Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Miért olyan furcsa, ha a...

Miért olyan furcsa, ha a házasságig akarok várni a szexszel?

Figyelt kérdés

Hithű katolikus vagyok és így látom jónak. Nekem nem a testiség az elsődleges szempont. Úgy érzem túl van lihegve manapság a téma.

17/L



2015. ápr. 16. 16:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

"Nekem nem a testiség az elsődleges szempont." Akkor miért is olyan fontos, hogy házasságig várj vele?

Nekem sokkal inkább úgy tűnik, hogy a testiség kérdése az elsődleges szempont itt is, csak fordítva.

2015. ápr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%

haha jaguár.


Oks, addig vársz, de utána hajlandó vagy-e az öklözésre?

2015. ápr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 To7ka ***** válasza:
74%

Olvasd el a korábbi kérdéseket a témában. Azért furcsa, mert egy kapcsolat nagyon szerves része a szeretkezés. Ha találsz egy aszexuális pasit akinek nem az örömszerzés (ami egy gyönyörű dolog) hanem csak a szaporodás szempontjából fontos, akkor legalább valószínűleg együtt, de nagyon fura értékeket adtok át a gyerekeiteknek.


Ellenben ha olyat találsz, akinek igenis fontos lesz a szex, a szeretkezés, és aláírtok egy komoly papírt mielőtt kiderül, hogy igazán működtök-e együtt, élvezitek-e, az katasztrofális. A pasi vágyik rá, elhamarkodva kéri meg a kezed részben mert vágyik rá, Te nem vágysz rá, megromlik a kapcsolat, kitaláljátok hogy a biblia támogatja a gyereknemzést és biztos megmenti a kapcsolatotok, ezért bumm egy gyerek nem segített sokáig bumm egy válás.


Találj egy hasonló gondolkodású hithű katolikust és nem szólok bele. Tedd tönkre a gyereked életét a bibliád miatt és megdobállak kővel, mert többféle textilből van a ruhád...

2015. ápr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Furcsának furcsa (szerintem sem jó ötlet így beleugrani egy házasságba), de nem baj. HA találsz egy hasonló gondolkodású fiút. Elsősorban egyházi közösségekben próbálj ismerkedni, ott nagyobb esélyed van, hogy olyan embert találsz, akivel ezt ugyanúgy látjátok.


31/N

2015. ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
Szóval hiszel istenben, isten teremtette az embert és minden egyes testrészét, tehát isten teremtette az orgazmust is ami jó, ha lett volna már ilyened akkor tudnád h jó...de szerintem biztos tudod mivel attól hogy hithű katolikus vagy a nyakam ráteszem itt ott azért becsuszik a bugyiba a kezed, Mellesleg 17 ées vagy és hithű katolikus... xD :D :D butuska
2015. ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Egyáltalán nincs ez túllihegve.A puding próbája az evés.Ez a szexre is igaz.Semmi garancia sincs rá,hogy majd a leendő pároddal összefogtok illeni e téren is.Egy kapcsolatnak nagyon is szerves részét képezi a kielégítő szex ha húsvér emberekről van szó.
2015. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Attól hogy katolikus vagy még nem kell várnod a házasságig...

Nem azért van a vallás,hogy az ember sanyargassa magát a hite miatt.

Élvezd az életet,legjobb éveid jönnek. Ez az élet rendje.

2015. ápr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

Tudod, régen az volt, hogy a lányok 13 évesen értek és 15 évesen férjhez mentek (átlagban).

Azt a 2 évet meg kibírták.


Ma 12 évesen érnek (valamennyire), és talán 26 évesen lehet gondolni arra is, hogy gyerekük legyen.

A köztes időt ugyan hogyan bírnád ki normálisan? Komoly lelki sérüléseket okoz!

Neked talán nem, mert a te lelked a vallás már eléggé tönkretette... de más, normális embernek igen.


Arról nem is beszélve, amit az előzők írtak: és, ha nem illetek össze?

Mondjuk csak annyira, hogy te havi 2 együttlétet szeretnél, a férjed pedig minden nap?

Akkor gyakorolja az önmegtartóztatást?

Jól indul a házasság...

2015. ápr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
71%

A kérdés, hogy a vallásod miatt gondolod ezt így, vagy valóban Neked, saját magadnak is ez a meglátásod vagy nem találkoztál még olyan fiúval, akivel szívesen szexelnél?


Valóban túl van lihegve a szex témája és valóban a fiatalok szerintem egyre hamarabb szexelnek. Már-már ciki szűznek lenni egy adott (nem túl magas) kor felett.


Szerintem ha megtalálod azt, akit szeretsz, akibe szerelmes vagy, akivel őszintén tudsz együtt lenni és megértitek egymást, akkor ne tegyél oda semmilyen akadályt. Hagyd, hogy menjen a dolog a maga útján.


És valóban, ne legyen az, hogy azért kéri meg valaki a kezed, mert már az ágyba vinne nagyon és aztán csalódj és/vagy ő csalódjon.


A szexszel semmi gond sincs, ha jó ízléssel és szerelemmel, megbecsüléssel párosul - akár házasság előtt, akár házasság után.

2015. ápr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
79%

Nem furcsa.

Amióta keresztény vagyok sok katolikus és más keresztény párral is találkoztam akik így gondolták, és jő szexuális életük van.

Az én felségem szűzen jött hozzám, és egyikünk se csalódott... :)

Miért? mert az hogy valaki szűzen él a házasságig az nem egyenlő a prűdséggel, szex nélkül is meg lehet tudni, hogy a másiknak milyen a temperamentuma.

Aki meg prűd, frigid, az akkor is az marad, ha házasság előtt átmennek rajta egy páran, ezen nem segít a gyakori párcsere.


Nem mellesleg egy fiúnak nem kicsit királyság, ha tudja, hogy az a lány csak vele volt/lesz, és mással nem... nem mellesleg egy lány szüzességének van egy kisugárzása, egy zamata, ami egy olyan lánynak már nincs meg, aki már a sokadik fiúval van


Viszont túllihegve sincs a probléma, csak éppen nem a "puding próbája az evés" szintű diskurzust kellene folytatni, hanem a szerelem és Isten vonatkozásában tárgyalni a dolgot.

2015. ápr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!