Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Ez szerelem szerintetek?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez szerelem szerintetek?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm aki iránt az utóbbi egy évben nagyon furcsa érzéseket táplálok és magam sem értem.Valahogy úgy érzem, hogy szeretnék minél több időt vele tölteni és néha azon kapom magam, hogy féltékeny vagyok ha valaki odamegy hozzá egy buliban például.De ezek mégsem olyan érzések mint amiket egy fiú iránt érzek amikor szerelmes vagyok belé.Nem igazán tudnám megfogalmazni nektek, hogy miért csak egyszerűen más és nagyon meglep, mert eddig soha nem éreztem ilyet egy másik lány iránt, még pedíg a legjobb barátnőmet már majdnem 10 éve ismerem.Amúgy nem azért írom, mert bármi bajom is lenne azzal ha biszex vagyok csak olyan fura.Van más is így ezzel?Biszexek ti ugyanúgy éreztek mindkét nem iránt vagy van valami különbség?

2018. jan. 30. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Egy igazán kifejtős válaszokat adó ember vagyok ilyen szempontból. Nem vagyok se szexológus, sem pszichológus, de.. Remélem segítek.


Voltál már szerelmes valaha? Más a gyerek-diákszerelem sokkal, mint egy mélyebb és komolyabb, ez tény, de enélkül szerintem egy szép emléksorral szegényedne az ember. Ha még nem: ez amolyan torkodban dobog a szíved érzés, beszúr a gyomrod, csak rá gondolsz, minden idődet vele akarod tölteni, csak ő, csakis ő jár a fejedben, késztetést érzel a megérintésére, a megcsókolására/megölelésére, szeretnéd magadra vonni a figyelmét, mindig mosolyogsz mellette, zavarban vagy (pl. kipirosodik az arcod vagy nem tudsz a szemébe nézni és kicsit ijedten elfordulsz) stb. Ha a lánnyal ilyesmi érzésed van, akkor az kezdeti szerelemnek is mondható, innentől kezdve pedig már igencsak nem heteroszexualitásról van szó. Hogyha ezek alapján se tudod még, tölts vele több időt és majd kialakul, vagy ha ez jobban összezavarna, kicsit hagyd Őt, és meglátod, milyen nélküle, mert ha nagyon rossz, hiányzik keservesen, mindig rá gondolsz csak és társaik, akkor ebből is leszűrhető a szerelmi vonzódás, de ha nem, és hamar kirepül a gondolata a fejedből, akkor nem volt (még csak kezdetleges) szerelemről (se) szó. Tegyél úgy, ahogyan Neked a legjobb! Ahogy Te érzed a legjobbnak. Én a helyedben több időt töltenék vele, úgy kellemesebb is és hamarabb kiderül. (Ha megfogadsz egy tanácsot, ne menj kapásból arra, hogy megcsókolj egy másik lányt, csak hogy kiderítsed ezt.. fejest ugrani nem jó, lehet, még jobban összezavarna. Lassú víz partot mos.:) )


És lényeges lehet az is, hogy mennyi idős vagy. Vannak lányok, akik átesnek 12-16 éves koruk között (ami normális) a “keresem öngmagam” vagy a “lázadok minden és mindenki ellen” (szülők által elnevezett) fázisban egy összezavarodáson, amikor kicsit megkavarodik minden. Nos, saját tapasztalat is és reeengeteg más szexuális beállítottságú emberrel hozott össze az élet, akik elmesélték sztorijukat; csúnya átlagot mondani, de a lányok általában ebben a korkategóriában találták meg önmagukban azt a másságot, vagy voltak hetero* (erre majd visszatérek) lányok, akik ilyentájt estek át ezen. Vannak persze kivételek, mindenki más, mindenki máshogy éli ezt meg..:) Amit egyedül mindannyian tudtak/tudunk/tudok mondani, az az, hogy ez idővel le fog benned tisztázódni. Előbb-utóbb, vagy lehet, előbb inkább, de észre fogod venni, hogy mi is ez, vagy lehet, később. (Ezen a fázison néhol mindenki átesik, aki vonzódik a saját neme felé, mert ahogy az ember nő fel, úgy nő a feje lágya és jön elő benne a felismerés.)

Két végifejlet szokott lenni, de van egy harmadik is, ami nem gyakori, csak pár ismerősömnél fordult elő:

1. A heteró lány ismerőseimnél, akikben volt már ilyen érzés, azoknál elmúlt a bizonytalanság. Fiatalabb korban jött elő náluk, mert nem volt tisztában önmagával, kereste, hogy ki is ő valójában, vagy csak szimplán nem tudta még az érzelmeit behatárolni, így ez megzavarhatta őket, vagy volt olyan is, aki nyitottabbként belement egy másik lánnyal csókba (maga a csók kíváncsisága miatt) és megzavarodott kissé. A végeredmény az lett, hogy eltelt x idő, majd elfelejtették ezt az érzést, nem maradt meg bennük, viszont stabilan heteroszexuálisnak vallják magukat. Lányokkal pedig azóta sem volt kapcsolatuk eggyel sem, és ezt onnan tudom, hogy nyílt ember révén mertem beszélni velük arról, hogy mit reagálnának, ha valamelyik lány megcsókolná őket, és már a testi reakciójuk sem volt igenlő válasszal.

2. A “másabb”aknál (nem szeretem így titulálni) jött egy olyan személy, akiknél annyit vettek észre, hogy “hoppá, szerelmes vagyok” (fent említett jelekből tudhatóan). Vagy pedig nemes egyszerűséggel a kisebb jelek megjelentek, hogy egyre jobban megnézték a lányokat, nem tudtak nem dekoltázst nézni, vagy egyszerűen megvolt az az érzés, hogy “tetszik ez a lány”, automatikusan átfutott ez az agyukon, és egyszer csak idővel realizálódott bennük a felismerés, hogy “basszus, miket gondolok én?” vagy pedig megszólták őket, hogy miért nézik annyira a másik lányt. Ez ugyanolyan normális, mint egy heteró fiúnál a nagymellű tanárnéni nézése nyolcadik osztályosan, vagy egy hetedikes lány álmodozása Justin Bieberről, hogy milyen helyes (példák :)) )

3. Voltak olyanok is, akiket elnyomtak nemes egyszerűséggel, mert a családi nyomás/környezetben lévő emberek/önmaga nem engedte ezt továbbfejlődni. Aztán pedig hopp, egyszer csak mégis felszínre tört hirtelen minden a semmiből. Erre egy példa az egyik barátnőm édesanyja, aki egy hűtlen férj után sírva beszélgetett velem, majd helyre tette a válás után magát, eltelt egy év, és nyitni se mert senki felé, mondván, hogy Ő szingli és független nő.. és hopp láss csodát, a párjával, aki NŐ, boldogabb, mint valaha:) Gyönyörűen mosolyog, és az önbecsülése is jobb, mint valaha, rá se lehet ismerni..

(4. Ez egy nagyon zárójeles. Léteznek látens homoszexuálisok, biszexuálisok stb. Annyit jelent, hogy Ők olyan emberek, akikben nem tudatosult még olyan szinten sem a másság, hogy felvetüljön bennük maga a kérdés is. Általában felnőtt emberekről van szó, gyakori a középkorúaknál. (Saját véleményem szerint az akkori kor neveltetése miatt is lehet ez))


*és itt térek vissza a heteroságra. Van egy skála, a Kinsey-skála. A lényege,hogy van egy szakasz, az egyik pontton van a hetero és a másikon a meleg. A lényege, hogy megmutatja, ki mennyire hetero, ki mennyire meleg, vagy hogy az illető biszexuálisan mennyire vonzódik melyik nemhez. Van, aki hisz ebben, van, aki nem. (Viszont megjegyezném, hogy nem egy hetero barátnőm kérdezte, hogy lefeküdnék-e vele, mivel kíváncsi, milyen lánnyal, úgy, hogy barátja van, szóval itt azért nem teljesen heteroságról beszélünk, hanem már-már biszexualitásról, mert azért érzelmileg nem kötődött nőneműhöz.)


Kicsit már nosztalgikus így belegondolnom, nekem ez igen korán kezdődött. Biszexuális vagyok, magam így kezdtem tudatosan rájönni, ki s mi lánya-borja vagyok. Személy szerint a női nem jobban vonz, de mindkét nemhez máshogyan vonzódom. Nővel voltam kapcsolatban rendesen szerelmileg, férfivel pedig nem jutottam el a komoly érzelmi szintig, de más volt a kettő kezdetben teljesen. Persze a személyek is.

Nem vagy egyedül ezzel.


Remélem segítettem

Üdv

2018. jan. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


jav.: annyit korrigálnék, hogy nem teljesen biszexuális az illető, mivel hogy le akar feküdni valakivel, *de a testi felizgulása viszont nincs meg. Ezt kihagytam.

2018. jan. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Húha hát először is azt a rohadt :D.Én 4 éve tartó gyakoris pályafutásom alatt még ilyen összeszedett és részletes választ nem kaptam ebben egyszerűen minden benne volt és nagyon sokat segített a dolgok letisztázásában.Abból amit írtál rájöttem, hogy nem csak eziránt a lány iránt, de igazából eddigi 19 évem alatt nagyjából senki iránt nem éreztem azt az igazi szerelmet amit mindenki keres.Ezt amúgy valahol a lelkem mélyén mindíg is tudtam, mert amikor mondjuk nézek egy filmet vagy sorozatot és benne van egy szerelmespár akkor nem tudom ki hogy van ezzel, de nekem nagyon átjön az érzése annak általuk, hogy milyen is az az igazi szerelem.Ezt azért szomorú így beismerni magamnak, de ez van azért még reménykedek nincs minden veszve és majd egy nap találok valakit aki ilyen érzéseket vált ki belőlem.Amúgy ezek az érzések a lánnyal kapcsolatban is szerintem csak azért voltak, mert ilyen tekintetben elég későn kezdtem el érni vagy inkább elég későm éreztem úgy, hogy készen állok rá és foglalkoztatnak az olyan dolgok mint szexualitás vagy fiúk, de akkor viszont aztán hatványozottan és néha úgy éreztem, hogy legszívesebben repülnék mindenkire :D.Na meg ezzel együtt persze a nagy önazonosság keresése mind a szexuális orientáció mind pedíg az élet más területein is.És szerintem ezek így összeadódva okozták ezt.Mondjuk még mindíg furcsa ez az érzés, mert tényleg a szerelem közelében sincs az erőssége, de mégis csak vele kapcsolatban érzek így.Minden esetre köszönöm a válaszod és szerintem mondanom se kell, hogy ment a zöld pacsi :D
2018. febr. 2. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!