitek vannak es kompromisszumot kell kotni a kapcsolat, hazassag erdekeert.
2008. dec. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát velem még ilyen nem volt...

És nő vagyok. És nem tartom magam nimfománnak, csak egészséges szexualitású nőnek, aki szereti és kívánja a párját. És ha valami miatt akadályoztatva vagyunk, az engem legalább annyira "megvisel", mint Őt (ha nem jobban :).

Persze lehet, hogy könnyen beszélek, mivel úgy érzem, a párkapcsolatom teljesen rendben van, sőt, úgy egyáltalán az életem, nincsenek nyomasztó munkahelyi gondjaim, stressz az életemben, nem szültem még gyereket, hogy esetleg a terhességet kísérő/követő hormonális és hangulati ingadozás bezavarjon... és nem 100 éves a kapcsolatom, csak másfél...

De lehet, hogy nem is (kizárólag) ezek okozhatják egy nő életében a vágy csökkenését, nem tudom. Mindenesetre nagyon-nagyon remélem, hogy soha nem is lesz ilyen problémám.

2008. dec. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Srapnel ***** válasza:
86%
A szex hiánya egy egyszerű indikátor, ami azt mutatja, hogy mennyire jó a kapcsolat és mennyire biztonságos, valamint stresszmentes az illető élete.
2008. dec. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nalunk mminden masnap volt (10,5 eve vagyunk egyutt), de amiota terhes vagyok en sem kivanom, és nem is leszek nedves, pedig ugyanugy szeretem, meg ugyanugy el-elkapom egy kis orális kényeztetésre. szoval kivanom, de megse.

nagyon "defektesnek" erzem magam, hogy szaraz vagyok, es valoszinuleg ez is kozrejatszik.


szoval a kerdesedre a valasz nalam a hormonok.

van, akinel a stressz.

van, akinek nem volt orgazmusa, nem jelent neki annyit az egyuttlet, ezert nem "tunik fel", hogy nincs olyan gyakran.


szerintem

2008. dec. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszaitokat! A barinőm 22 éves óvónő (sz.tem nem nehéz munka) 3,5 éve vagyunk együtt és általában megbeszéljük az ilyen problémákat. Most is így történt én jeleztem számára h nekem nem jó és kérdem h mi a baj erre ő nem tudja meg nincs semmi. Most ezzel én mit csináljak???? Amúgy foglalkoztam vele volt romantikus vacsi, mozizás stb... nem nagyon vált be.
2008. dec. 9. 13:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Hat mondjuk en megtudom erteni mert van hogy nekem sincs egyaltalan kedvem a sexhez meg faradt vagyok, tul elfoglalt stb.. es van hogy eszembe se jut.Egyszeruen nem nagyon erdekel.
2008. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk fordítva volt egy időben: a párom (ő a férfi) életében nagyon sokminden összejött, munkahelyi zűrök, költözés, lakásfelújítás, banki hitel, stb. Mindenen járt az esze, csak a szexen nem, illetve ritkábban, mint ahogy én vágytam rá. Akkor én azt hittem, ha beszélünk róla, meg ilyenek, akkor biztos jobb lesz, de Ő mindent nyaggatásnak érzett, meg úgy érezte, még ezzel is nyomasztom, plusz egy probléma, mert még azt is fel kell vennie teherként, hogy férfiként sem állja meg a helyét... Ez pedig kettőnk között is további feszültségeket generált, szóval pont az ellenkezőjét értem el vele, még kevésbé volt hozzá(m) kedve. Nem lehet persze teljesen összehasonlítani a kettőnk helyzetét, mert ezt egy férfi nyilván teljesen másképp éli meg, mint egy nő. De a saját tapasztalatomnál többet egyelőre nem tudok megosztani Veled.

Szóval hosszú-hosszú idő után arra jöttem rá, hogy ilyenkor békén kell hagynom. Ez nem a probléma szőnyeg alá söprését jelenti, csak hogy nem pakolok rá újabb problémát, hanem ehelyett a meglévők megoldásában, kezelésében, elviselésében segítek, amennyire csak tudok, és igyekszem türelmes, megértő Társa lenni mindenben, amíg elmúlik ez az időszak. És sokáig tartott (hónapokig). De elmúlt, és most már pontosan érzem, mikor kell kicsit visszavonulnom, háttérbe szorítanom magam, békén hagyni Őt, és nagyon-nagyon hamar visszatalál ilyenkor. :)

Tehát: a szex ritkulása nem ok, hanem valaminek a tünete. Nem ez a valós problémája a barátnődnek, vagy a ti problémátok. Ez csak valamit jelez, ami a háttérben van. Persze, ha ő sem tudja, vagy nem tud/akar beszélni róla, akkor nehéz lesz felderíteni, hogy mi az, és a gyökerénél megszüntetni a problémát... Lehet, hogy kezd "elfáradni" a kapcsolatotok. 3,5 éve vagytok együtt, lehet, hogy némi frissítésre van szükségetek. Vagy egy kis ideig ne hozd szóba a dolgot, ne közeledj, lehet, ha egy kicsit türelemmel vársz, akkor magától fog nemsokára közeledni. Lehet, hogy teljesen más húzódik a háttérben, valami miatt nem érzi jól magát, de az is lehet, hogy rosszul ítéled meg a munkáját, és bár szerinted nem nehéz, neki kicsit mégis sok. De ha beszélgetsz vele, ne azt kérdezd, hogy miért nincs kedve a szexhez, hanem hogy hogy érzi magát, segíthetsz-e neki valamiben, mihez lenne kedve közös program gyanánt, stb. Ne "nyaggasd" a szex-szel. Tanulj az én hibámból :)

És esetleg az is rátok férne (bár nem tudom, mennyit vagytok együtt), ha egy kicsit lazítanátok. Nem nyitott kapcsolatról beszélek, nem kell senkinek félrlépnie, csak esetleg szervezhettek több külön programot, mindenki a saját baráti társaságával, stb. Hiányozzatok kicsit egymásnak.

Remélem, tudtam segíteni, mert több ötletem egyelőre nincs...

2008. dec. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat remélem majd beválnak.
2008. dec. 9. 21:01
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!